رد کردن لینک ها

کلاهبرداری با اپلیکیشن های موبایل پایه | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

کلاهبرداری با اپلیکیشن های موبایل پایه

کلاهبرداری با اپلیکیشن های موبایل پایه  – معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در خصوص استفاده از اپلیکیشن های موبایل پایه توصیه هایی را به شهروندان ارائه داد و گفت: برخی افراد سودجو از این فرصت به دست آمده سوء استفاده می کنند.

سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با بیان اینکه هم اکنون اپلیکیشن های موبایل پایه در قالب استارتاپ ها یا کسب و کارهای اینترنتی در فضای مجازی کشور در حال فعالیت هستند، افزود: شهروندان باید هنگام دریافت و ثبت سفارش کالا و خدمات اینترنتی دقت لازم را داشته باشند تا قربانی برخی اهداف شوم کلاهبرداران نشوند.

 

وی ادامه داد: با توجه به ارائه خدمات خرید اجناس و دریافت خدمات فنی، مهندسی و غیره  از این  طریق، کاربران باید برای نصب هر گونه اپلیکیشن روی دستگاه‌های خود از جمله گوشی‌های هوشمند لپ‌تاپ، تبلت، ابزار و رایانه‌های خانگی، حتماً برنامه‌ مورد نظر خود را از سایت‌های معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند، تهیه کنند.

 

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه در خرید اپلیکیشن ها و نرم افزارهای کاربردی، کاربر باید از نسخه های اصلی استفاده کند، در مورد بحث امنیت این نرم افزارها، ادامه داد: بعضی از اپلیکیشن ها اصل نبوده و قلابی هستند و زمانی که توسط کاربر بر روی گوشی نصب می شوند به راحتی می توانند به تمام اطلاعاتی که فرد روی گوشی دارد ،دسترسی داشته باشند.

 

این مقام مسئول  تصریح کرد: کاربران در هنگام استفاده از اپلیکیشن های موبایلی نباید کاملا  به  ارائه کننده  کالا و خدمات  اعتماد کنند و مبالغی را حتی به عنوان بیعانه  بدون دریافت کالا یا خدمات به حساب وی واریز نمایند  و در اصالت کالای پیشنهادی نیز دقت  لازم را داشته باشند  تا اقدام به خرید مال غیر نکرده و مورد پیگرد قانونی قرار نگیرند.

 

سرهنگ پاشایی  ضمن بیان اینکه  افزایش دانش IT برای کاربران ایرانی ضروری است، اظهار داشت: کاربران می توانند جهت کسب اطلاعات بیش تر و در صورت مشاهده موارد مشکوک  موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا خاطر نشان کرد: پلیس فتا با هوشیاری و رصد شبانه روزی درصدد برقراری آرامش و امنیت روانی کاربران فضای سایبری است و با متخلفان و مجرمان مطابق قانون جرایم رایانه ای بدون هیچ اغماضی برخورد قانونی خواهد کرد.

 

منبع: ایرنا

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

به گفتگو بپیوندید

هجده + یک =

بازگشت به بالای صفحه