رد کردن لینک ها

کلاهبرداری اینترنتی بوسیله طرح‌های حمایتی دولت | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

کلاهبرداری اینترنتی بوسیله طرح‌های حمایتی دولت

کلاهبرداری اینترنتی بوسیله طرح‌های حمایتی دولت – رئیس پلیس فتا استان اردبیل از کلاهبرداری اینترنتی با ترفند سوءاستفاده از طرح های حمایتی دولت خبر داد وبه شهروندان توصیه کرد: با فعال سازی سامانه پیامکی اطلاعات بانکی خود از تراکنش های حسابشان آگاه شوند.

سرهنگ علی قهرمان طالع، رئیس پلیس فتا استان اردبیل در تشریح این خبر گفت: متأسفانه مجرمان سایبری با سوءاستفاده از طرح‌های حمایتی دولت “یارانه – سهام عدالت – سبد کالا و …” با شیوه‌ها و لینک‌های مختلف از مردم کلاهبرداری می‌کنند.

وی افزود: این مجرمان اینترنتی با شیوه‌هایی مثل مراجعه حضوری، تماس تلفنی، ارسال پیامک و ایمیل به قربانیان با درج عناوینی  همچون ” یارانه شما قطع خواهد شد، برای ثبت‌نام مجدد به لینک … مراجعه کنید و عناوینی مشابه، کاربر را به صفحات (درگاه‌های بانکی) جعلی یا همان فیشینگ هدایت  می کنند و با اخذ اطلاعات حساب بانکی اقدام به برداشت کل موجودی قربانی از طریق اینترنت می‌کنند.

کلاهبرداری اینترنتی با سوءاستفاده از طرح‌های حمایتی دولت | وکیل سایبری

این مقام انتظامی تصریح کرد: هموطنان دقت داشته باشند هیچ‌ گونه تماس صوتی یا پیامکی در خصوص یارانه و سهام عدالت از سوی ارگان‌های مربوطه انجام نمی‌شود وتوصیه ما این است قبل از هر اقدامی نسبت به بررسی صحت پیام دریافتی از مبادی و ارگان‌های مربوطه اقدام کنند.

سرهنگ قهرمان طالع در ادامه توصیه‌های پیشگیرانه خود گفت: در حال حاضر از سوی دولت هیچ‌گونه ثبت نامی برای سهام عدالت وجود ندارد، پس مراقب سودجویان باشید؛ به‌ هیچ‌ وجه اطلاعات حساب بانکی خود اعم از شماره شبا – شماره‌ حساب – شماره کارت – رمز اینترنتی – اطلاعات روی کارت عابر بانک و …  را در اختیار افراد غریبه و ناشناس قرار ندهید.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل در پایان از هموطنان خواست : درصورت نیاز به اقدام خاصی در خصوص یارانه و سهام عدالت می بایست از طریق رسانه ملی به اطلاع عموم مردم اطلاع رسانی خواهد شد؛ هم چنین کاربران می توانند می‌توانند از طریق شماره ۰۲۱۸۳۳۳۸ با مرکز تماس سهام عدالت و از طریق سامانه ثبت و رسیدگی به درخواست‌های مربوط به یارانه به آدرسwww.yaraneh10.ir/prs  پیگیر مشکلات خود باشند.

 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس ‌فتا

به کانال تلگرامی وکیل سایبری بپیوندید irancyberlawyer@

 

 

به گفتگو بپیوندید

6 − 2 =

بازگشت به بالای صفحه