آموزش و پیشگیریجرایم اینترنتی

بیشتر مراقب رمز کارت بانکی خود باشید!!!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]برای اطلاع از روشهای برداشت غیر مجاز مقاله زیر را بخوانید:

https://irancyberlawyer.ir/%d8%a8%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d8%ba%db%8c%d8%b1-%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2-%d9%88-%d8%b1%d9%88%d8%b4%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%82%d8%a7%d8%a8%d9%84%d9%87-%d8%a8%d8%a7-%d8%a2%d9%86/[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]مراقبت از رمز کارت بانکی یکی از دغدغه های امروز همه ماست در عصر دیجیتال ممکن است شما با چندین کارت بانکی، اپلیکیشن انتقال وجه و سوشال مدیا ، ایمیل و… سر و کار داشته باشید. پس بهتر است برای هرکدام از آنها رمز جداگانه ی تعیین کنید. به همین دلیل حفظ و نگهداری رمز کارت بانکی یا کیف پول ارز دیجیتال خیلی مهم است. و ممکن است اشخاص سودجو با دانستن رمز شما به راحتی حسابتان را خالی کنند.

گاهی اشخاص به دلیل نگرانی از اینکه رمزهای انتخابی را فراموش کنند ؛ برای همه موارد مورد نیازشان یک رمز یکسان تعیین می کنند. یا اینکه رمز خود را پشت کارت های اعتباری می نویسند. و یا در گوشی های تلفن همراه خود ذخیره می کنند. این کار سارقین و سودجویان را سریع تر به اهداف شوم خود می رساند. همانطور که تعیین رمز مناسب خیلی مهم است؛ پس حفظ و نگهداری رمز کارت بانکی یا کیف پول ارز دیجیتال مهمتر می باشد. و باید بیشتر به آن توجه نمود. گروه تخصصی وکیل سایبری با ارائه روش های مناسب کمک می کند تا از خطر سواستفاده کنندگان باشید.

خطرهای محافظت نکردن از رمز کارت بانکی

 

راه های مراقبت از رمزها

برای خرید و فروش در بازارهای مالی باید از صرافی ها و یا کیف پول های معتبر استفاده کنید.

پس توجه داشته باشید ؛ کیف پول هایی که به کاربران ایرانی خدمات می دهند ؛ در بیشتر موارد سرور و تیم پشتیبانی شان ، در خارج از کشور قرار دارند. و بیشتر آنها ارتباط رسمی و مشخصی با کاربران ایرانی ندارند. به همین دلیل اگر در بازارهای مالی خارجی مثل رمز ارز فعالیت دارید؛ بهتر است ازکیف پول هایی مثل (coin ex) استفاده کنید. زیرا آنها احراز هویت را به چند روش مانند شماره تلفن ، ایمیل و… ممکن می سازد. که در صورت فراموشی، گم شدن یا سرقت اطلاعاتتان شما بتوانید از طریق ارتباط با بخش پشتیبانی اپلیکیشن ، کیف پول مورد نظرتان را دوباره احراز هویت کنید. و به حساب خود دسترسی یابید. اما اگر بطور مثال از کیف پول (trust wallet) استفاده کنید ؛ به دلیل عدم احراز هویت به طرق مختلف ،بازیابی اطلاعات برای شما مشکل و تقریبا غیرممکن می شود.

چگونگی دستیابی مجرمین به رمز کارت بانکی اشخاص

جرایم مربوط به مراقبت از رمز کارت بانکی

جرایم مربوط به سوءاستفاده از رمز کارت بانکی یا کیف پول ارز دیجیتال به شرح زیر است:

1-دسترسی غیرمجاز به رمز کارت بانکی

روزانه تعداد زیادی از مراجعه کنندگان به گروه تخصصی وکیل سایبری قربانیان دسترسی غیرمجاز را اشخاص سودجو به رمز خود هستند. که ممکن است همسر ، همکار ، و یا اشخاص بدون اجازه آنها رمز گوشی یا لب تاپشان را وارد نمایند. و اطلاعات آن را بدست آورند که چنین اعمالی جرم بوده و مرتکب آن قابل تعقیب و مجازات است .

2-سرقت رمز کارت بانکی

چند روز پیش شخصی به گروه تخصصی وکیل سایبری مراجعه کرد. و ادعا نمود که تلفن همراه وی به سرقت رفته است. و رمز کیف پول ارز دیجیتال خود را فقط در گوشی موبایل ذخیره کرده بوده. بنابراین اگر سارق رمز گوشی را وارد کند؛ و به کیف پول دسترسی پیدا نماید؛ پس می تواند تمام دارایی و پس انداز ارزهای دیجیتال زیان دیده را برباید.که البته چنین عملی سرقت بوده و مرتکب به مجازات قانونی محکوم می شود.

3-کلاهبرداری

یکی از جرایم مربوط به رمزها ، کلاهبرداری است. به طوری که مجرم ممکن است با اعمالی مثل تغییر ، پاک کردن ، متوقف کردن و یا دستکاری داده ها و… ، سیستم و سامانه های مخابراتی را فریبمی دهد. تا نفعی برای خودش یا دیگران به دست آورد. و یا ممکن است کلاهبردار با دسیسه و نیرنگ ، رمز کارت یا کیف پول قربانیان را از آنان بگیرد. و پول هایشان را برداشت کند.

4-خیانت در امانت

خیانت در امانت یکی دیگر از جرایمی است که به دلیل سهل انگاری در مراقبت از رمز ها اتفاق می افتد. زیرا ممکن است اشخاص به دلیل اعتمادی که به بعضی از نزدیکان خود مانند فرزند ، نوه ، پرستار ، همکار و … دارند ؛ رمز کارت و یا کیف پول ارزهای دیجیتال خود را در اختیارشان قرار دهند و غافل از اینکه آنان سواستفاده کرده و حسابشان را خالی می کنند.به همین دلیل پیشنهاد می شود که اشخاصی که از رمزهایتان آگاهی دارند به حداقل برسد.

اگر شما نیز به دلیل اگاهی سودجویان از رمزکارت های بانکی و یا کیف پول ارزدیجیتال خود ، متضرر شده اید ؛ گروه تخصصی وکیل سایبری از هرگونه راهنمایی ، مشاوره و دفاع از حقوقتان دردادگاه ، دریغ نخواهد نمود.با ما تماس بگیرید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
با ما تماس بگیرید