رد کردن لینک ها

کلاهبرداری آنلاین در انگلیس از جرائم سنتی پیشی گرفت | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

کلاهبرداری آنلاین در انگلیس از جرائم سنتی پیشی گرفت

کلاهبرداری آنلاین در انگلیس از جرائم سنتی پیشی گرفت – اداره آمار ملی انگلیس از وقوع سالانه بیش از هفت میلیون کلاهبرداری و جنایت سایبری در این کشور خبر داده است.

به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در ۱۲ ماهه منتهی به ماه می سال ۲۰۱۵ حدود ۵٫۱ میلیون مورد کلاهبرداری اینترنتی در این کشور رخ داده که باعث خسارات مادی و معنوی به ۳٫۸ میلیون نفر از شهروندان در نقاط مختلف این کشور شده است.

علاوه بر این بیش از ۲٫۵ جنایت سایبری هم طی همین مدت در انگلیس رخ داده است. بر اساس قانون سوءاستفاده از رایانه در این کشور جرائم مذکور عبارتند از نفوذ ویروس های رایانه ای، هک ایمیل و نفوذ به شبکه های اجتماعی.

بیش از نیمی از قربانیان جرائم و کلاهبرداری های سایبری شاهد زیان های مالی بوده اند و ۷۸ درصد آنها غرامت مالی دریافت کرده اند. خسارات وارده به ۶۲ درصد این افراد هم به طور کامل بازپرداخت شده است.

هکرها در مدت یاد شده علاوه بر روش های متداول برای سرقت اطلاعات کارت های اعتباری و وحساب های بانکی آنلاین، از روش های فریب شخصی و مهندسی اجتماعی، ارسال ایمیل های آلوده و حتی استفاده از تماس های تلفنی هم غفلت نکرده اند.

نکته جالب در این میان کاهش هشت درصدی جرائم سنتی در انگلیس است که نشان می دهد برای اولین بار میزان وقوع جرائم سایبری در انگلیس از جرائم سنتی پیشی گرفته است. تعداد کل این جرائم در یک سال منتهی به می ۲۰۱۵ حدود ۶٫۵ میلیون مورد بوده است. این کمترین میزان جرائم سنتی در انگلیس از سال ۱۹۸۱ به این سو است.

 

بازگشت به بالای صفحه