فعال سازی سرویس پیامکی عامل پیشگیری از سوء استفاده های اینترنتی فعال سازس سرویس پیامکی
آموزش و پیشگیری

فعال سازی سرویس پیامکی عامل پیشگیری از سوء استفاده های اینترنتی

فعال سازی سرویس پیامکی اقدام پیچیده ای نیست. اما همین اقدام ساده، می تواند از برخی پیامدهای ناگوار و  سوء استفاده از شهروندان جلوگیری نماید. سوء استفاده هایی که افراد ساده دل و کم آگاه را نشان گرفته است.

حتماً شما هم از برخی اخبار مربوط به کلاهبرداری های اینترنتی آگاهی دارید. یا اینکه هر از چند گاه در رسانه ها کم و بیش از اقدامات جاعلین و کلاهبرداران در فضای مجازی آگاه می شوید. کلاهبرداران تا کنون از انواع شیوه ها برای دستیابی به اهداف خود استفاده کرده اند. هیچوقت نمی توان زمانی برای پایان اجرای ترفندهای مجرمانه از سوی کلاهبرداران عنوان نمود. بنابراین لازم است در هر دوره با شگردها و شیوه های مورد نظر مجرمین آشنا شد.

یکی از آخرین نمونه ها، رسید ساز جعلی است که توسط افراد کلاهبردار مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان نمونه می توان به موضوع دستگیری یک جاعل و کلاهبردار توسط پلیس فتا در استان کرمانشاه به همین اتهام اشاره کرد .

فعال سازی سرویس پیامکی شیوه جدید کلاهبرداری

امنیت حساب با فعال سازی پیامکی
امنیت حساب با فعال سازی پیامکی

در مورد فعالیت فرد دستگیر شده گفتنی است که وی به سفارش دهندگان آگهی فروش گوشی تلفن همراه در سایت ها مراجعه می نموده است. و با اطلاع قبلی از سفارش فروش گوشی توسط این افراد، در هنگام مراجعه به آنان خود را خریدار معرفی می کرده است.

فرد کلاهبردار، ضمن اخد گوشی فروشندگان، یک رسید بانکی جعلی در تلفن همراه خود به آنان ارائه می داده است. و مدعی می‌شده وجه کالا به‌حساب آنان واریز شده است. در ادامه، گوشی و یا سایر کالاهای فروشی را دریافت و متواری می شده است. فریب خوردگان اما بعد چند ساعت متوجه می شدند که پولی به حسابشان واریز نشده است.

چرا باید سرویس پیامکی خود را فعال سازیم؟ 

سرویس پیامکی
سرویس پیامکی

وقتی شما سرویس پیامک حساب بانکی خود را فعال نمایید، چنانچه از حساب شما وجهی برداشت و یا واریز شود در همان لحظه گزارش آن را دریافت خواهید نمود. بنابراین با این اقدام، دیگر نمی توان به راحتی از هر شهروندان سوء استفاده نمود. زیرا قبل از هر چیز پیامک واریز وجه و برداشت آن برای صاحب حساب ارسال می گردد. این امر مانع از آن خواهد شد که از افراد سوء استفاده نمود.

از واریز وجه به حساب خود اطمینان داشته باشید

اگر سرویس پیامکی بانک خود را در مراجعه به شعبه فعال کرده باشید دیگر با اطمینان می توانید از یک ابزار مورد اعتماد دریافت که آیا پول در حسابتان واریز شده است یا خیر.

با این روش می توانید با خیالی آسوده کالای مورد نظر خود را تحویل دهید. در غیر این صورت باید منتظر هر نوع شیوه و شگردی در پرداخت های نامطمئن باشید.

در صورت تمایل می توانید مقاله کلاهبرداری اینترنتی بانکی  را مطالعه نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه