آموزش و پیشگیری

همه چیز در مورد خرید و فروش طلا و سکه در فضای مجازی

همه چیز در مورد خرید و فروش طلا و سکه در فضای مجازی

همه چیز در مورد خرید و فروش طلا و سکه در فضای مجازی : متاسفانه اخیرا موارد زیادی مشاهده شده که هموطنان با خرید از این سایت ها و بدون توجه به تذکرات و هشدارها زیان دیده اند و در این زمینه کلاهبرداری هایی صورت گرفته و سرمایه مردم بلاتکلیف است.
همزمان با کاهش سود بانکی و تغییرات لحظه ای در قیمت طلا و سکه، طرفداران خرید این موارد در فضای مجازی هم افزایش یافت و مردم بدون توجه به هشدار ها و موارد اعلام شده اقدام به خرید در این فضا نمودند تا اینکه منجر به کلاهبرداری در یکی از فروشگاه های مجازی خرید و فروش طلا و سکه شد.
با توجه به اعلام اتحادیه طلا و جواهر، که مدت ها پیش در رسانه ها از جمله سایت ایران هشدار اطلاع رسانی شد، به دلیل آماده نبودن زیر ساخت های لازم برای عرضه طلا و جواهر در فروشگاه های مجازی، این فعالیت غیر قانونی اعلام شد و مردم نمی بایست از این طریق اقدام به خرید طلا و سکه نمایند چرا که امکان بروز تخلفات و کلاهبرداری در آن زیاد است.
اما این روزها با توجه به افزایش قیمت، افراد زیادی اقدام به خرید این موارد در فضای مجازی نمودند که در بسیاری از موارد باعث زیان برای هموطنان شد. از دلایل اقبال به خرید سکه و طلا در فضای مجازی را می توان کاهش کارمزد این سایت ها به حدود ۱۰ هزار تومان و فرار از مالیات و حسابرسی عنوان کرد که کلاهبرداران با این ترفند مردم را ترغیب به خرید سکه و طلا در فضای مجازی نمودند.
گاها مشاهده می شود که این سایت هایی که کسب و کاری غیر قانونی دارند، دارای نماد اعتماد می باشند و مردم به پشتوانه اعتمادی که از روئیت نماد اعتماد بدست می آورند، از این کسب و کارها خرید انجام دادند. اما باید توجه کرد که طی فرآیند اعطای نماد اعتماد به کسب و کارهای اینترنتی از جانب مرکز توسعه و تجارت الکترونیک، صرفا احراز هویت در مورد صاحب کسب و کار و بررسی مکان کسب و کار صورت می گیرد و داشتن این نماد توسط کسب و کار به منزله این است که در زمان وقوع مشکل، فرد زیان دیده می تواند از این کسب و کار به مراجع قضایی شکایت کند.
متاسفانه اخیرا موارد زیادی مشاهده شده که هموطنان با خرید از این سایت ها و بدون توجه به تذکرات و هشدارها زیان دیده اند و در این زمینه کلاهبرداری هایی صورت گرفته و سرمایه مردم بلاتکلیف است.

اما باید هشدار دهیم که کلاهبرداری به همین جا ختم نمی شود و اخیرا مشاهده شده است که برخی افراد فرصت طلب و سود جو با سوء استفاده از شرایط نامساعد مشتریان و خریداران این سایت های مجازی طلا و سکه، با تبلیغات دروغین و گسترده در شبکه های اجتماعی، اعلام کرده اند که با دریافت مبلغی به صورت نقدی، با توجه به تعاملات با مدیریت شرکت، قادر به استرداد مبالغ پرداختی آنها هستند و می توان گفت فریبی دیگر در راه است.
در این راستا پلیس فتا هشدار داده است که مالباختگان در این حوزه هوشیار باشند و بدانند هدف این افراد سود جو صرفا کلاهبرداری کلاهبرداری ثانویه است و مالباختگان صرفا از طریق مراجع قضایی و پلیس فتا پیگیر امورات خود باشند و به هیچ عنوان وجهی را به این افراد کلاهبردار نپردازند.

منبع: ایران هشدار

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
با ما تماس بگیرید