هکرهای ربات را بشناسید! | وکیل سایبری
امنیت سایبری

هکرهای ربات را بشناسید! | وکیل سایبری

هکرهای ربات را بشناسید!

هکرهای ربات را بشناسید! – در هر گروهی هستید روی اسم گروه کلیک کنید؛ در صورتی که اسم شما نفر اول نبود؛ اسم و یا اسامی که نفر اول هستند؛ روبات یا هکر هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛  به نقل از خبرایرانی،   موردی که اخیراباعث تخریب بیشتر گروه هاشده و باید اطلاع رسانی شود.

تحت هیچ شرایطی روی لینک های ارسالی که آخرش botداره کلیک نکنید.روبات غیر اخلاقی به آیدی شما میچسبه و به تمام گروه هایی که عضو هستین لینک غیر اخلاقی به نام شما ارسال میشه و آبرو ریزی میشه حواستون کاملا باشه تو گروه هایی که عضو هستین سریع انتشار بدین این مطلب رو.

قابل توجه : شناسایی جاسوس افزارها -معرفی و تشریح روباتهای تلگرامی

روبات یک نرم افزار یا بدافزار با یک اکانت مجازی است که توسط کاربربه گروهها اضافه میشود ؛اینها اگر در گروهی باشند و عضوی لینکی را در گروه معرفی کند ؛به طور مخفیانه به آن گروه لینک داده شده نیز نفوذ میکنند. یا ممکن است این روباتها توسط کاربری به نام “ادمین تلگرام”که اصلا انسان نیست ویک برنامه نرم افزاری است به گروه ها اد شوند.

این روباتها با فرستادن متن؛عکس؛فیلم و… که در حافظه آنها لودشده اقدام به ارتباط با اعضاء گروه ها و نفوذ به گوشی هریک از اعضا کرده ودرمقابل باخدماتی که به شما میدهند ازطریق سیستمی که برایشان تعریف شده اطلاعات گوشی اعضاء رامخفیانه سرقت میکنند.

بیشتر بخوانید: ربات های تلگرام و خطرات آن

نحوه شناسایی روباتها

  1. در هر گروهی هستید روی اسم گروه کلیک کنید؛در صورتی که اسم شما نفر اول نبود؛ اسم ویا اسامی که نفر اول هستند؛ روبات یا هکر هستند ؛باید به مدیر گروه اطلاع رسانی کنید تا آنها را ریموو کند تا حذف شوند؛
توجه تا وقتی که آنها در گروه هستند؛امکان سرقت اطلاعات تمام اعضاء آن گروه کاملا وجود دارد.
  1. 2. در همان گروهی که هستید، در محل تایپ پیام، @را تایپ نمایید؛لیست تمام افراد که یوزر دارند خواهد آمد، این یوزرها اگر به bot ختم شوند، ربات هستند و مدیر یا ادمین میتواند آنها را از گروه حذف کند؛لطفا حتما و به سرعت اقدام نمایید.

نکات مهم

  1. روباتها اکثرا در زمان آفلاین بودن مدیر گروه آنلاین اند.
  2. اگر کاربر “ادمین تلگرام” توسط مدیر گروه پاک نشود؛ این روبات؛ به مرور زمان روباتهای بیشتری را اتوماتیک اد کرده؛ تا بیشتر اعضای این گروهها به دلیل دیدن مطالب و عکسهای موهن و غیره …. لفت بدهند.
  3. همچنین این روباتها عکس اکانت اعضای گروهها را کپی و به مرکز مربوطه ارسال کرده و سپس پخش میکنند ویا حتی استیکر میسازند.
  4. مدیران محترم گروه ها لطفا در گروه های خود نسبت به وجود بدافزار و ربات ها اطلاع رسانی کرده و خصوصا مواظب نفوذ بدافزار (( ادمین تلگرام )) از طریق لینک و یا اعضا باشید.

لیست ربات هایی که تا این لحظه شناسایی شده اند.

۱ @jaconda

۲ @vajehyabbot

۳ @toucan

۴ @otaghe8bot

۵ @Farsifunbot

۶ @tinabot

۷ @clippy

۸ @showmeBot

۹ @tinabot

۱۰ @BoobsWorld_bot

۱۱ @voybot

۱۲ @TeleStickersBot

۱۳ @PersianArzbot

۱۴ @Telegroupsbot

۱۵ @RamonaBot

۱۶ @ImageBot

۱۷ @mahbot

۱۸ @EmadBot

۱۹ @fatarobot

۲۰ @Radioarmaniran_bot

اگر داخل گروه اسم یکی از اینها را دیدید سریعا به مدیر گروه اطلاع دهید و به هیچ وجه بر روی لینک گذاشته شده کلیک نکنید،این ویروسها گروه های زیادی را از هم پاشیده اند پس موضوع را جدی بگیریم.

وکیل سایبری

گروه حقوقی تخصصی وکیل سایبری اولین و تنها مرکز مشاوره و وکالت در پرونده‌های جرایم رایانه ای، نام دامنه، تجارت الکترونیک، تنظیم قراردادهای فناوری اطلاعات، ردیابی و شناسایی مجرمین سایبری مجهز به ابزارهای پزشکی قانونی رایانه ای (سایبرفارنزیک) بوده و با بهره‌مندی از کارشناسان متبحر در جمع آوری و مستند سازی ادله دیجیتال و نیز وکلای تحصیل کرده در زمینه جرایم رایانه ای آماده ارائه خدمات به شما می باشد.

0

امتیاز کاربر: 4.6 ( 1 نتایج)