رد کردن لینک ها

Mobile commerce یا تجارت همراه چیست؟

اشتراک گذاری

Mobile commerce یا تجارت همراه چیست؟

Mobile commerce یا تجارت همراه چیست؟ – در حال حاضر در همه جای دنیا mobile commerce به عنوان بخش مهمی از تجارت الکترونیک مطرح است و موارد متنوعی از تراکنش ها و معاملات را پوشش می دهد.
Mobile commerce یا m-commerce می تواند به عنوان فروش محصولات و خدمات از طریق ابزارهای موبایلی تعریف شود. واژه ” ابزارهای موبایلی” اشاره به تلفن های موبایل و تبلت دارد اما گاهی شامل ساعت های هوشمند و عینک های هوشمند نیز می شود.
در حال حاضر در همه جای دنیا mobile commerce به عنوان بخش مهمی از تجارت الکترونیک مطرح است. از آنجا که تجارت همراه موارد متنوعی از تراکنش ها و معاملات را پوشش می دهد، می تواند در دسته بندی موارد زیر قرار گیرد و به سه نوع تقسیم شود:

۱ . mobile shopping: به طور کلی مشابه کسب و کار اینترنتی است با این تفاوت دسترسی آسان تری دارد و از دستگاه های وایرلس استفاده می کند و از طریق وب سایت های بهینه سازی شده برای موبایل، اپلیکیشن های اختصاصی و پلتفرم های شبکه های اجتماعی در دسترس است.
۲ . mobile banking: این مورد تفاوت زیادی با بانکداری آنلاین ندارد اگرچه شما می توانید برخی از انواع تراکنش ها را پیدا کنید که به ابزارهای موبایلی محدود شده اند. بانکداری موبایلی اغلب شامل یک سری اپلیکیشن های خاص، در غالب چند بانک است که در حال تجربه استفاده از chatbot ها و پیام رسان ها هستند.
۳ . mobile payment: راه های متنوعی برای پرداخت های موبایلی وجود دارند از قبیل کیف پول مجازی، موبایل بانک ها، اپلیکیشن های پرداخت و … که در آینده در مورد جزئیات آنها توضیح خواهیم داد.

مزایای m-commerce

۱ . تجربه مشتریان نشان می دهد که این مورد برای آنان جذاب بوده است.
تجارت همراه خرید را برای مشتریان آسان نموده است و آنها دسترسی به حجم زیادی از کالاها در هر زمان دارند و می توانند قیمت ها را رقابتی کنند و بدون برداشتن حتی قدمی می توانند تمام خرید های خود را به سادگی انجام دهند.
۲ . پتانسیل فروش خارق العاده دارد.
بازارهای اینترنتی انتظار دست یافتن به فروش ۴٫۰۵۸ تریلیون دلاری از طریق mcommerce تا سال ۲۰۲۰ دارند و انتظار می رود که بیش از ۱۵ درصد از کل خرده فروشی در دنیا از طریق تجارت همراه صورت گیرد.

۳ . یک تجربه omni channel کامل اتفاق می افتد.
تجربه omni channel زمانی اتفاق می افتد که فروشگاه ها از هر دو طریق online و off line اقدام به فروش محصولات از طریق کانال های چندگانه می نمایند مثل Amazon، eBay، Face book و …
این مورد حتی تجارت مفهومی (contextual commerce) را افزایش می دهد که این قابلیت را به تجار می دهد در هر جایی که مشتری هست، حضور داشته باشند و در هر لحظه توسط قشر زیادی از مشتریان دیده شوند.
۴ . امکان انتخاب های متنوع در شیوه پرداخت را می دهد.
با solution های جدید پرداخت موبایلی، تجار قادرند که روشهای زیادی از پرداخت را به مشتریان خود پیشنهاد دهند. این مورد در جای جای دنیا از طرق زیر صورت می گیرد:
• Apple pay
• Pay pal one touch
• Visa checkout
• Amazon pay

منبع: ایران هوشیار

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

وکیل تو

Mobile commerce یا تجارت همراه چیست؟

Mobile commerce یا تجارت همراه چیست؟

Mobile commerce یا تجارت همراه چیست؟

Mobile commerce یا تجارت همراه چیست؟

بازگشت به بالای صفحه