رد کردن لینک ها

چگونه کسب و کار کوچک خود را از شر کلاهبرداران مصون نگاه دارید؟ | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

چگونه کسب و کار کوچک خود را از شر کلاهبرداران مصون نگاه دارید؟

چگونه کسب و کار کوچک خود را از شر کلاهبرداران مصون نگاه دارید؟ – در راستای رسالت سایت ایران هشدار برای آگاهی بخشی در خصوص جرایم اقتصادی در فضای مجازی و کلاهبرداری ها، گزارش حاضر به خطر کلاهبرداری در کسب و کارهای کوچک می پردازد.

اختصاصی ایران هشدار؛ در راستای رسالت سایت ایران هشدار برای آگاهی بخشی در خصوص جرایم اقتصادی در فضای مجازی و کلاهبرداری ها، گزارش حاضر به خطر کلاهبرداری در کسب و کارهای کوچک می پردازد. آمارهای رسمی نشان می دهند که بیشتر کلاهبرداری ها در شرکت هایی با کارمندان کمتر از ۱۰۰ نفر انجام می شود و ضرر و زیان ها نشان دهنده سود زیاد این شرکت های کوچک است. پس چرا بعضی با سهل انگاری نتیجه سخت کوشی خود و دیگران را به راحتی در اختیار سوءاستفاده گران قرار می دهند؟

لازم به ذکر است که نوع کلاهبرداری هایی که این کسب و کارهای کوچک در سال های اخیر با آن مواجهند کمی تغییر کرده است. کلاهبرداری های کنونی، مجموعه پیچیده ای از جرایم رایانه ای هستند که آمار آن نیز رو به افزایش است.

اولین قدم در جهت ایمن نگاه داشتن کسب و کارتان، افزایش آگاهی است. نباید خودتان را گول بزنید که چون کسب و کار کوچکی دارید، کلاهبرداران به سمت شما نمی آیند. همه در معرض خطر هستند پس باید عاقل بود و از خود دفاع کرد.

در بندهای زیر به طور خلاصه چند نکته ساده اما بسیار مهم برای حفظ امنیت در برابر کلاهبرداران یادآوری می شود.

روی کارمندان تمرکز کنید.

شما می توانید قوی ترین سیاست های ضد کلاهبرداری در جهان را به کار گیرید، اما کارمندان و همکاران شما هم به همان اندازه مهم هستند. یعنی باید در هنگام جذب نیرو، بیشتر دقت کنید_ مثلاً تمام افراد یا شرکت های معرف آنها را به طور کامل چک کنید- و بسیار در حفظ کارمندانی که واقعاً به آنها اطمینان دارید بکوشید. البته به همان اندازه هم باید به پیمانکاران اطمینان داشته باشید- حتماً اطمینان حاصل کنید که شرکایی خوش نام و بدون سوءسابقه انتخاب کنید. وجدان کاری هم بسیار مهم است. یعنی باید با افرادی کار کرد که کاری که انجام می دهند برایشان مهم است و به فردی هم که برایش کار می کنند اهمیت می دهند. تصمیم اساسی نسبت به حفظ امنیت و میل به حفظ محل کار اولین قدمی است که باید با استحکام برداشته شود.

آموزش

زمانی که افراد مناسب را انتخاب کردید، باید آنها را برای کار مورد نظر آموزش دهید. تهدیدهای امنیتی همیشه هستند؛ پس خود و همکارانتان را به روز نگه دارید و با تکنیک هایی که کلاهبرداران به کار می گیرند، آشنا باشید.

نترسید از اینکه بگوئید چیزی را نمی دانید. کلاهبرداران باهوش هستند و شاید به طور مثال مجبور شوید از متخصصان برای برگزاری کلاس های آموزشی کمک بگیرید.

سیاست گذاری

زمانی که اطلاعات شما برای حذف کلاهبرداران_ آنلاین و آفلاین_ کافی بود، آن را در سیاست گذاری شرکت قرار دهید. بله، کاغذبازی و تشریفات اداری است که باید انجام شود. سیاست گذاری شما پیام شما را به کارمندان به صراحت منتقل می کند و انتظارات شما را به وضوح بیان می کند. این سیاست گذاری حتماً باید در دسترس همگان باشد و به طور منظم باید آن را مرور و به روز کرد.

تقویت سیستم ها

همه افراد شاغل در شرکت را باید با سیستم های تقویتی و نرم افزاری پشتیبانی کرد. در مورد سیستم هایی که مربوط به اطلاعات مالی حساس شما، کارکنان و مشتریان است حتما امنیت را در صدر دیگر اولویت ها قرار دهید. با اولویت دادن به بحث امنیت با اعتماد به نفس بیشتری عمل خواهید کرد. اطلاعات، زمان و پول شما ارزشمند است،پس ارزش آن را دارد که برای محافظت از آنها سرمایه گذاری شود.

البته هیچ کدام از این ها ضمانت عدم کلاهبرداری نیست، اما به کاهش کلاهبرداری کمک می کند.

به هرحال، کلاهبرداران به دنبال گزینه های ساده هستند. نگذارید کسب و کار شما گزینه آسانی برای فعالیت متخلفانه آنها باشد.

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

چگونه کسب و کار کوچک خود را از شر کلاهبرداران مصون نگاه دارید؟ چگونه کسب و کار کوچک خود را از شر کلاهبرداران مصون نگاه دارید؟ چگونه کسب و کار کوچک خود را از شر کلاهبرداران مصون نگاه دارید؟ چگونه کسب و کار کوچک خود را از شر کلاهبرداران مصون نگاه دارید؟ چگونه کسب و کار کوچک خود را از شر کلاهبرداران مصون نگاه دارید؟ چگونه کسب و کار کوچک خود را از شر کلاهبرداران مصون نگاه دارید؟ چگونه کسب و کار کوچک خود را از شر کلاهبرداران مصون نگاه دارید؟ چگونه کسب و کار کوچک خود را از شر کلاهبرداران مصون نگاه دارید؟ چگونه کسب و کار کوچک خود را از شر کلاهبرداران مصون نگاه دارید؟ چگونه کسب و کار کوچک خود را از شر کلاهبرداران مصون نگاه دارید؟ چگونه کسب و کار کوچک خود را از شر کلاهبرداران مصون نگاه دارید؟ چگونه کسب و کار کوچک خود را از شر کلاهبرداران مصون نگاه دارید؟ چگونه کسب و کار کوچک خود را از شر کلاهبرداران مصون نگاه دارید؟ چگونه کسب و کار کوچک خود را از شر کلاهبرداران مصون نگاه دارید؟ چگونه کسب و کار کوچک خود را از شر کلاهبرداران مصون نگاه دارید؟

به گفتگو بپیوندید

یک × 5 =

بازگشت به بالای صفحه