رد کردن لینک ها

کلاهبرداری از جوانان جویای کار با آگهی استخدام فریبنده | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

کلاهبرداری از جوانان جویای کار با آگهی استخدام فریبنده

کلاهبرداری از جوانان جویای کار با آگهی استخدام فریبنده – رئیس پلیس فتای استان اصفهان از شناسایی فردی که با تبلیغ آگهی استخدام در سایت های دیوار، شیپور و کانال های تلگرامی افراد جویای کار را فریب و اقدام به کلاهبرداری می کرد، خبرداد.

سید مصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فتای استان اصفهان اظهار داشت: با ارائه مرجوعه قضائی توسط یکی از شهروندان به این پلیس مبنی اینکه با مشاهده آگهی کار در منزل در سایت دیوار با فرد آگهی دهنده تماس و مبلغ ۵ میلیون ریال به عنوان هزینه ثبت‌نام و تشکیل پرونده پرداخت و پس از آن پاسخگوی تماس نبوده، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

 

رئیس پلیس فتای استان اصفهان افزود: در تحقیقات مشخص‌ شد متهم علاوه بر فرد مذکور، از افراد دیگری نیز به همین روش کلاهبرداری کرده و سرانجام با بررسی‌های تخصصی متهم شناسایی و با هماهنگی قضائی دستگیر شد.

کلاهبرداری از جوانان جویای کار با آگهی استخدام فریبنده

وی ادامه داد: وی پس از مشاهده مستندات پلیس، ضمن اقرار به جرم خود اظهار داشت با هدف کسب منافع مالی اقدام به انتشار آگهی‌های جعلی با حقوق و مزایای فریبنده و اغواکننده کردم و به این ترتیب پس از دریافت مبالغی از متقاضیان تلفن‌همراه خود را از دسترس خارج می‌کردم.

 

مرتضوی به شهروندان و بخصوص افراد جویای کار توصیه کرد: شهروندان مراقب آگهی‌ها و تبلیغاتی که بر روی سایت‌هایی نظیر شیپور و دیوار و یا شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود باشند، سایت‌های تبلیغاتی انجام معامله را در بستر فیزیکى بر عهده خریدار و فروشنده واگذار کرده‌اند، بنابراین شهروندان باید پس از رویت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هرگونه تبادل وجهى را به صورت رو در رو و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند.

 

منبع: ایلنا

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

به گفتگو بپیوندید

پانزده + 15 =

بازگشت به بالای صفحه