رد کردن لینک ها

هکرها ۶۴ میلیون دلار بیت کوین از شرکت NiceHash سرقت کردند | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

هکرها ۶۴ میلیون دلار بیت کوین از شرکت NiceHash سرقت کردند

هکرها ۶۴ میلیون دلار بیت کوین از شرکت NiceHash سرقت کردند – در مبادلات مبنی بر خرید و فروش ارزهای دیجیتال از سال ۲۰۱۱ حداقل ۳۶ مورد سرقت صورت گرفته که یکی از آنها در سال ۲۰۱۴ منجر به سقوط MT.GOX شد و یک مورد دیگر بزرگترین بازار بیت کوین در جهان را مورد هدف قرار داد.

یک مرکز استخراج پول رمز گذاری شده اسلونیایی به نام NiceHash بیان کرد که حدود ۶۴ میلیون دلار از بیت کوین را در یک حمله هکری به سیستم پرداخت خود، از دست داده است. آخرین اخبار حاکی از این است که این خطر ناشی از اشتباه سهوی بسیار بزرگ به دلیل عدم نظارت در رشد بسیار زیاد تقاضای ارزهای دیجیتالی در این روزها است.

بیانیه ای مبنی بر اینکه سیستم قابل دسترسی نیست در وب سایت این شرکت به نمایش گذاشته شده است که در آن بیان شده که کیف بیت کوین شرکت در ۷ دسامبر ۲۰۱۷ مورد هک قرار گرفته است. در این شرکت افراد زیادی برای فروش و exchange بیت کوین با هم به فعالیت می پردازند.

در مبادلات مبنی بر خرید و فروش ارزهای دیجیتال از سال ۲۰۱۱، حداقل ۳۶ مورد سرقت صورت گرفته که یکی از آنها در سال ۲۰۱۴ منجر به سقوط MT.GOX شد و یک مورد دیگر بزرگترین بازار بیت کوین در جهان را مورد هدف قرار داد.

بیش از ۹۸۰۰۰۰ بیت کوین از مبادلات به سرقت رفته است که ارزش آن بیش از ۱۵ میلیارد دلار در مبلغ ارز فعلی برآورد می شود که برخی از آنها حل شده اما برخی از سرمایه گذاران سرمایه خود را بدون هیچ گونه جبران خسارتی از دست داده اند.

این هک های صورت گرفته، تقاضا برای ارزهای دیجیتال را کاهش نداد و ارزش بیت کوین در طی امسال بیش از ۱۵ برابر شده است. طی یک رکورد در BITSTAMP در لوگزامبورگ، ۱۶ هزار تبادل توسط CBOE ثبت شده است.

کارشناسان امنیتی بیان کردند که آنها انتظار دارند جرایم سایبری و قانون شکنی در این حوزه بیشتر شود چرا که مجرمان سایبری به دنبال قربانیانی که تجربه ای در مقابله با هک ندارند، هستند.

تحلیلگر مسائل امنیتی بیان کرده است: ” این مبادله به نظر من امنیت ندارد. شما نمی دانید امنیت آنها در پشت پرده چگونه است” .

مدیر اجرایی NiceHash  گفت که شرکتش قربانی حرفه ای ترین سرقت شده است که حدود ۴۷۰۰ بیت کوین با ارزش حدود ۶۴ میلیون دلار را از دست داده است.

یکی از متخصصان ارشد حوزه فن آوری و امنیت گفت: گروه های مجرم خبره و ماهر صنعت ارزهای رمزنگاری را با تمرکز بر مبادلات و دیگر نوع های شرکت ها در این بخش مورد هدف قرار داده اند. او همچنین بیان کرد که خبره ترین گروه ها در این زمینه به سمت ارزهای دیجیتال هجوم برده اند.

NiceHash به کاربران توصیه کرد که پسوردهای آنلاین را تعویض کنند و در وب سایت خود مقداری در مورد جزئیات حمله به سیستم های پرداخت خود توضیح داد: “ما از شما صبوری و شکیبایی را خواستاریم و در حال پیگیری مشکلات هستیم و به دنبال یافتن راه حل های مناسب برای آینده خدمات خود هستیم”

پلیس اسلونی گفت که به دنبال بررسی و ردیابی اینگونه هک ها هست اما قولی برای رفع قضیه نداده است.

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

هکرها ۶۴ میلیون دلار بیت کوین از شرکت NiceHash سرقت کردند هکرها ۶۴ میلیون دلار بیت کوین از شرکت NiceHash سرقت کردند هکرها ۶۴ میلیون دلار بیت کوین از شرکت NiceHash سرقت کردند هکرها ۶۴ میلیون دلار بیت کوین از شرکت NiceHash سرقت کردند هکرها ۶۴ میلیون دلار بیت کوین از شرکت NiceHash سرقت کردند هکرها ۶۴ میلیون دلار بیت کوین از شرکت NiceHash سرقت کردند هکرها ۶۴ میلیون دلار بیت کوین از شرکت NiceHash سرقت کردند هکرها ۶۴ میلیون دلار بیت کوین از شرکت NiceHash سرقت کردند

 

بازگشت به بالای صفحه