رد کردن لینک ها

چگونه امنیت خود را در فضای مجازی افزایش دهیم؟ | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

چگونه امنیت خود را در فضای مجازی افزایش دهیم؟

چگونه امنیت خود را در فضای مجازی افزایش دهیم؟ – اما هنگامی که جلوی آدرس سایت مربوطه https می‌بینید، به معنای آن است که این اطلاعات رمزگذاری می‌شوند و شخص ثالثی که در بین راه به این اطلاعات نگاه می‌کند از آن سر در نخواهد آورد.

ایرنا: با توسعه کاربردهای اینترنت و استفاده از اینترنت در تجارت و بانکداری ، اهمیت موضوع امنیت اطلاعات در فضای مجازی توسط کاربران بیشتر احساس می شود .

اگر از علاقه‌مندان به داشتن امنیت بیشتر در هنگام مرور اینترنت هستید، حتماً به تفاوت https با http توجه کرده‌اید.

به زبان ساده می‌توان مسئله را اینطور شرح داد که هنگامی که شما در حال مرور یک سایت معمولی غیر ایمن (که جلوی آدرس آن http قرار دارد) هستید، اطلاعات مبادله‌ شده بین شما و سایت مربوطه به صورت رمز گذاری ‌شده منتقل نمی‌شود و اشخاص ثالث می‌توانند به آن اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

اما هنگامی که جلوی آدرس سایت مربوطه https می‌بینید، به معنای آن است که این اطلاعات رمزگذاری می‌شوند و شخص ثالثی که در بین راه به این اطلاعات نگاه می‌کند از آن سر در نخواهد آورد.

اتصال ایمن (https) نوعی از اتصال است که در آن اطلاعاتی که بین شما و اینترنت مبادله می‌شود قبل از فرستاده شدن رمزگذاری می‌گردد. در این صورت حتی اگر کسی هم بین راه قرار بگیرد و به اطلاعات مبادله‌شده‌ی شما سرک بکشد نمی‌تواند مفهوم آن را درک کند چون رمزگذاری شده است .

بنابراین اگر می‌بینید که آدرس صفحه‌ی اینترنتی که مشاهده می‌کنید به جای https از http استفاده می‌کند، این احتمال وجود دارد که هنگامی که به حساب کاربری خود در این سایت‌های ناامن وارد می‌شوید (یعنی اتصال ناامن)، اطلاعات شما (مانند نام کاربری، رمز عبور و سایر اطلاعات حساس) توسط افراد شرور مشاهده شوند.

اکثر مرورگرهای معروف از قبیل فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، گوگل کروم، اپرا و غیره، حالتی برای مرور صفحات اینترنتی دارند که به آن حالت «مرور محرمانه» یا Private Browsing Mode گفته می‌شود. در این حالت، هیچ اطلاعاتی از شما روی کامپیوتر شخصی ذخیره نمی‌شود و هیچ ردی از سایت‌هایی که مشاهده کرده‌اید به جای نمی‌ماند.

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

بازگشت به بالای صفحه