رد کردن لینک ها

چگونه از خود در مقابل wannacrypt، بزرگترین حمله سایبری ۲۰۱۷ محافظت کنیم؟ | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

چگونه از خود در مقابل wannacrypt، بزرگترین حمله سایبری ۲۰۱۷ محافظت کنیم؟

چگونه از خود در مقابل wannacrypt، بزرگترین حمله سایبری ۲۰۱۷ محافظت کنیم؟ – باج افزار wannacrypt بزرکترین خطر سایبری در سال ۲۰۱۷ بوده است که توانسته بیش از ۲۰۰ هزار کامپیوتر را در سازمان ها و ارگان های دولتی و شخصی در سراسر درگیر کند، به طور فزاینده ای در حال انتشار است.

اختصاصی ایران هشدار – همانطور که در مقاله با باج افزار wannacrypt ، باج افزار خطرناک ۲۰۱۷ آشنا شوید توضیح دادیم، باج افزار wannacrypt بزرکترین خطر سایبری در سال ۲۰۱۷ بوده است که توانسته بیش از ۲۰۰ هزار کامپیوتر را در سازمان ها و ارگان های دولتی و شخصی در سراسر درگیر کند، به طور فزاینده ای در حال انتشار است. این باج افزار در کشور ما نیز نفوذ کرده و به سازمانها و اشخاص زیادی نفوذ کرده و ضربه زده است و توانسته به بیش از ۱۵۰ اپراتور و سازمان در کشور ضربه بزند.

حال با این وجود تنها راه پیشگیری و حفاظت از خود در برابر این باج افزار پیشنهاد می شود:

۱ . سعی کنید سریعا ویندوز خود را به ویندوز ۱۰ تغییر دهید زیرا این ویندوز از لحاظ آسیب پذیری مقاوم تر از ویندوزهای پیشین است.

۲ . security update ms 17-010 را که اخیرا توسط Microsoft ارائه شده را install کنید. شرکت همچنین security patches for unsupport windows version را برای ویندوزهایی مثل xp ، windows server 2003 و غیره ارائه کرده است.

۳ . به کاربران ویندوز شدیدا توصیه می شود که بیش از پیش مراقب کلیک روی لینک های وب سایت های ناشناس و ضمیمه ایمیل ها باشند. چرا که راه انتقال و نفوذ این باج افزار از همین طرق است.

۴ . از کامپیوتر خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و آن را روی جایی مثل هارد اکسترنال، خارج از کامپیوتر خود ذخیره کنید.

۵ . windows defender antivirus این تهدیدات را ردیابی می کند . بنابراین آن را enable و اجرا کنید.

۶ . از برخی ابزارهای anti wannacrypt ransomware استفاده کنید.

۷ . حتما SMBV 1 را غیر فعال کنید.

اگر امکان به روز رسانی ویندوز یا نصب وصله امنیتی را ندارید، باید دسترسی به سرویس SMB حتما مسدود شود.

۸ . حتما قانونی در روتر یا دیوار آتش خود برای مسدود کردن ترافیک SMB ها از پورت ۴۴۵ قرار دهید.

مرکز ماهر وابسته به معاونت امنیت سازمان فناوری اطلاعات ایران از کلیه سازمانها و شرکت ها خواسته در صورت برخورد با آلودگی به باج افزار در اسرع وقت موارد را با شماره تلفن های ۲۲۱۱۵۹۵۰ , ۴۲۶۵۰۰۰ در میان بگذارند و یا از طریق پست الکترونیک CERT@CERT.IR ارسال کنند.

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

به گفتگو بپیوندید

یک + 13 =

بازگشت به بالای صفحه