رد کردن لینک ها

کلاهبرداری با ترفند برنده شدن در طرح هزاران لبخند همراه اول | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

کلاهبرداری با ترفند برنده شدن در طرح هزاران لبخند همراه اول

کلاهبرداری با ترفند برنده شدن در طرح هزاران لبخند همراه اول- رئیس پلیس فتا استان کردستان ماجرای کلاهبرداری از پاداش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی بازنشسته سنندجی را تشریح کرد.

سرهنگ مهدی دانش‌پور، رئیس پلیس فتا استان کردستان کلاهبرداری تلفنی را در صدر جرائم فضای مجازی استان برشمرد و اظهار داشت: علی‌رغم توصیه‌های بی‌شمار کارشناسان پلیس فتا کلاهبرداری تلفنی باز هم در کردستان قربانی می‌گیرد.

 

وی با بیان اینکه متأسفانه به‌دلیل طمع یا عدم توجه شهروندان به توصیه‌های پلیس فتا، کلاهبرداری تلفنی و پیامکی در حال رشد است، افزود: در این شیوه کلاهبرداری، مجرم با برقراری تماس تلفنی یا ارسال پیامکی با ترفند برنده شدن شخص در مسابقه یا قرعه‌کشی، از آن‌ها تقاضای اطلاعات شخصی کرده و با استفاده از این اطلاعات شخصی اقدام به کلاهبرداری از افراد بی‌اطلاع جامعه می‌کند.

 

رئیس پلیس فتا استان کردستان تصریح کرد: به‌‌صورت روزانه شهروندان زیادی ضمن به پلیس فتا مراجعه کرده و ادعا می‌کنند که قربانی کلاهبرداری تلفنی یا پیامکی شده‌اند.

کلاهبرداری با ترفند برنده شدن در طرح هزاران لبخند همراه اول

وی از کلاهبرداری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی تلفنی از بازنشسته سنندجی خبر داد و گفت: پس از اطلاع از اینکه فرد کلاهبردار پاداش پایان خدمت یک بازنشسته کشوری را از حساب وی برداشت کرده، اقدامات تخصصی برای کشف پرونده و دستگیری متهم و رد مال در پلیس فتا انجام‌ و افرادی از خارج از استان شناسایی و اقدامات قضایی لازم صورت گرفت.

 

دانش‌پور نحوه کلاهبرداری را تشریح کرد و توضیح داد: کلاهبردار تلفنی در تماس ماهرانه و صدای ضبط‌ شده اپراتور با شاکی مدعی می‌شوند که شما در قرعه‌‌کشی طرح هزاران لبخند همراه اول برنده‌ شده‌اید؛ افراد کلاهبردار با ترفندهای خاص وی را به‌پای دستگاه‌ها خودپرداز بانک‌ کشانده و با عملیات متقلبانه اطلاعات شخصی بانکی و رمز دوم کارت را به‌دست آورده و با استفاده از این اطلاعات اقدام به اخذ وجه از حساب شخصی مالباخته می‌کند.

 

رئیس پلیس فتا استان کردستان به شهروندان توصیه کرد که بدون شناخت به دیگران اعتماد نکنید چرا که در صورت برنده شدن جوایز مختلف نیازی نیست فرد برنده برای گرفتن جایزه خود به عابر بانک مراجعه یا اطلاعات مالی خود را از طریق پیامک ارسال کند.

 

وی خطاب به شهروندان متذکر شد: در هر جایی که احساس کردید مورد متناقضی وجود دارد، یا هرگاه به فرد تماس‌گیرنده یا مرجع ارسال‌کننده پیامک شک کردید، بهترین راه این است که تماس را قطع یا پیام را جواب ندهید اما فراموش نکنید با قطع کردن تماس یا عدم جواب دادن به یک پیامک مشکوک می‌توانید از یک کلاهبرداری جلوگیری کنید.

 

منبع:تسنیم

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

به گفتگو بپیوندید

19 + 10 =

بازگشت به بالای صفحه