از هر چهار کاربر، یک نفر از خطرات ناشی از جرایم ارزهای دیجیتال آگاه نمی باشد
مشاوره سایبری

از هر چهار کاربر، یک نفر از خطرات ناشی از جرایم ارزهای دیجیتال آگاه نمی باشد

بر اساس یک گزارش جدید با اینکه نیمی از کاربران بخاطر جرایم ارزهای دیجیتال متحمل ضرر شده اند اما تقریباً یک نفر از هر چهار کاربر از خطرات جرایم سایبری ارز دیجیتال بی‌اطلاع می باشد.

به گفته شرکت امنیت سایبری کسپرسکی، تنها 25 درصد از افراد مورد بررسی احساس می‌کردند از تهدیدات سایبری بالقوه جرایم ارزهای دیجیتال به خوبی آگاه هستند، در حالی که 23 درصد اصلاً اطلاعاتی در این باره نداشتند.بر اساس این گزارش تقریباً نیمی (49 درصد) از پاسخ‌دهندگان به نوعی تحت تأثیر جرایم ارزهای دیجیتال قرار گرفته‌اند و 40 درصد از صاحبان ارزهای دیجیتال اعتقادی به اینکه سیستم‌های حفاظتی فعلی برای ارزهای دیجیتال مؤثر باشد، نداشتند.

Vitaly Kamluk رئیس واحد APAC گفت: “این نظرسنجی بر نیاز به افزایش آگاهی و آموزش در مورد خطرات بالقوه ای که صاحبان کریپتو با آن روبه رو هستند، تأکید می کند. از آنجایی که پذیرش دارایی های دیجیتال همچنان در حال رشد می باشد، برای افراد ضروری است که اقدامات مناسب را برای محافظت از خود در برابر تهدیدات سایبری انجام دهند.”

علاوه بر این، تهدیدات سایبری مانند سرقت مجازی و کلاهبرداری، از جمله جنبه‌های منفی استفاده از رمزارزها هستند که به ترتیب 27 درصد و 26 درصد از پاسخ‌دهندگان از این موارد به عنوان نگرانی اصلی خود یاد می‌کنند.

پیگیری کلاهبرداری های ارز دیجیتال

دفاع از اتهامات ارز دیجیتال

در این گزارش همچنین اشاره شده است که تقریباً 38 درصد از پاسخ‌دهندگان نمی‌دانستند که ممکن است مورد هدف تهدیدات کریپتو حتی در صورتی هم که صاحب ارز دیجیتال نباشند، قرار بگیرند.

در مورد مدیریت بازار، این گزارش اعلام می کند که 54 درصد مایلند مقررات توسط یک مرجع مستقل اداره شود و 44 درصد هم معتقدند که قوانین ارزهای دیجیتال باید توسط بانک ها انجام گردد.

مطلب حاضر با عنوان” One in four users unaware of crypto cybercrime risks” توسط تیم متخصص سایت وکیل سایبری ترجمه شده است، این مطلب در سایت Business Insider INDIA در تاریخ 16/11/1401 منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه