رد کردن لینک ها

پرداخت قبوض و خالی شدن کارت بانکی | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

رئیس پلیس فتا استان بوشهر با اشاره به فیشینگ با شگرد پرداخت قبوض، به مشترکین هشدار داد: شهروندان مراقب این گونه کلاهبرداری ها در هنگام پرداخت غیرحضوری و الکترونیک قبض های شهری نظیر آب، برق، گاز و تلفن باشند.

سرهنگ مهدی قاسمی، رئیس پلیس فتا بوشهر در این خصوص گفت: از مهرماه سال جاری، با هدف صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، سرعت در انجام کار، سهولت در دسترسی، قبوض خدمات شهری حذف و مشترکین می‌بایست جهت اطلاع از هزینه قبوض و پرداخت آنها از روش‌های جایگزین استفاده نمایند.

 

این مقام سایبری تاکید کرد: یکی از شیوه‌های پرداخت قبوض با استفاده از همراه ‌بانک بوده که تقریباً همه بانک‌ها در نرم‌افزار یا اپلیکیشن همراه‌بانک خود، سرویس پرداخت قبوض را به مشتریان خود ارائه می‌کنند.

 

رئیس پلیس فتا بوشهر برای استفاده ایمن کاربران از خدمات در بستر همراه بانک، توصیه کرد: حتماً نسخه متناسب با تلفن‌همراه خود را از سایت اصلی و معتبر بانک مربوطه دانلود و جهت فعال‌سازی ارائه سرویس‌های موردنیاز به شعبه بانک مربوطه مراجعه نمایند.

 

پرداخت قبوض و خالی شدن کارت بانکی!

سرهنگ قاسمی بیان کرد: با توجه به اینکه روش‌دیگر پرداخت قبوض، پرداخت اینترنتی با استفاده از سایت بانک‌ها و درگاه‌های اینترنتی متصل به آنهاست. در این خصوص نیز توصیه می شود در هنگام مراجعه به سایت مورد نظر خود، حتماً از صحیح بودن آدرس اینترنتی بانک مطمئن شوند.

 

وی اظهار کرد: هنگامی که کد شناسه پرداخت و شناسه قبض را در قسمت تعیین شده در سایت وارد کردند، دقت نمایند اطلاعات قبض و مبلغ آن که به‌نمایش درمی‌آید با مشخصات در اختیارشان مطابقت داشته باشد و در صورت مغایرت یا عدم نمایش اطلاعات، از ادامه دادن به عملیات پرداخت، خودداری کنند.

 

رئیس پلیس فتا استان بوشهر تصریح کرد: افراد در هنگام اتصال به درگاه پرداخت اینترنتی و قبل از اتمام مراحل نهایی پرداخت، به موارد لازم در خصوص اطمینان یافتن از اصالت و غیرجعلی بودن درگاه‌ اینترنتی بانکی دقت نمایند.

 

گفتنی است، کاربران می‌توانند مشکلات و شکایات خود در حوزه فضای مجازی و تبادل اطلاعات از طریق مراجع قضایی طرح شکایت کنند تا توسط پلیس فتا رسیدگی شود و یا با استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا آدرس  Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی با پلیس فتا در ارتباط باشند.

 

منبع: ایسنا

 

به کانال تلگرامی وکیل سایبری بپیوندید irancyberlawyer@

به گفتگو بپیوندید

یازده − 2 =

بازگشت به بالای صفحه