اخاذان را با این روش مغلوب کنید | وکیل سایبری
آموزش و پیشگیری

اخاذان را با این روش مغلوب کنید | وکیل سایبری

اخاذان را با این روش مغلوب کنید

اخاذان را با این روش مغلوب کنید – اخیرا باج افزار WannaCry حدود ۲۰۰٫۰۰۰ کاربر ویندوز را در بیش از ۱۵۰ کشور مورد حمله قرار داده است. مجرمین اینترنتی اطلاعات شخصی افراد را درکامپیوترشان رمزگذاری می‌کردند و اطلاعات را گرو نگه می‌داشتند و در قبال آن درخواست ۳۰۰ دلار آمریکا در قالب پول رمزگذاری شده بیت کوین می‌کردند.

همانطور که شنیده اید، اخیرا باج افزار WannaCry حدود ۲۰۰٫۰۰۰ کاربر ویندوز را در بیش از ۱۵۰ کشور مورد حمله قرار داده است. مجرمین اینترنتی اطلاعات شخصی افراد را درکامپیوترشان رمزگذاری می‌کردند و اطلاعات را گرو نگه می‌داشتند و در قبال آن درخواست ۳۰۰ دلار آمریکا در قالب پول رمزگذاری شده بیت کوین می‌کردند. در صورتیکه افراد تا ۷ روز موفق به پرداخت این پول نمی‌شدند، مجرمین مدعی می‌شدند که اطلاعات رمزگذاری شده را حذف می‌کنند. اشخاص و سازمان های زیادی همچون مراکز درمانی با این روش مورد حمله قرار گرفتند.

اکنون تعداد افراد قربانی سیر نزولی داشته است. اما امکان وقوع حملات بیشتر، همچنان یک تهدید جدی است. اکنون بیش از پیش به اهمیت توانایی سازمان ها و اشخاص در مبارزه با حملات دیجیتال پی می‌بریم اما موضوع مهمتر چگونگی محافظت آنها در برابر حملات در گام اول است.

با تهدیدات اینترنتی چه کنیم:

  1. هرگز به باج گیر چیزی پرداخت نکنید

ممکن است به امید رفع فوری مشکل، وسوسه شوید که به درخواست آنها پاسخ مثبت دهید، اما به خاطر داشته باشید که ضمانتی برای بازگشت اطلاعات وجود ندارد. اگر به هکرها نشان دهید که در برابر تهدیدات حساس هستید، ممکن است درصدد درخواست های بیشتری از شما برآیند.

  1. روی ضمیمه ایمیل کلیک نکنید

راه های زیادی برای نفوذ مجرمین اینترنتی به سیستم شما وجود دارد که یکی از شایع ترین آنها استفاده از اسپم است. بنابراین اگر ایمیلی از یک آدرس ناشناخته دریافت کردید، و از شما خواسته شد که برای اطلاعات بیشتر روی ضمیمه آن کلیک کنید، هرگز آن را باز نکنید.

  1. نرم افزار خود را به روز نگه دارید

برای پوشش هرگونه نقطه ضعف در سیستم خود، همیشه نصب بروزرسانی نرم افزارهای خود را روی حالت خودکار قرار دهید. بدین ترتیب شما هیچ بروزرسانی خاصی را از دست نمی‌دهید و سیستم شما امن باقی می‌ماند. ممکن است این موضوع واضح به نظر برسد اما WannaCry از آسیب پذیری ویندوز XP  منسوخ شده استفاده کرد، بنابراین حتما از نرم افزارهایی استفاده کنید که همچنان از طرف شرکت ارائه کننده مورد پشتیبانی قرار می‌گیرند. داشتن یک سیستم بروز، نه تنها شما را در برابر باج افزار بلکه به طور کلی در برابر سرقت اطلاعات شخصی ایمن نگاه می‌دارد.

  1. از نزم افزار امنیتی استفاده کنید

برای محافظت از سیستم خود در برابر دسترسی غیر مجاز، یک نرم افزار جامع امنیتی همچون نورتن توصیه می‌شود.

  1. به طور منظم پشتیبانی بگیرید

گرفتن پشتیبان از اطلاعات روی یک هارد اکسترنال، یو اس بی یا وسایل مشابه قدرت نفوذ اخاذان را کاهش خواهد داد. حافظه های ابری جداگانه نیز برای این کار گزینه مطلوبی هستند چراکه می‌توان اطلاعات را از آنها بازیابی کرد. همچنین باید در بازه های منظم فایل های پشتیبانی را مورد بررسی قرار داد تا از قابلیت بازیابی مناسب آنها اطمینان حاصل گردد

منبع:ایران هشدار

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

اخاذان را با این روش مغلوب کنید اخاذان را با این روش مغلوب کنید اخاذان را با این روش مغلوب کنید اخاذان را با این روش مغلوب کنید اخاذان را با این روش مغلوب کنید اخاذان را با این روش مغلوب کنید اخاذان را با این روش مغلوب کنید اخاذان را با این روش مغلوب کنید اخاذان را با این روش مغلوب کنید اخاذان را با این روش مغلوب کنید اخاذان را با این روش مغلوب کنید اخاذان را با این روش مغلوب کنید اخاذان را با این روش مغلوب کنید اخاذان را با این روش مغلوب کنید اخاذان را با این روش مغلوب کنید اخاذان را با این روش مغلوب کنید اخاذان را با این روش مغلوب کنید اخاذان را با این روش مغلوب کنید اخاذان را با این روش مغلوب کنیداخاذان را با این روش مغلوب کنید اخاذان را با این روش مغلوب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه