رد کردن لینک ها

کلاهبرداری رمز دوم یکبار مصرف

اشتراک گذاری

مراقب باشید در هنگام فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف، گرفتار دام کلاهبرداران نشوید

مراقب باشید در هنگام فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف، گرفتار دام کلاهبرداران نشوید  – رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات در خصوص شگرد جدید کلاهبرداران اینترنتی با ارسال پیام جعلی به بهانه فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف و هدایت کاربران به درگاه های جعلی پرداخت به شهروندان هشدار داد.

سرهنگ مرتضوی، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان در تشریح این خبر گفت: شهروندان عزیز رمز دوم پویا (OTP) را از بانک ها و شعب مربوط به حساب بانکی خود مطالبه کنند و از ورود به سایت ها‌ و لینک‌های معرفی شده در شبکه‌های اجتماعی یا دانلود اپلیکیشن‌های مختلف با هدف فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف جداٌ خودداری کنند.

وی افزود: اخیراً مجرمان سایبری با ایجاد صفحات جعلی یا ارسال پیام کاربران را ترغیب به فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف و درج شماره کارت، رمز دوم، تاریخ انقضاء و cvv2 کرده و با دریافت مبالغ اندک آن‌ها را به درگاه های جعلی پرداخت موسوم به فیشینگ هدایت و اقدام به برداشت از حساب می کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: متأسفانه برخی از شهروندان با جستجو از طریق موتورهای جستجو و یا رفتن به لینک‌هایی که در دیگر سایت‌ها ارائه شده بدون توجه به نشانی سایت در دام سودجویان سایبری گرفتار می‌شوند.

سرهنگ مرتضوی به شهروندان توصیه کرد: در صورت مراجعه به لینک جعلی ارسالی و درج اطلاعات کارت بانکی هرچه سریعتر به بانک مراجعه و نسبت به تغییر رمز دوم حساب اقدام کنید، همچنین بهترین و مطمئن‌ترین راه برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام این نوع کلاهبرداران، مراجعه به بانک و فعال کردن رمز پویا برای حساب‌های بانکی است.

وی خاطر نشان کرد: شهروندان هرگونه اخبار مربوطه را از طریق منابع موثق مانند رسانه ملی، خبرگزاری‌ها و سایت‌های رسمی سازمان‌ها دریافت کنند، همچنین در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش دهند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

به گفتگو بپیوندید

8 + 13 =

بازگشت به بالای صفحه