رد کردن لینک ها

چگونه خریدی امن در سایت های آگهی رایگان داشته باشیم؟ | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

چگونه خریدی امن در سایت های آگهی رایگان داشته باشیم؟

چگونه خریدی امن در سایت های آگهی رایگان داشته باشیم؟ – ماهیت اینگونه سایت های تبلیغات به این صورت است که صرفا تبلیغ افراد را بدون هیچ گونه اعتبار سنجی، بر روی وب سایت به نمایش می گذارند و هیچ گونه مسئولیتی در قبال خرید و فروش انجام شده ندارند و صرفا تبلیغ را به نمایش می گذارند. بنابراین بررسی صحت مورد معامله و طرف معامله بر عهده مشتری می باشد.

از آنجا که اینترنت و فضای مجازی بهترین مکان برای تبلیغ و انجام کسب و کار است، چند سالی است که فعالیت سایت های آگهی رایگان همچون دیوار، شیپور و … بسیار فراگیر شده و افراد زیادی برای خرید و فروش کالا، املاک و مستغلات و حتی خدمات به این سایت ها مراجعه می کنند.

ماهیت اینگونه سایت های تبلیغات به این صورت است که صرفا تبلیغ افراد را بدون هیچ گونه اعتبار سنجی، بر روی وب سایت به نمایش می گذارند و هیچ گونه مسئولیتی در قبال خرید و فروش انجام شده ندارند و صرفا تبلیغ را به نمایش می گذارند. بنابراین بررسی صحت مورد معامله و طرف معامله بر عهده مشتری می باشد.

در این بین فضای ایجاد شده و حجم بازدید فراوانی که مشتریان از این سایت ها دارند، کلاهبرداران را نیز بر این داشته تا از پتانسیل این فضا استفاده کرده و به سوء استفاده و کلاهبرداری بپردازند. بنابراین در این جا وظیفه خریدار و فروشنده است که شرایط را بررسی و سپس اقدام به معامله کنند.

برای انجام معامله ای قانونی و امن در اینگونه سایت ها، ایران هشدار راهکارهای زیر را پیشنهاد می دهد:

  • توجه داشته باشید که قبل از روئیت کالا، و دریافت آن وجهی را به حساب فروشنده واریز نکنید.

  • قبل از انجام هر گونه معامله ای، ابتدا آدرس و شماره تلفن فروشنده و خریدار را را بررسی کنید و نسبت به صحت آن اطمینان حاصل کنید.

  • شرایط و ویژگی های فروش را بررسی کنید. مثلا ببینید که آیا اگر از محصول ناراضی بودید امکان برگرداندن آن و دریافت پول خود را دارید؟

  • تمام موارد معامله و مستندات آن را طی قراردادی ذخیره و پرینت گرفته و نگهداری کنید.

  • هرگز اطلاعات کارت اعتباری خود را به فروشنده یا خریداری که هنوز آن را به طور کامل نمی شناسید ارائه ندهید.

  • اگر به شما پست الکترونیکی حاوی یک لینک که شما را به فروشگاه یا موردی هدایت می کند، ارسال شد، آن را باز نکنید چرا که شرکت های مشروع و قانونی اطلاعات مالی شما را از طریق نامه الکترونیک یا پیام های پاپ آپ دریافت نمی کنند.

  • حتما برای خرید با دانستن نام کالا، شرکت سازنده و سایر اطلاعات آن، قیمت و موارد مد نظر را از طریق جستجو در سایت های دیگر، بررسی کنید.

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

چگونه خریدی امن در سایت های آگهی رایگان داشته باشیم؟ چگونه خریدی امن در سایت های آگهی رایگان داشته باشیم؟ چگونه خریدی امن در سایت های آگهی رایگان داشته باشیم؟ چگونه خریدی امن در سایت های آگهی رایگان داشته باشیم؟ چگونه خریدی امن در سایت های آگهی رایگان داشته باشیم؟ چگونه خریدی امن در سایت های آگهی رایگان داشته باشیم؟ چگونه خریدی امن در سایت های آگهی رایگان داشته باشیم؟ چگونه خریدی امن در سایت های آگهی رایگان داشته باشیم؟ چگونه خریدی امن در سایت های آگهی رایگان داشته باشیم؟

به گفتگو بپیوندید

11 + نه =

بازگشت به بالای صفحه