رد کردن لینک ها

کلاهبرداری تحت عنوان دانلود و فروش نرم افزارهای نفوذ | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

کلاهبرداری تحت عنوان دانلود و فروش نرم افزارهای نفوذ

کلاهبرداری تحت عنوان دانلود و فروش نرم افزارهای نفوذ – رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی از افزایش دانلود و فروش نرم افزارهای نفوذ در کانال ها و گروه های شبکه های اجتماعی خبر داد.

سرهنگ محمدپور، رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی در خصوص ” دانلود و فروش نرم افزارهای نفوذ “، خبر داد و گفت: در این روش پس از دانلود و نصب نرم افزارهای هک توسط قربانی، نرم افزار مربوطه بدون اینکه صاحب گوشی مطلع باشد با در اختیار گرفتن برنامه‌های گوشی از جمله ارسال و دریافت پیامک، شبکه اینترنت و مخاطبین و… اقدام به سرقت اطلاعات و یا انجام اعمالی بدون اختیار صاحب گوشی می‌کنند.

 

وی ادامه داد: در روشی دیگر مجرمان با هدف سرقت اطلاعات بانکی اقدام به هدایت قربانی به درگاه‌های بانکی جعلی(فیشینگ) نموده و از این طریق موجودی حساب قربانیان خود را خالی می‌کنند.

کلاهبرداری تحت عنوان دانلود و فروش نرم افزارهای نفوذ

سرهنگ محمدپور به کاربران توصیه کرد: به هیچ عنوان بر روی لینک‌های مشکوک و ناشناس در ایمیل‌های دریافتی و شبکه‌های اجتماعی کلیک نکنند و حتما بر روی سیستم یا گوشی تلفن همراه خود آنتی ویروس به روز نصب داشته باشند.

 

این مقام مسئول افزود:  کاربران توجه و دقت کنند دانلود، خریدوفروش و استفاده از نرم افزارهای هک، جرم محسوب می‌شود و اکثراین نرم افزارها ابزاری برای سرقت و یا کلاهبرداری از کاربران می‌باشند لذا فریب تبلیغات کذبی که در شبکه‌های اجتماعی برای دانلود و خرید بارگذاری می‌شود را نخورند.

 

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

 

به کانال تلگرامی وکیل سایبری بپیوندید irancyberlawyer@

 

 

به گفتگو بپیوندید

14 − یازده =

بازگشت به بالای صفحه