رد کردن لینک ها

کلاهبرداری پیامکی به بهانه دهه فجر | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

کلاهبرداری پیامکی به بهانه دهه فجر

کلاهبرداری پیامکی به بهانه دهه فجر – رئیس پلیس فتای استان خراسان جنوبی از دستگیری مجرمان سایبری که به بهانه دهه فجر، اطلاعات بانکی شهروندان را سرقت می کردند خبر داد.

به گزارش ایران هشدار – سرهنگ‌ محمدپور رئیس پلیس Police فتای استان گفت: مشاهده شده در روز های اخیر کلاهبرداران با انتشار پیامک‌های جعلی با مضامینی مانند “مشترک گرامی، شما برنده جایزه در قرعه کشی به مناسبت دهه‌ فجر شده‌اید” از کاربر می خواهند برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت جایزه به سایتی مراجعه کنند.

وی افزود: در صفحه نخست سایت، درگاه پرداخت جعلی یکی از بانک‌های معتبر مشاهده می شود که کابر باید اطلاعات حساب بانکی خود از جمله شماره حساب‌، رمز دوم‌، کد cvv2 وتاریخ انقضاء را وارد کند.

سرهنگ‌ محمدپور گفت:در صورتی که کاربر این اطلاعات را وارد کند کلاهبرداران در مدت زمان کوتاهی، حساب وی را خالی می کنند.

رئیس پلیس فتای استان از کاربران خواست در صورت دریافت این نوع پیامک‌ها به آنها پاسخ ندهند و توجه داشته باشند برای دریافت وجه جایزه، نیازی به ارسال اطلاعات حساس بانکی نیست.

سرهنگ‌ محمدپور با بیان اینکه درگاه‌های جعلی بانکی به راحتی قابل تشخیص است گفت: کاربران در هنگام ورود اطلاعات بانکی در درگاه‌های بانکی در بستر فضای وب، از صفحه کلیدهای مجازی استفاده کنند.

منبع : رکنا

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

 

بازگشت به بالای صفحه