جرایم اینترنتی

روش جدید کلاهبرداری از خانم های خانه دار

یکی از جدیدترین روش های کلاهبرداری اینترنتی که عموماً خانم های خانه دار را هدف قرار داده است؛ موضوع پرداخت وام برای خرید کالا است. اما کلاهبرداران در این روش اقدام به فریب شما می نمایند؟
متأسفانه در جامعه، تصمیم گیری های غیرعاقلانه و خطرناک، زیاد دیده می شود. آدم های ساده و زود باوری وجود دارند که خیلی راحت قربانی کلاهبرداری اینترنتی می شوند. که البته مجموعه وکیل سایبری درصدد است تا با آموزش ها و اطلاع رسانی های جامع، به شما کمک نماید تا از دسیسه و اغفال کلاهبرداران در امان بمانید. اخیراً خانم های خانه داری که به خیال دریافت وام های حضوری بدون ضامن، با مشاهده تبلیغات دروغین، به سایت های جعلی که ازطرف بانک، مردم را دعوت به گرفتن وام می کنند؛ سر می زنند. و پس از اینکه با وعده و وعیدهای ساختگی اینگونه اشخاص قانع شدند؛ از آنان می خواهند که برای بستن قرارداد به منزلشان مراجعه کنند.. و با امضای قراردادی صوری و کذایی، که به دلیل تعریف و تمجید و تحریک و فریب کلاهبرداران، نیازی به مطالعه متن آن احساس نکرده اند؛ و نیز با امضای سفته هایی که اشخاص کلاهبردار با خودشان آورده اند؛ و بدون اینکه بر روی سفته ها قید شود که بابت ضمانت بوده؛ خودشان را به دام می اندازند. جالب است که حتی شماره سفته را هم یادداشت نمی کنند!!! و حتی مبلغ روی آنها را هم چک نمی کنند تا بلکه ببینند ارزش سفته ها، خیلی بیشتر از مبلغی است که بابت تضمین، از خانم خانه دار درخواست شده بود. و زمانی که پس از صبوری چند روزه، که به گفته شخص کلّاش، برای تأیید قرارداد و سفته ها و مدارک شناسایی آنان از طرف بانک لازم بوده؛ در کمال خوش باوری و با تصور اینکه کارت بانکی شان شارژ شده؛ برای خرید کالا به سایت های معرفی شده مراجعه می نمایند؛ این سامانه ها یا خراب هستند؛ یا سفارش را ثبت می کنند؛ اما کالایی برایشان ارسال نمی شود. و اغفال کننده به بهانه های واهی آنها را سرگرم می کند تا موعد پرداخت اولین قسط وام سر برسد. بعد هم با وقاحت تمام، پیامکی برایشان می آید که قسطت را پرداخت کن؛ و قربانی هم از ترس به اجرا گذاشتن سفته ها، مجبور به پرداخت می شوند.

چگونه از این موارد شکایت کنیم


تنها راه جلوگیری از پرداخت نابحق سفته های اخذ شده شکایت کیفری است. اما با کدام دانش حقوقی؟ اثبات اینکه این جرم، کلاهبرداری است؛ و اثبات تقلب و نیرنگ مرتکب جرم، اثبات جعلی بودن سایت ها، جلوگیری از وصول وجه سفته ها، نیاز به تجربه و مهارت کافی دارد. بخصوص اینکه هیچ سند و مدرکی هم در دست فریب خورده نیست تا بتواند به دادسرا بدهد. شرایط روحی نامناسب شاکی هم به پیچیده تر شدن مشکل دامن می زند. در چنین وضعیتی هم که راه برای فرار مجرم، و یا از بین بردن ردپاهای مجرمانه او به راحتی باز است؛ شما می توانید با مراجعه گروه تخصصی وکیل سایبری از حقوق خود دفاع نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
با ما تماس بگیرید