پنج سال زندان محکومیت زن انگلیسی به جرم ترویج تروریسم درفضای مجازی | وکیل سایبری
آموزش و پیشگیریجرایم اینترنتی

پنج سال زندان محکومیت زن انگلیسی به جرم ترویج تروریسم درفضای مجازی | وکیل سایبری

پنج سال زندان محکومیت زن انگلیسی به جرم ترویج تروریسم درفضای مجازی

پنج سال زندان محکومیت زن انگلیسی به جرم ترویج تروریسم درفضای مجازی –  یک زن انگلیسی که دارای شش فرزند است روز پنجشنبه به دلیل آنچه ‘تبلیغ و ترویج ‘ افراط گرایی و تروریسم در فضای مجازی (فیسبوک) خوانده شده است، به بیش از پنج سال زندان محکوم شد.

به گزارش شفقنا از ایرنا، خانم ‘رونا خان’ ۵۳ ساله که اهل ‘لوتان’ در نزدیکی لندن است از سوی قاضی متهم شده که علاوه بر گذاشت مطالبی در صفحه فیسبوک خود که مشوقی برای تروریسم بوده ، تصویر یک جلیقه انتحاری را در صفحه یاد شده منتشر کرده است .

به گزارش منابع محلی، در جریان محاکمه خانم ‘رونا خان ‘ در دادگاه کینگستون واقع در جنوب غربی لندن گفته شده که پلیس تصاویری از منزل وی پیدا کرده است که در آنها فرزندانش، با تفنگ و شمشیر به دست، دیده می شوند.

قاضی ‘پیتر برتز’ در دادگاه عنوان کرده است ‘منصفانه ترین برداشت’ از این تصاویر و مطالب آن است که خانم رونا خان تصمیم داشته است دیگران را به افراط گرایی تشویق کند.

وی گفته است: خانم رونا خان نه تنها بشدت افراطی است بلکه تلاش داشته است در فیسبوک و سایر رسانه های اجتماعی دیگران را به افراط گرایی تشویق کند و ترویج افراط گرایی و تروریسم در شبکه اینترنت یک خطر بالقوه مهم شمرده می شود.

خانم ‘رونا خان’ که به طور ناخواسته جزییات یک مسیر ورود به کشور سوریه را نیز در اختیار یک پلیس مخفی انگلیس گذاشته، اتهام ‘تحریک به فعالیت تروریستی’ را پذیرفته است.

وی در یکی از مطالبی که در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده، گفته است: ‘خواهران، اگر شما پسران، شوهران و برادران خود را دوست دارید، به وسیله فرستادن آنان برای جنگ برای خدا، این مساله را ثابت کنید.’

‘ریچارد والتون’ فرمانده واحد ضد تروریسم پلیس انگلیس در این مورد مدعی شده است که خانم ‘رونا خان’ از رسانه های اجتماعی به عنوان یک ‘ابزار تروریستی’ استفاده کرده است.

وی گفته است : ‘رونا خان’ از این رسانه ها برای گسترش افراط گری و تشویق دیگران به تندروی استفاده کرده و تلاش کرده کودکان را برای به کارگیری در فعالیت های تروریستی توجیه کند.

فرمانده واحد ضد تروریسم پلیس انگلیس عنوان کرد: ما تلاش کردیم اینترنت را برای تروریست ها به فضایی خطرناک تبدیل کنیم و حکمی که امروز صادر شد در حمایت از این تلاش ها بوده است.’

منبع: شفقنا