جرایم اینترنتی

وام فرزندآوری ترفند جدید کلاهبرداران برای تلکه مردم

وام فرزندآوری نیز این روزها به حیله ای برای کلاهبرداری از مردم تبدیل شده است و شیادان با این ترفند در صدد خالی کردن حساب شهروندان هستند.

گروه حقوقی تخصصی وکیل سایبری متشکل از حقوقدانان و وکلای با تجربه و مسلط به امور رایانه زمینه را برای مدیریت علمی پیشگیری از وقوع این دسته جرائم سایبری  را برای شما فراهم میسازد چرا که می توان پیشگیری را  راهبرد اساسی در حوزه کنترل  این دسته جرائم بر شمرد،در نوشتار حاضر کوشش شده است تا شیوه جدید کلاهبرداری مورد بررسی قرار گیرد.

وام فرزند آوریوام فرزندآوری این روزها به حیله ای برای کلاهبرداری از مردم تبدیل شده است و شیادان با این ترفند در صدد خالی کردن حساب شهروندان هستند بعد از کلاهبرداری به شیوه ارسال پیامک ثنا، کارت نان، پرداخت یارانه و … اینبار شیادان به سراغ وام فرزند آوری رفته اند تا بوسیله آن از زوج های جوان در آستانه مادر و پدر شدن اخاذی کنند.کلاهبرداران و شیادان با شناسایی ترفندهایشان توسط پلیس و مردم، مدام آنها را بروز کرده و از بهانه ای برای خالی کردن حساب مردم استفاده می کنند.

در این راستا پلیس فتا با اشاره به سودجویی در پوشش وام فرزندآوری اعلام کرد: بارها گفته شده که افراد سودجو همواره از هر فرصتی برای کلاهبرداری و سواستفاده از کاربران اقدام می‌کنند، یکی از این موارد سواستفاده از تسهیلات و وام‌های بانکی است. در همین راستا نیز این احتمال وجود دارد که مجرمان سایبری تحت عنوان ثبت نام وام فرزندآوری یا دریافت خارج از نوبت این وام اقدام به درج تبلیغ در فضای مجازی کنند.

کلاهبرداری با وام فرزندآوری

سرهنگ گودرزی، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ نیز  بیان داشت: در این روش مجرمین سایبری با ترفندهای مختلف مانند ارسال لینک‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی با عناوینی همچون «برای ثبت‌نام وام فرزند‌آوری بر روی لینک زیر کلیک کنید» و … توجه کاربران را جلب کرده و آنان را به صفحات دیگر هدایت کرده یا حتی در فضای گفت‌وگوی خصوصی اقدام به چت کردن با آنان می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

فیشینگ و انواع آن

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه مجرمان در نهایت درخواست واریز وجه برای انجام امور اداری و بانکی کرده و اطلاعات شخصی متقاضیان را نیز دریافت می‌کنند، ادامه داد:‌ در ادامه این مجرمان با چند شیوه می‌توانند اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کنند. شیوه نخست هدایت آنان به صفحات جعلی و فیشینگ است. ممکن است حتی مبالغ اندکی را برای ثبت نام درخواست کنند، اما این صفحات جعلی بوده و با کپی کردن اطلاعات کارت بانکی شهروندان حساب آنان خالی می‌شود.

سرهنگ معظمی گودرزی ادامه داد:‌در روش دیگر ممکن است مبلغی را به شیوه کارت به کارت دریافت کرده اما دیگر پاسخی به تماس‌ها ندهند. همچنین ممکن است این افراد با دریافت اطلاعات شخصی و هویتی افراد اقدام به سواستفاده از این اطلاعات کرده و برای آنان مشکلات دیگری را ایجاد کنند.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان نباید فریب تبلیغات منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی را بخورند، گفت:‌ تنها سایت معتبر و مورد تایید بانکی مرکزی برای دریافت تسهیلات فرزندآوری، وب سایت ve.cbi.ir است. شهروندان توجه داشته باشند که از مراجعه به لینک‌های دیگر خودداری کنند و همچنین به آدرس سایت نیز دقت کنند، چون ممکن است افراد سودجو با ایجاد آدرس‌های مشابه سعی در کلاهبرداری داشته باشند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و همواره مراقب ترفند کلاه‌برداران و سودجویان باشند و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اعلام کنند.

برای دریافت مشاوره تخصصی در خصوص حملات فیشینگ و همچنین در صورت بروز هرگونه کلاهبرداری از شما گروه تخصصی وکیل سایبری با سابقه ای بسیار درخشان در این زمینه اماده همکاری و احقاق حق شما می باشیم.

با ما تماس بگیرید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
با ما تماس بگیرید