رد کردن لینک ها

کارت هوشمند سلامت دستاویزی برای سوء استفاده کلاهبرداران | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

کارت هوشمند سلامت دستاویزی برای سوء استفاده کلاهبرداران

کارت هوشمند سلامت دستاویزی برای سوء استفاده کلاهبرداران – نحوه کلاهبرداری به این صورت است که مجرمان با شهروندان تماس می گیرند و خود را به عنوان نماینده بیمه معرفی می کنند و جهت صدور کارت هوشمند سلامت اطلاعات مهم و محرمانه افراد را جمع آوری می کنند . این مجرمان در کنار جمع آوری اطلاعات هویتی، از سادگی افراد سو استفاده کرده و شماره کارت و رمز دوم کارت بانکی افراد را از آنها دریافت و از آن برداشت می کنند.

اختصاصی ایران هشدار – با توجه به سیاست های جدید دولت در حوزه پوشش سراسری بیمه کشور، پروتکل هایی تدوین شده است که قرار است اشخاص فاقد بیمه تحت پوشش بیمه ایرانیان قرار گیرند و از آنجا که قرار است کارت هوشمند سلامت به جای دفترچه های بیمه قرار گیرد، کلاهبرداران نیز از فرصت بدست آمده استفاده و به بهانه صدور کارت هوشمند سلامت، از افراد نا آگاه و ساده سوء استفاده می کنند.

نحوه کلاهبرداری به این صورت است که مجرمان با شهروندان تماس می گیرند و خود را به عنوان نماینده بیمه معرفی می کنند و جهت صدور کارت هوشمند سلامت اطلاعات مهم و محرمانه افراد را جمع آوری می کنند . این مجرمان در کنار جمع آوری اطلاعات هویتی، از سادگی افراد سو استفاده کرده و شماره کارت و رمز دوم کارت بانکی افراد را از آنها دریافت و از آن برداشت می کنند.

همچنین این مجرمان سایبری با ارسال پیامک و معرفی سایتی برای ثبت اطلاعات شخصی جهت صدور کارت هوشمند سلامت، شهروندان را فریب داده و از آنها سو استفاده می کنند چرا که در سایت فرمی برای ثبت اطلاعات قرار داده و اطلاعات افراد را دریافت می کنند.

کاربران آگاه باشند که برای صدور کارت سلامت تنها نیاز به کد ملی است که آن را مراکز درمانی و بیمارستانها از افراد دریافت می کنند و در همان جا کل اطلاعات بیمار جمع آوری می شود.

بنابراین آگاه باشید که قبل از وارد کردن اطلاعات در سایت های این چنینی ابتدا از صحت سایت سازمان مربوطه اطمینان حاصل کنید و سپس اقدام به ارسال اطلاعات کنید ضمن اینکه حتی در سایت های مرجع و قانونی نیز نمی بایست اطلاعات کارت بانکی خود را افشا کنید چرا که هیچ مرکز یا ارگانی حق دریافت اطلاعات کارت بانکی افراد را ندارد.

منبع:ایران هشدار

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

به گفتگو بپیوندید

3 × 5 =

بازگشت به بالای صفحه