رد کردن لینک ها

هشدار در مورد کلاهبرداری هرمی در سایت ۸hoop.com | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

هشدار در مورد کلاهبرداری هرمی در سایت ۸hoop.com

هشدار در مورد کلاهبرداری هرمی در سایت ۸hoop.com – از زمان پیدایش شرکت های هرمی، مجریان آن با ترفندهای متفاوت و نام های گوناگون اقدام به جذب افراد نموده اند. در شیوه ای جدید سایتی با آدرس ۸hoop.com به سبکی جدید و با نام تجارت در اینترنت اقدام به جذب نیرو می نمایند.

از زمان پیدایش شرکت های هرمی، مجریان آن با ترفندهای متفاوت و نام های گوناگون اقدام به جذب افراد نموده اند. در شیوه ای جدید سایتی با آدرس ۸hoop.com به سبکی جدید و با نام تجارت در اینترنت اقدام به جذب نیرو می نمایند. مراحل شروع کار شما در این طرح به اصطلاح سرمایه گذاری به این صورت است که در مرحله اول شما عضو سیستم می شوید و حساب perfect money برای خودتان افتتاح می نمایید, شما می بایست ۶ دلار بابت هزینه عضویت پرداخت نمایید. در مرحله دوم ۳ نفر را به عنوان زیرمجموعه وارد می کنید که هر کدام از آن ها ۶ دلار پرداخت کرده و موظف به وارد کردن ۳ نفر داخل مجموعه می شوند. بعد از پر شدن سطح اول زیر مجموعه شما، ۶ دلار بابت حق جذب به این ۳ نفر پرداخت می شود. این روند به همین صورت ادامه پیدا می کند و با افزایش تعداد اعضاء و سطوح زیرمجموعه شما، حق جذب به شما پرداخت می شود، برای مثال در مرحله یا حلقه چارم ۱۰۸ دلار و با رسیدن به مرحله ۸ ۸۷۴۸ دلار معادل ۲۶۲۴۴۰۰۰ میلیون تومان پرداخت نهایی به شما خواهد بود. بعد از اتمام مرحله ۸ شما از جدول حذف می شوید و این مراحل برای زیرمجموعه های شما تا مرحله هشت شان ادامه پیدا می کند. هیچ محدودیتی در تعداد دفعات عضویت شما وجود ندارد.

با مطالعه مراحل کار می بینیم که سبک کاری آن ها کاملاً مشابه دسیسه های هرمی بوده و چیزی جز این نام را نمی توان بر روی آن گذاشت، بر طبق اعلام سایت ۱۴ درصد از سرمایه گذاران در این سایت ایرانی بوده اند.

نمودار درصد افراد عضو شده از کشورهای دیگر بر طبق اعلام سایت ۸hoop.com

این سیستم تابع قوانین هیچ کشوری نبوده و به همین علت تا به حال برخوردهای قضایی با آن صورت نگرفته است، اما لازم به تذکر است فعالیت دسیسه های هرمی در تمامی کشورها جرم انگاری شده است و تمامی کسانی که به نحوی همکاری با این طرح ها دارند از افراد مؤسس گرفته تا افراد عضو شده مجرم شناخته می شوند و برای آن ها مجازات هایی مقرر شده است.

در کشور ما نیز در بند ز ماده یک “قانون مجازات اخلال گران در نظام اقتصادی کشور” تأسیس، قبول نمایندگی و عضوگیری در این طرح ها جرم محسوب می شود.

با توجه به آثار زیان باری که فعالیت در این گونه طرح های کلاهبرداری برای افراد و جامعه در پی دارد، لازم است هم وطنان قبل از قبول عضویت در هرگونه طرحی که ادعای تجارت و سرمایه گذاری را دارند از مراجع ذیصلاح استعلامات لازم را به عمل آورند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند و هزینه سنگین را بر خود و خانواده شان تحمیل نکنند.

منبع: ایران هشدار

به کانال تلگرامی وکیل سایبری بپیوندید irancyberlawyer@

 

هشدار در مورد کلاهبرداری هرمی در سایت ۸hoop.com هشدار در مورد کلاهبرداری هرمی در سایت ۸hoop.com هشدار در مورد کلاهبرداری هرمی در سایت ۸hoop.com هشدار در مورد کلاهبرداری هرمی در سایت ۸hoop.com هشدار در مورد کلاهبرداری هرمی در سایت ۸hoop.com هشدار در مورد کلاهبرداری هرمی در سایت ۸hoop.com هشدار در مورد کلاهبرداری هرمی در سایت ۸hoop.com هشدار در مورد کلاهبرداری هرمی در سایت ۸hoop.com

به گفتگو بپیوندید

14 − دو =

بازگشت به بالای صفحه