رد کردن لینک ها

کلاهبرداری از طریق اپلیکیشن‌های جعلی افزایش فالوور | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

کلاهبرداری از طریق اپلیکیشن‌های جعلی افزایش فالوور

کلاهبرداری از طریق اپلیکیشن‌های جعلی افزایش فالوور – کلاهبرداران با طراحی اپلیکیشن های اندرویدی جعلی به دنبال کلاهبرداری از شهروندان هستند.

سید مصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فتای اصفهان اظهار داشت: یکی از مواردی که اخیراً بیش از گذشته مورد سوءاستفاده افراد سودجو قرار می‌گیرد، طراحی اپلیکیشن‌های اندرویدی جعلی است که کلاهبرداران با این شگرد به دنبال کلاهبرداری از شهروندان هستند.

 

وی نصب نسخه‌های اصلی اپلیکیشن‌ها از منابع معتبر ایرانی را بسیار مهم دانست و گفت: با توجه به اینکه اغلب هم‌وطنان عزیز هنگام مسافرت از برنامه‌های مسیریاب استفاده می‌کنند، به منظور جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های بانکی، کاربران نسبت به دانلود و نصب نسخه‌های اصلی اقدام کنند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: این اپلیکیشن‌ها شیوه‌ای جدید برای کلاهبرداری و سوءاستفاده از کاربران در فضای مجازی است و به هیچ عنوان نباید آن را بر روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنند، به نحوی که استفاده و فعال‌سازی آن مستلزم پرداخت اینترنتی مبلغ اندکی از سوی مشتریان است.

 

رئیس پلیس فتای اصفهان به شهروندان توصیه کرد: در صورت نیاز، اپلیکیشن‌های مورد نیاز را از مارکت‌های معتبر ایرانی دریافت کرده و از دانلود برنامه‌هایی که در کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف ارائه شده و یا لینک‌هایی که فاقد اعتبار لازم می‌باشند خودداری کنید، همچنین برنامه‌های جعلی با دریافت برخی از مجوزها، امکان دسترسی به تمامی اطلاعات ذخیره شده در گوشی تلفن همراه را خواهند داشت و می‌توانند از قربانیان سوءاستفاده کنند.

 

منبع: تابناک

 

به کانال تلگرامی وکیل سایبری بپیوندید irancyberlawyer@

 

 

به گفتگو بپیوندید

16 − 15 =

بازگشت به بالای صفحه