آموزش و پیشگیری

کلاهبرداری از جوانان جویای کار با آگهی استخدام فریبنده

کلاهبرداری از جوانان جویای کار با آگهی استخدام فریبنده

کلاهبرداری از جوانان جویای کار با آگهی استخدام فریبنده

کلاهبرداری از جوانان جویای کار با آگهی استخدام فریبنده – رئیس پلیس فتای استان اصفهان از شناسایی فردی که با تبلیغ آگهی استخدام در سایت های دیوار، شیپور و کانال های تلگرامی افراد جویای کار را فریب و اقدام به کلاهبرداری می کرد، خبرداد.

سید مصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فتای استان اصفهان اظهار داشت: با ارائه مرجوعه قضائی توسط یکی از شهروندان به این پلیس مبنی اینکه با مشاهده آگهی کار در منزل در سایت دیوار با فرد آگهی دهنده تماس و مبلغ ۵ میلیون ریال به عنوان هزینه ثبت‌نام و تشکیل پرونده پرداخت و پس از آن پاسخگوی تماس نبوده، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

 

رئیس پلیس فتای استان اصفهان افزود: در تحقیقات مشخص‌ شد متهم علاوه بر فرد مذکور، از افراد دیگری نیز به همین روش کلاهبرداری کرده و سرانجام با بررسی‌های تخصصی متهم شناسایی و با هماهنگی قضائی دستگیر شد.

کلاهبرداری از جوانان جویای کار با آگهی استخدام فریبنده

وی ادامه داد: وی پس از مشاهده مستندات پلیس، ضمن اقرار به جرم خود اظهار داشت با هدف کسب منافع مالی اقدام به انتشار آگهی‌های جعلی با حقوق و مزایای فریبنده و اغواکننده کردم و به این ترتیب پس از دریافت مبالغی از متقاضیان تلفن‌همراه خود را از دسترس خارج می‌کردم.

 

مرتضوی به شهروندان و بخصوص افراد جویای کار توصیه کرد: شهروندان مراقب آگهی‌ها و تبلیغاتی که بر روی سایت‌هایی نظیر شیپور و دیوار و یا شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود باشند، سایت‌های تبلیغاتی انجام معامله را در بستر فیزیکى بر عهده خریدار و فروشنده واگذار کرده‌اند، بنابراین شهروندان باید پس از رویت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هرگونه تبادل وجهى را به صورت رو در رو و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند.

 

منبع: ایلنا

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
با ما تماس بگیرید