رد کردن لینک ها

کار پلیس فتا چیست؟ آیا پلیس فتا آنلاین آست؟

شاید انتخاب این عنوان برای یک مطلب، از نظر شما کمی عجیب به نظر برسد.

آما اگر کمی دقت کنید و اندک زمانی را به جستجو در مرورگر کروم اختصاص دهید احتمالاً متوجه خواهید شد که اشتباه فکر می کردید. در بررسی ها احتمالاً خواهید دید این دو سؤال در کنار برخی سؤالات دیگر از جمله ابهاماتی است که کاربران جوان اینترنت در مورد آن از دیگران سؤال می کنند. اما به نظر می رسد کسی تا کنون در مقام پاسخ به این سؤالات برنیامده است تا ذهن کنجکاو سؤال کنندگان را روشن سازد.

پلیس فتا ضابط قضایی است.

برای پاسخ به این دو سؤال باید گفت پلیس فتا همچون بسیاری از پلیس های دیگر نیروی انتظامی، نظیر پلیس مبارزه با موارد مخدر، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی، پلیس پیشگیری و… یک رده عملیاتی و اجرایی است و ضابط خاص قضایی محسوب می گردد. مأمورین پلیس فتا در جهت شناسایی، تعقیب، دستگیری مجرمین و همچنین جمع آوری دلایل جرم و کشف جرم اقدام می نمایند.البته خود پیدا است که جرایمی را که این پلیس تخصصی مورد توجه قرار می دهد جرایم رایانه ای است و قانون ناجا و قانون جرایم رایانه ای ملاک عمل آنان است.

سامانه مرکز فوریت های سایبری پلیس فتا

نوع و کیفیت کار پلیس فتا ایجاب می کند نسبت به سایر رده های نیروی انتظامی به روزتر و به صورت آنلاین در دسترس مخاطبان باشند. در کنار اقدامات پلیس فتا به عنوان ضابط قضایی، سایت پلیس فتا نیز همواره در دسترس عموم مرد م قرار دارد . سامانه مرکز فوریت های سایبری پلیس فتا از دیگر اقداماتی است که از طرف این رده انتظامی ایجاد شده است. در این سامانه، کاربران می توانند بخشی از تخلفات رایج در اینترنت و شبکه های اجتماعی را ثبت و پیگیری نمایند.

پلیس فتا آنلاین و به روز

امروزه بسیاری از فعالیت ها و کسب و کارها از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی صورت می گیرد. ناگفته پیدا است که مردم، بسیاری از اقدامات خود را از این طریق انجام می دهند. همین امر موجب گستردگی استفاده از آن اینترنت شده از این رو، آمار اشتباهات، تخلفات و جرائم در بستر اینترنت رو به افزایش است. از آنجا که مجرمین اینترنتی نسبت به مجرمین عادی به روز تر هستند و احتمالاً از هوش و ذکاوت و آکاهی بالاتری در خصوص موضوعات فضای مجازی برخوردارند بنابرابن گار پلیس فتا از سخت تر و حساس تر خواهد بود. بنابراین باید آنان همواره آنلاین، به روز و با سرعت عمل بالا باشند.

سایت پلیس فتا

در صورتی که بخواهید اطلاعات بهتر و بیشتری در این مورد کسب کنید بهتر است به سایت پلیس فتا مراجعه نمایید.

 

بازگشت به بالای صفحه