رد کردن لینک ها

کلاهبرداری از طریق ارسال لینک های حاوی بدافزار | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

کلاهبرداری از طریق ارسال لینک های حاوی بدافزار

کلاهبرداری از طریق ارسال لینک های حاوی بدافزار  – سوجویان سایبری با سوء استفاده از احساسات شهروندان اقدام به ارسال لینک های حاوی بدافزار و سرقت اطلاعات شهروندان می کنند.

سرهنگ ابراهیم پرسا، رئیس پلیس فتا گلستان اظهار کرد: متاسفانه کلاهبرداران در ایام و مناسبت های مختلف مانند ماه محرم، با سوء استفاده از احساسات و عواطف شهروندان تحت عناوین مختلف مانند جمع آوری نذورات و کمک به نیازمندان و یا با عنوان موضوعات مذهبی و دانلود رایگان جدیدترین آلبوم مداحان و نوحه سرایان معروف و موارد این چنینی، اقدام به ارسال لینک ها حاوی بدافزار و کلاهبرداری از شهروندان می کنند.

 

وی افزود: سودجویان  با راه اندازی سایت های اینترنتی و ارسال لینک با مضامینی فریبنده و مخاطب پسند، کاربران فضای مجازی را برای فعالیت در سایت هایی که با هدف کلاهبرداری راه اندازی شده اند، تحریک و ترغیب می کنند.

کلاهبرداری از طریق ارسال لینک های حاوی بدافزار

سرهنگ پرسا گفت: در مواقعی سودجویان به کاربر پیشنهاد می دهند برای بهره مند شدن از خدمات سایت معرفی شده، مبلغ ناچیزی را از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی که معمولاً جعلی است، واریز کنند؛ که در این صورت کاربران،  با واردن کردن اطلاعات مهم کارت و حساب بانکی خود در صفحاتی که شبیه صفحه درگاه پرداخت الکترونیکی بانک ها است، زمینه ساز سوء استفاده از حساب های بانکی خود می شوند.

 

این مقام انتظامی تصریح کرد: کاربران بایست توجه کنند که امنیت در فضای مجازی نسبی است. لذا عدم اعتماد و اطمینان به غریبه های آنلاین، عدم به اشتراک گذاری محتوای شخصی در شبکه های اجتماعی، دانلود نکردن فایلها از سایت های نامعتبر و غیرمطمئن، بروزرسانی آنتی ویروس، دقت در وارد کردن نشانی درگاه های پرداخت الکترونیکی بانک ها و توجه به پروتکل امن HTTPS  و عدم توجه به ایمیل یا لینک های ناشناس و… از بروز و ظهور چنین کلاهبرداری هایی پیشگیری کرده و ضریب امنیت را در فضای مجازی افزایش می دهد.

 

رئیس پلیس فتا گلستان از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی، پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی، موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir گزارش کنند.

 

منبع: پایگاه اطلا‌ع‌رسانی پلیس فتا

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

به گفتگو بپیوندید

2 + سیزده =

بازگشت به بالای صفحه