رد کردن لینک ها

کلاهبرداری میلیونی در قالب سرمایه گذاری در شرکت های خارجی | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

کلاهبرداری میلیونی در قالب سرمایه گذاری در شرکت های خارجی

کلاهبرداری میلیونی در قالب سرمایه گذاری در شرکت های خارجی  – رییس پلیس فتا استان چهارمحال وبختیاری از شناسایی متهمانی که با تبلیغات سرمایه گذاری در شرکت های خارجی در فضای مجازی مبالغ زیادی از شهروندان اخذ می کردند خبر داد.

سرهنگ مرتضی عسگری رییس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری در تشریح این خبر  گفت:در پی مراجعه شهروندان مبنی بر واریز مبالغی برای سرمایه گذاری در شرکت های خارجی با فریب تبلیغات در فضای مجازی موضوع در دستور کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

 

سرهنگ عسگری بیان کرد:شاکی در تحقیقات مقدماتی اظهار داشت توسط یکی از آشنایان در یکی از گروه های شبکه های اجتماعی که با عنوان سرمایه گذاری در خارج از کشور تبلیغات و عضو یابی می کرد، عضو شده بوده ام پس از واریز مبالغی به حساب متهمان، درسایت معرفی شده توسط آنان ، قسمتی به من اختصاص داده شده بود که در آن به صورت مجازی مبالغ واریز شده و مبلغ افزایش سرمایه در آن نمایش داده می شد. به اذعان آنها این مبلغ به عنوان موجودی حساب اعتباری من به عنوان سرمایه گذاری در شرکت های خارجی است. و هر زمان که بخواهم می توانم این مبالغ را استرداد نمایم ولی زمانی که تقاضای وجه داده شد را کردم عملا وجهی به حسابم واریز نشد و کسی هم پاسخگو نبود.

کلاهبرداری میلیونی در قالب سرمایه گذاری در شرکت های خارجی

کلاهبرداری میلیونی در قالب سرمایه گذاری در شرکت های خارجی

رییس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری در ادامه افزود: بلافاصله با انجام اقدامات فنی و پلیسی توسط کارشناسان پلیس فتا متهمان که به صورت شرکت های هرمی فعالیت داشتند شناسایی شدند و پس از مسدود سازی حساب های مالی، پرونده آنها به جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شد.

 

سرهنگ عسگری به شهروندان توصیه کرد:به تبلیغات اغفال کننده در فضای مجازی به ویژه شبکه های اجتماعی که با عناوینی همچون سرمایه گذاری خارجی،کسب درآمد های میلیونی ،اعزام به خارج و… فعالیت می نمایند توجه نکنند چراکه انگیزه ایجاد و راه اندازی چنین سایت ها و گروه هایی در فضای مجازی کلاهبرداری مالی از شهروندان می باشد.

 

این مقام انتظامی از شهروندان درخواست کرد: دانش خود را در استفاده از فضای مجازی ارتقاء دهند ودر مواجهه با هرگونه با مشکل می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مشکل خود را با کارشناسان پلیس فتا درمیان بگذارند.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

 

به کانال تلگرامی وکیل سایبری بپیوندید irancyberlawyer@

 

 

نظرات

  1. ارسال نظر

   سلام.
   چنانچه نیاز به راهنمایی و مشورت دارید لطفا از طریق لینک مشاوره تخصصی در صفحه اول سایت فرم مربوط به مشاوره را تکمیل نمایید تا از طریق وکیل متخصص راهنمایی شوید.

   پیوند یکتا

به گفتگو بپیوندید

16 − سه =

بازگشت به بالای صفحه