رد کردن لینک ها

پنج روش برای افزایش امنیت کاربران در وب تاریک

اشتراک گذاری

پنج روش برای افزایش امنیت کاربران در وب تاریک

پنج روش برای افزایش امنیت کاربران در وب تاریک

با بیشتر شدن درز و انتشار اطلاعات سازمان‌ها، شما به عنوان مدیر باید شرکتی داشته باشید که بصورت فعال از اطلاعات کاربران خود محافظت می‌کند؛ نه این‌که سعی کنید علت فروش داده‌های خود را در دارک‌نت (وب تاریک) شرح دهید.

در اینجا پنج روش، برای به حداکثر رساندن امنیت اطلاعات کاربران شرح داده شده است :

۱- چنانچه وصله‌های امنیتی برای نرم‌افزرهای کاری شما وجود دارند، نرم‌افزارها را به روزرسانی کنید، منتظر فرصت نباشید، به روزرسانی را انجام دهید؛ هکرها منتظر شما نخواهند ماند.

۲- داده‌های کاربران خود را رمزگذاری کنید؛ برای کارمندان و کاربران خود رمز عبور قوی‌تری انتخاب کنید که نیازمند تایید دو مرحله‌ای آن‌هم با یک توکن یا کلید باشد؛ نه این‌که بصورت پیام متنی باشد.

۳- اطلاعات مورد نیاز خود را از سایر اطلاعات جدا کنید؛ احتمالاً شما در تعاملات خود، نام و ایمیل کاربران را نیار دارید اما الزاماً، نیازی به داشتن اطلاعات هویتی و کارت اعتباری افراد ندارید.

افزایش امنیت کاربران در وب تاریک
افزایش امنیت کاربران در وب تاریک

۴- به‌صورت منظم کارمندان خود را آموزش دهید؛ و بر تهدیدات تاکید کنید؛ علت این‌که چرا سیاست‌های به ظاهر آزار دهنده و وقت گیر باید دنبال شود را به عنوان شرح دهید.

هکرها بر اساس فرآیندهای امنیتی صحت اطلاعات، شکار خود را انجام می‌دهند؛ باید دقت نمود انسان به سادگی خسته می‌شود مگر این‌که تهدید را به چشم خود ببیند (که دیگر دیر شده است).

۵- ضعف‌های خود را بررسی کنید؛ یا یک شرکت دیگر را استخدام کنید؛ تیم‌های آبی (دفاع) و قرمز (حمله) را راه اندازی کنید؛ و یا اینکه از تیم خود بخواهید به موردی خاص نفوذ و ضربه بزنند؛ سپس آسیب‌پذیری را دنبال و قبل از اینکه دیگران آن آسیب‌ها را شناسایی کنند، شما آن‌ها را بیابید.

هیچ عاملی نمی‌تواند بصورت صد در صد مانع یک حمله یا خلا امنیتی شود، هدف تا جایی که ممکن است، فرصت نفوذ پذیری است.

مترجم: سعید بابایی

منبع: پلیس فتا

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

وکیل تو

بازگشت به بالای صفحه