رد کردن لینک ها

کلاهبرداری اینترنتی در پوشش برنامه رژیم غذایی | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

کلاهبرداری اینترنتی در پوشش برنامه رژیم غذایی

کلاهبرداری اینترنتی در پوشش برنامه رژیم غذایی – رئیس پلیس فتا ایلام در خصوص کلاهبرداری در پوشش برنامه رژیم غذایی در قالب ارسال لینک فیشینگ برای همشهریان هشدار داد.

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ “علی جمالی” رئیس پلیس فتا ایلام در این خصوص گفت: یکی از شگردهای کلاهبرداران در فضای مجازی، فعالیت‌های مجرمانه در قالب ارسال لینک‌های آلوده و جعلی و برداشت‌های غیرمجاز از حساب بانکی افراد در قالب فیشینگ است.

 

وی افزود: به تازگی با مراجعه تعدادی از شهروندان به این پلیس مشاهده شده است که کلاهبرداران در فضای مجازی تبلیغاتی با عنوان برنامه رژیم غذایی منتشر نموده و از کاربران می‌خواهند برای دریافت برنامه رژیم غذایی متناسب خود بر روی یک لینک که معرفی نموده‌اند، کلیک کنند .

 

رئیس پلیس فتا ایلام ادامه داد: از کابران خواسته می‌شود برای واریز وجه بر روی لینک معرفی شده کلیک کرده که بررسی‌ها نشان می‌دهد با این اقدام، کاربران به یک درگاه بانکی جعلی هدایت می‌شوند و پس از وارد کردن اطلاعات حساب بانکی مانند شماره کارت و رمز دوم با روشی که اصطلاحاً فیشینگ نامیده می‌شود، حساب بانکی آن‌ها خالی می‌شود.

 

این مقام مسئول بیان داشت : شهروندانی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند در هنگام برخورد با تبلیغات اغوا کننده و لینک‌های ناشناس هوشیار بوده و بدون شناسایی هویت ارسال کننده آن‌ها هیچ اطلاعتی به خصوص اطلاعات حساب بانکی خود را ارسال نکنند.

 

سرهنگ جمالی با تأکید بر اینکه در فعالیت‌هایی که در فضای مجازی انجام می‌دهید حتماً از افرادی که در این راستا آگاهی دارند اطلاعات لازم را کسب کنند، گفت: جهت جلوگیری از سوء‌استفاده کلاهبرداران، به هشدارهای پلیس فتا توجه کرده و در صورت مواجهه با موارد مشابه یا سایر جرایم رایانه‌ای موضوع را از طریق سایت این پلیس به نشانی www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی به این پلیس اطلاع دهند.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

به گفتگو بپیوندید

1 × چهار =

بازگشت به بالای صفحه