پیگیری شکایت در دعاوی کسب و کارهای اینترنتی - وکیل سایبری - مشاوره تلفنی جرائم رایانه ای

پیگیری شکایت در دعاوی کسب و کارهای اینترنتی

مقدمه

پیگیری شکایت در دعاوی کسب و کارهای اینترنتی. در چند سال اخیر بازار فعالیت های اقتصادی و داد و ستد میان افراد و مؤسسات تجاری، تحولات زیادی پیدا کرده است. عمده این فعالیت ها از فضای گذشته وارد دنیای دیجیتال شده و در حال کسب تجربیات جدید می باشند.  بنابراین در دوره اخیر با عناوین و عبارات تازه نظیر: تجارت الکترونیک، بازاریابی اینترنتی، قراردادهای مربوط به طراحی، ساخت و تولید نرم افزار و وبسایت، تراکنش های اینترنتی و دهها واژه دیگر روبرو هستیم. امروزه ما این نوع فعالیت ها را تحت عنوان استارت آپ ها و کسب و کارهای اینترنتی می شناسیم.

کسب و کارهای اینترنتی با فعالیت در عرصه جدید بسیاری از معادلات سنتی بازار تجارت را تغییر دادند. این تغییرات در نوع شغل و کار، کالاها و خدمات، نحوه خرید و فروش، خربدار و فروشنده یا عرضه کننده خدمات، مکان کسب یا داد و ستد، سرمایه مورد نیاز، نوع مشتریان و ….اعمال گردید.

 

کسب و کار اینترنتی

 

سهولت دسترسی و جذابیت های این نوع از فعالیت ها موجب شده روز به روز بر تعداد کسب و کارها در دنیای وب و شبکه های اجتماعی افزوده شود. البته همه فعالین در این مدل از فعالیت ها را نمی توان موفق ارزیابی کرد. بخش عمده ای از آن ها یا طعم شکست و ناکامی را می چشند و یا گرفتار برخی مشکلات می گردند که آن ها را وارد دعاوی حقوقی و درگیر پرونده های قضایی می کند.

مشکلات رایج کسب و کارهای اینترنتی

از میان مشکلات متنوع کسب و کارهای اینترنتی می توان به مشکل مسدود سازی حساب بانکی آن ها اشاره نمود. در واقع کلاهبرداران و مجرمان با سرقت کارت و اطلاعات کارت بانکی شهروندان از طریق فیشینگ و … اقدام به خرید خدمات و کالا از طریق اینترنت و فضای مجازی می‌کنند. تا مسیر جا به جایی پول به منظور پیچیده شدن فرآیند تعقیب پلیسی و قضایی سخت شود. در همین راستا نیز با توجه به خلاء موجود در قوانین قضایی در برخی موارد یک قاضی به درخواست پلیس فتا تمام حساب های کسب و کار را تا زمان پیگیری پرونده و مشخص شدن خریدار  و … مسدود می‌کند که ضررهای هنگفتی را به کسب و کارها و ارزش برند آنها به دلیل اختلال در خدمت رسانی و فقدان خدمت پرداخت الکترونیک ایجاد می‌کند.

در حال حاضر فعالیت کسب و کارهای اینترنتی تحت نظارت مردم، رقبا، پلیس، دستگاه قضا و دبیرخانه نظارت مرکز توسعه تجارت الکترونیکی قرار دارد. این نظارت ها اما مانع از آن نشده که دردسرهای آن ها پایان یابد. بنابراین مشکلات حقوقی در مسیر فعالیت این قبیل از فعالیت های تجاری همچنان وجود دارد و حتی آن دسته از شرکت ها و مؤسسات که عرصه فعالیت گسترده و یا مخاطبان بیشتری دارند بعضاً با انبوهی از پرونده های قضایی مواجه هستند.

گروه حقوقی تخصصی وکیل سایبری با همکاری متخصصین حوزه های مختلف فناوری اطلاعات از قبیل مخابرات، بانکداری الکترونیکی، امنیت شبکه… ارائه دهنده خدمات است. تیم تخصصی ما با قبول وکالت پرونده های شما و با رعایت تمام جنبه های فنی، تخصصی و حقوقی، کوشش خواهد نمود با تمام توان در جهت احقاق حقوق شهروندان گرامی گام بردارد.

 

رفتن به سایر خدمات وکالت وکیل سایبری

 

 

وکیل سایبری

خدمات ما برای شما، فراهم کردن

بهترین راه حل قانونی

برای تماس جهت رزرو جلسه حضوری با شماره های زیر تماس حاصل نمایید

۰۲۱۲۸۴۲۷۱۳۷

۰۲۱۴۴۰۹۷۱۶۲

021-28423213

021-28423214