رد کردن لینک ها

همه خانواده‌ها باید آسیب‌های فضای مجازی را جدی بگیرند

همه خانواده‌ها باید آسیب‌های فضای مجازی را جدی بگیرند

همه خانواده‌ها باید آسیب‌های فضای مجازی را جدی بگیرند: رئیس پلیس فتا استان کردستان گفت: دستگاه‌های متولی امور فرهنگی ‌می‌بایست فرهنگ‌سازی و استفاده صحصیح از فضای مجازی را در راس امور خود قرار دهند و این امر مورد تاکید مقام معظم رهبری می‌باشد‌. چرا که ارتقاء سواد رسانه‌ای جامعه ضمن پیشگیری و کاهش جرایم رایانه‌ای‌، آسیب‌های فضای مجازی را نیز کاهش می‌دهد‌.
پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ فرامرز شاکری در جمع اصحاب رسانه استان گفت: فضای‌مجازی در کنار قابلیت‌های فراوان خود در عرصه‌های سیاسی‌، اقتصادی‌، فرهنگی‌و اجتماعی‌، تهدید و آسیب‌هایی نیز برای کاربران فضای وب به دنبال دارد‌.

وی ادامه داد‌: کم رنگ کردن باورهای دینی و فرهنگی جوانان از خواسته‌های اصلی و پنهان مدیران شبکه‌های اجتماعی خارجی است و قصد دارند از طریق جوانان بنیان خانواده‌ها را تضعیف نمایند‌.

سرهنگ شاکری ‌استفاده بی‌حد و مرز و بدون آشنایی فرزندان با فضای سایبر را تهدیدی جدی دانست و گفت: خانواده‌‌ها با عدم نظارت بر نحوه فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی باعث بروز جرائم اینترنتی و مشکلات نوین مانند کلاهبرداری رایانه‌ای‌، هتک حیثیت و… روبرو می‌گردند‌.

همه خانواده‌ها باید آسیب‌های فضای مجازی را جدی بگیرند
همه خانواده‌ها باید آسیب‌های فضای مجازی را جدی بگیرند

این مقام ارشد انتظامی افزود‌: خانواده‌ها برای در امان ماندن از خطرات پیش رو باید سطح آگاهی و دانش سایبری خود را ارتقاء دهند این ارتقاء می‌تواند از طرق مختلف منجمله مطالعه کتب و جزوه‌های آموزشی، حضور در کلاس‌های آموزشی و … صورت پذیرد.

رئیس پلیس فتا استان کردستان در پایان آموزش را موثر در پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی دانست و گفت: آگاه سازی در زمینه استفاده درست از فضای مجازی یک ضرورت است و این امر می‌تواند از طریق رسانه‌ها و همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی میصورت گیرد.

سرهنگ شاکری ادامه داد: در این راستای پلیس فتا جهت ارتقاء سطح آگاهی و سواد رسانه‌ای و اینترنتی در کنار شهروندان می‌باشد تا این عزیران بتوانند بهترین و بیشترین بهره‌برداری را از فضای سایبر بنمایند. چرا که استفاده نادرست از فضای مجازی عامل انحراف و انحطاط ‌افراد را فراهم می‌سازد. همچنین شهروندان در راستای آموزش و ارتباط با این پلیس می‌توانند از سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir نیز بهره‌مند شوند.

سایت پلیس فتا

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

وکیل تو

همه خانواده‌ها باید آسیب‌های فضای مجازی را جدی بگیرند