آموزش و پیشگیری

کار پلیس فتا چیست؟ آیا پلیس فتا آنلاین است؟

کار پلیس فتا چیست؟ آیا پلیس فتا آنلاین است؟

شاید انتخاب این عنوان برای یک مطلب، از نظر شما کمی عجیب به نظر برسد.

آما اگر کمی دقت کنید و اندک زمانی را به جستجو در مرورگر کروم اختصاص دهید احتمالاً متوجه خواهید شد که اشتباه فکر می کردید. در بررسی ها احتمالاً خواهید دید این دو سؤال در کنار برخی سؤالات دیگر از جمله ابهاماتی است که کاربران جوان اینترنت در مورد آن از دیگران سؤال می کنند. اما به نظر می رسد کسی تا کنون در مقام پاسخ به این سؤالات برنیامده است تا ذهن کنجکاو سؤال کنندگان را روشن سازد.

پلیس فتا ضابط قضایی است.

برای پاسخ به این دو سؤال باید گفت این پلیس همچون بسیاری از پلیس های دیگر نیروی انتظامی، نظیر پلیس مبارزه با مواد مخدر، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی، پلیس پیشگیری و… یک رده عملیاتی و اجرایی است و ضابط خاص قضایی محسوب می گردد. مأمورین پلیس فتا در جهت شناسایی، تعقیب، دستگیری مجرمین اینترنتی وهمچنین جمع آوری دلایل جرم و کشف جرم اقدام می نمایند. البته خود پیدا است که جرایمی را که این پلیس تخصصی مورد توجه قرار می دهد جرایم رایانه ای است. قانون ناجا و قانون جرایم رایانه ای نیز ملاک عمل اصلی آنان در انجام وظایف قانونی آنان می باشد

سامانه مرکز فوریت های سایبری پلیس فتا

نوع و کیفیت کار پلیس مورد نظر ایجاب می کند نسبت به سایر رده های نیروی انتظامی به روزتر و به صورت آنلاین در دسترس مخاطبان باشند. در کنار اقدامات پلیس فتا به عنوان ضابط قضایی، سایت پلیس مورد بحث نیز همواره در دسترس عموم مردم قرار دارد. راه اندازی سامانه مرکز فوریت های سایبری  از دیگر اقداماتی است که از طرف این رده انجام گرفته است. در این سامانه، کاربران می توانند بخشی از تخلفات رایج در اینترنت و شبکه های اجتماعی را ثبت، گزارش و پیگیری نمایند.

پلیس فتا آنلاین و به روز

امروزه بسیاری از فعالیت ها و کسب و کارها از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی صورت می گیرد. ناگفته پیدا است که مردم، بسیاری از اقدامات خود را از این طریق انجام می دهند. همین امر موجب گستردگی استفاده از آن اینترنت شده است. به طور قطع، آمار اشتباهات، تخلفات و جرائم در بستر اینترنت نیز رو به افزایش است. به نظر می رسد مجرمین اینترنتی نسبت به مجرمین عادی با هوش تر و در خصوص موضوعات سایبری  نیز در قیاس با مردم عادی از آگاهی بیشتری برخوردارند. همین موضوع کار پلیس سایبری را سخت تر و حساس تر نموده است. بنابراین باید آنان همواره آنلاین، به روز و با سرعت عمل بالا باشند.

سایت پلیس فتا

در صورتی که بخواهید اطلاعات بهتر و بیشتری در این مورد کسب کنید بهتر است به سایت پلیس فتا مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
با ما تماس بگیرید