رد کردن لینک ها

کلاهبرداران در کمین سلامت مردم | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

کلاهبرداران در کمین سلامت مردم

کلاهبرداران در کمین سلامت مردم – شگرد این کلاهبرداران این است که با ایجاد سایت تقلبی، به بهانه فروش دارو و لوازم بهداشتی، از طریق فیشینگ و هدایت افراد به درگاه پرداخت جعلی، اقدام به ربودن اطلاعات کارت بانکی آنها کرده و سر فرصت، حساب آنها را تخلیه می کنند.

از زمانی که اقبال عمومی به خرید اینترنتی روز به روز بیشتر شده است، اکثر مشاغل و حرفه ها، به سمت فروش اینترنتی گرایش پیدا کرده اند و از طرفی کلاهبرداران و شیادان نیز به دنبال راهی هستند تا خود را در میان این مشاغل قرار دهند و به کلاهبرداری بپردازند.

مدت زیادی نیست داروخانه های آنلاین راه اندازی شده اند که در میان آنها شیادان و کلاهبرداران به خوبی فرصت کلاهبرداری و سوء استفاده پیدا کرده اند و با ایجاد یک سایت جعلی، به بهانه فروش داروهای تک نسخه ای و خاص که کمیاب می باشد، به طرق مختلف از افرادی که نیازمند دارو هستند، کلاهبرداری می کنند.

شگرد این کلاهبرداران این است که با ایجاد سایت تقلبی، به بهانه فروش دارو و لوازم بهداشتی، از طریق فیشینگ و هدایت افراد به درگاه پرداخت جعلی، اقدام به ربودن اطلاعات کارت بانکی آنها کرده و سر فرصت، حساب آنها را تخلیه می کنند. شگرد دیگر این کلاهبرداران این است که داروهای تقلبی و تاریخ گذشته را که تنها هیچ خواص درمانی ندارند بلکه برای سلامتی خطرناک است، را به کمی پایین تر از فروشگاه های قانونی به فروش می گذارند و از این طریق کلاهبرداری می کنند.

یکی از سایت های مطرح انگلستان با بررسی بیش از ۳۰۰ سایت آنلاین فروش دارو اعلام کرد که بیش از نصف این داروخانه های اینترنتی بر طبق خواسته مشتریان نسخه می پیچند و اکثر آنها تقلبی، رقیق شده یا تاریخ گذشته است که برای سلامتی افراد خطر بزرگی به شمار می آید. همچنین سازمان غذا و دارو اشاره کرده است که بیش از ۵۳ هزار و ۴۲۰ داروی غیر مجاز در کشور ضبط و کشف شده که ارزش این داروها بیش از ۶۰۰ میلیون تومان است و ۵۳ هزار داروی غیر مجاز در شرایطی در ایران کشف شد که کشور، دارای سایت رسمی فروش دارو به صورت اینترنتی نیست و هر چه به صورت آنلاین فرروخته می شود یا تقلبی است یا قاچاق.

چگونه این نوع کلاهبرداری را تشخیص دهیم؟

در این نوع کلاهبرداری، کلاهبرداران ممکن است به شما یک ایمیل بفرستند که در آن به شما پیشنهاد خرید داروهای تک نسخه ای را به قیمتی ارزان می دهند. این داروخانه ها، داروها را حتی بدون نسخه پزشک دارو بفروشند. نکته دیگر اینکه اینگونه داروخانه های آنلاین در وب سایت خود هیچ آدرس یا شماره تماس و … ندارند. جالب است بدانید اکثر داروهایی که به صورت اینترنتی خریداری می شوند معمولا داروهای جنسی، لاغری، و ترک اعتیاد هستند که معمولا مشتریان آنها از نظر روانی تمایلی به مراجعه به پزشک و یا داروخانه را ندارند و کلاهبرداران نیز آنها را هدف قرار داده اند.

نکته آخر اینکه توجه کنید که اکثر این سایت ها که در قالب داروخانه های آنلاین به فعالیت می پردازند، هیچ گونه دارویی برای فروش ندارند و زمانی که شما هزینه را پرداخت کنید، هیچ کالایی برای شما ارسال نمی شود.

توصیه ایران هشدار به کاربران این است که در مورد خرید از داروخانه های آنلاین دقت کنند و حتی الامکان از آنها خرید ننمایند و در صورت مشاهده تخاف در این حوزه، مراتب را به ایران هشدار یا پلیس فتا گزارش دهند.

منبع: ایران هشدار

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

کلاهبرداران در کمین سلامت مردم کلاهبرداران در کمین سلامت مردم کلاهبرداران در کمین سلامت مردم کلاهبرداران در کمین سلامت مردم کلاهبرداران در کمین سلامت مردم کلاهبرداران در کمین سلامت مردم کلاهبرداران در کمین سلامت مردم کلاهبرداران در کمین سلامت مردم کلاهبرداران در کمین سلامت مردم کلاهبرداران در کمین سلامت مردم کلاهبرداران در کمین سلامت مردم کلاهبرداران در کمین سلامت مردم کلاهبرداران در کمین سلامت مردم کلاهبرداران در کمین سلامت مردم کلاهبرداران در کمین سلامت مردم

به گفتگو بپیوندید

15 − پانزده =

بازگشت به بالای صفحه