امنیت سایبری

کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت | وکیل سایبری

کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت

کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت – بستر اینترنت و سهولت استفاده از آن باعث شده تا گرایش به سمت آن زیاد شود. تقریبا همه افراد ترجیح می دهند تا جایی که امکان دارد فعالیت های خود را اعم از خرید ، کسب اطلاعات و … را در اینترنت انجام دهند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: بستر اینترنت و سهولت استفاده از آن باعث شده تا گرایش به سمت آن زیاد شود. تقریبا همه افراد ترجیح می دهند تا جایی که امکان دارد فعالیت های خود را اعم از خرید ، کسب اطلاعات و … را در اینترنت انجام دهند. به عنوان مثال دانشجویی که برای کارهای پایان نامه خود به دنبال مطلب می گردد، ترجیح می دهد به جای صرف وقت و هزینه و رفتن به کتابخانه، به اینترنت مراجعه و با تایپ کردن مطلب مورد نظر، هزاران هزار مطلب را جستجو و مطالعه کند. یا حتی برای خرید روزانه، ترجیح می دهیم به جای صرف وقت و منتظر ماندن در ترافیک، به صورت اینترنتی خرید انجام دهیم.

این گرایش روز افزون باعث شده تا کلاهبرداران از فرصت استفاده و تنها با چند کلمه پر کاربرد، و کلید واژه خاص که مد نظر کاربران است، آنها را به سایت های مختلف و البته نا مرتبط هدایت و به نحوی موتورهای جستجو را به اشتباه بیندازند و در واقع کلیک دزدی انجام دهند.

این روند متقلبانه برخی سایت ها و صفحات اینترنتی در اصطلاح عامیانه کلیک دزدی نامیده می شود و به قصد افزایش بازدید و کلیک خود اقدام به ایجاد صفات دروغین می کنند که برخی از سایت برای جذب بازدید کننده بیشتر و ارتقای رتبه خود، به این ترفند ها متوسل می شوند.

اما افرادی که این کار را انجام می دهند باید بدانند از نظر حقوقی و قانونی، این عمل سایتها یک نوع کلاهبرداری رایانه ای است و به موجب مصوبه اخیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، با سایت هایی که برای افزایش بازدید و ارتقا رتبه کشوری و جهانی خود به حیله و تقلب متوسل می شوند و با سوء استفاده از کلمات کلیدی پر بازدید و تگ های پر کاربرد، کاربران را فریب می دهند، و وقت و زمان و گاهی سرمایه آنها را هدر مبی دهند، برخورد خواهد شد.

عبدالصمد خرم آبادی، دبیر کار گروه تعیین مصادیق محرمانه اظهار کرده است که بر اساس این مصوبه، سایت هایی که مرتکب چنین تخلفاتی می شوند، شناسایی شده و به آن ها برای اصلاح شیوه عملکرد خود، تذکر داده می شود و چنانچه موثر واقع نشود، برخورد قانونی به عمل می آید.

بنابراین به موجب ماده ۶۷ قانون تجارت الکترونیک و ماده ۱۳ قانون جرایم رایانه ای، با کسانی که با توسل به هر گونه وسایل متقلبانه بازدید شوند، را به سایت هایی دیگر که مربوط نیست هدایت می کنند، و برای خود منفعتی کسب می کنند، برخورد خواهد شد.

منبع:ایران هشدار

 

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنتکلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت کلیک دزدی معضل این روزهای کاربران اینترنت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
با ما تماس بگیرید