شناسایی و مسدودسازی اکانت مزاحم در اینستاگرام تلگرام واتس اپ

شناسایی و مسدودسازی اکانت مزاحم

امروزه به دلیل وجود شبکه های اجتماعی فراوان و دسترسی راحت افراد به اینترنت مزاحمت های آنلاین زیادی برای افراد به وجود می آید. به همین دلیل ضرورت آگاهی از راهکارهای شناسایی و مسدودسازی اکانت مزاحم احساس می شود. شاید بی توجهی به هر ارتباط و پیام از سوی افراد ناشناس اولین راهکار برای جلوگیری از مزاحمت های اینترنتی باشد. همچنین در موارد حاد بهترین رو مراجعه به وکیل سایبری است. در این مطلب قصد داریم با نحوه شناسایی و مسدودسازی اکانت مزاحم در فضای مجازی آشنا شویم.
شناسایی و مسدودسازی اکانت مزاحم

مزایای مراجعه به وکیل برای شناسایی و مسدود سازی اکانت مزاحم

در بعضی مواقع مزاحمت های اینترنتی به حدی جدی و خطرناک هستند که افرادی که با چنین مشکلی مواجه می شوند باید از طریق قانونی برای رفع مزاحمت اقدام کنند. در این شرایط اولین کار مطلع کردن پلیس فتا از مشکل به وجود آمد است و سپس مراجعه به وکیل سایبری برای دریافت خدمات اینترنتی و استفاده از تجربیات مشاوران حقوقی است که شامل نحوه شناسایی اکانت مزاحم می شود.

جهت ملاقات حضوری با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

مشاوره با وکیل سایبری

قبل از هر اقدامی از وکیل متخصص مشاوره دریافت نمایید.

نحوه شناسایی اکانت مزاحم در شبکه های اجتماعی

تفاوتی ندارد که از طریق کدام شبکه اجتماعی مورد مزاحمت و آزار و اذیت قرار گرفته باشید؛ در هر صورت می توانید از طریق قانونی به شناسایی اکانت مزاحم اقدام نمایید. می توانید برای تنظیم شکایت نامه به وکیل و مشاور حقوقی قابل اعتماد در مورد مزاحمت های واتساپ، تلگرام، اینستاگرام، اسکایپ و هر شبکه اجتماعی دیگری مراجعه کنید. به عنوان مثال اگر از طریق اینستاگرام با مزاحمت مواجه شدید می توانید در اینستاگرام برای جلوگیری از مزاحمت با پلیس فتا تماس بگیرید. سپس مستندات محکمی از شکایت خود را ارائه نمایید؛ البته باید برای پیگیری کار به چند مسئله مهم توجه کنید.

 • جمع آوری کامل مستندات اثبات جرم که از لحاظ قانونی قابل قبول باشند.
 • ارائه این مستندات به پلیس فتا
 • دادخواستی را با توجه به جزئیات و با راهنمایی مشاور حقوقی و وکیل سایبری تنظیم کنید.
 •  بر اساس قانون مجازات ماده 669 تهدید با انتشار عکس و فیلم جرم حتی اگر مجرم آن را عملی نکند جرم محسوب می شود.
 • پلیس فتا در فضای مجازی به امکانات ویژه ای دسترسی دارد؛ از این رو می تواند شناسایی و مسدودسازی اکانت مزاحم را به راحتی انجام دهد. ردیابی شماره مجرم و بازیابی پیام های تهدید آمیز نیز از دیگر مواردی است که توسط پلیس فتا قابل پیگیری است.

مسدودسازی اکانت مزاحم در شبکه های اجتماعی

تمام مزاحمت هایی که در شبکه های اجتماعی اتفاق می افتد از طریق قانون قابل پیگیری هستند؛ از این رو بهتر است در صصورت بروز مزاحمت های جدی و آزاردهنده موضوع را به صورت مستقیم از طریق مراجع قانونی دنبال کرد.
به عقیده کارشناسان، مشاوران حقوقی و وکلای سایبری عدم پاسخ به تهدیدات افراد ناشناس و توهین در فضای مجازی بهترین کار در برابر مزاحمت های آنلاین است. البته در همه شبکه های اجتماعی گزینه مسدود کردن وجود دارد که با استفاده از آن می توانید اقدام به مسدودسازی اکانت مزاحم کنید. در ادامه با روش های مسدودسازی در اینستا، تلگرام و واتساپ می پردازیم.

1

مسدودسازی اکانت مزاحم در اینستاگرام

هر چند اینستاگرام به عنوان شبکه اجتماعی محبوب و پرطرف دار شناخته می شود؛ ولی در بعضی شرایط در این شبکه نیز شاهد به وجود آمدن فضایی بسیار ناامن و استرس زا هستیم. در اینستاگرام برای محدودسازی دسترسی افراد یک‌سری امکانات و ترفندهایی مثل تنظیمات بی‌صدا و مسدود کردن مخاطب وجود دارد. در صورتی که از قابلیت بلاک کردن در اینستاگرام استفاده کنید از دسترسی اکانت مزاحم به اکانت شما جلوگیری می شود. البته در این حالت شما نیز قادر نخواهید بود پست ها یا دنبال کننده های اکانت مزاحم را مشاهده کنید و همچنین اگر در جای تگ شود برای شما نمایش داده نمی شود. برای مسدودسازی اکانت مزاحم در اینستاگرام ابتدا در صفحه پروفایل شخص مزاحم روی آیکون سه نقطه کنار عکس کلیک کند و سپس گزینه Block User را انتخاب نمایید. چنانچه تمایلی به بلاک کردن اکانت شخص ندارید می توانید با استفاده از گزینه Restrict تعامل خود را با او محدود کنید. در این صورت فرد مزاحم می تواند پروفایل و استوری های شما را مشاهده کند؛ ولی دایرکت های شخص مزاحم به پوشه درخواست های پیام هدایت می شوند و نظرات او بر روی پست های شما برای کاربران دیگر قابل مشاهده نخواهد بود. همچنین اکانت مزاحم از هیچ راهی نمی تواند متوجه شود که شما او را محدود کرده اید.

2

مسدودسازی اکانت مزاحم در واتساپ

یکی دیگر از برنامه های پیام رسان رایگان، شبکه اجتماعی واتساپ است که در سراسر جهان مخاطبان زیادی دارد. مسدود کردن شماره های ناشناس از طریق افزودن به لیست بلاک از ترفندهای مهم این پیام رسان است. در صورت مسدودسازی اکانت مزاحم برنامه واتساپ هیچ اعلای مبنی بر بلاک شدن به اکانت مزاحم نمی فرستد. مخاطبان بلاک شده نمی توانند با شما تماس بگیرند یا پیام ارسال کنند؛ همچنین به روزرسانی وضعیت شما برای آن‌ها قابل مشاهده نخواهد بود.

3

مسدودسازی اکانت مزاحم در تلگرام

در تلگرام هم مثل اینستاگرام و واتساپ قابلیت بلاک کردن به منظور حفظ امنیت و حریم شخصی کاربران وجود دارد. برای مسدودسازی اکانت مزاحم در تلگرام باید مراحل زیر را به ترتیب انجام داد.

 1. باز کردن برنامه تلگرام
 2. کلیک بر روی آیکون سه خط در بالای صفحه
 3. ضربه زدن روی Contacts
 4. انتخاب مخاطب مورد نظر
 5.  کلیک روی نام یا تصویر پروفایل شخص
 6. کلیک روی آیکون سه نقطه در بالای صفحه
 7. انتخاب گزینه Block User
 8. کلیک دوباره روی Block User برای تایید مسدودسازی

نتیجه گیری

امروز شناسایی و مسدودسازی اکانت مزاحم از طریق مراجع قانونی به راحتی امکان پذیر است؛ از این رو در صورت مشاهده هر گونه مزاحمت آنلاین می توانید اطلاعات و مستندات خود را به پلیس فتا ارائه دهید و با یک وکیل سایبری در زمینه شناسایی اکانت مزاحم و روند پیگیری مشکل به وجود آمده از روش های قانونی مشورت بگیرید. ما در این مطلب به طور خلاصه به توضیح روش های مسدودسازی اکانت مزاحم در شبکه های اجتماعی اشاره کردیم.
وکیل سایبری علیرضا طباطبایی

مشاوره با وکیل سایبری

( علیرضا طباطبائی وکیل پایه یک دادگستری )

۱۰ دقیقه مشاوره تلفنی

۷۵,۰۰۰ تومان

۲۰ دقیقه مشاوره تلفنی

۱۵۰,۰۰۰ تومان

۳۰ دقیقه مشاوره تلفنی

۲۰۰,۰۰۰ تومان

۶۰ دقیقه مشاوره تلفنی

۳۵۰,۰۰۰ تومان

مشاوره ویدئویی

۵۰۰,۰۰۰ تومان

صرفه جویی در زمان
صرفه جویی در هزینه
مشاوره تخصصی
چند کاربره
امنیت بالا
امکان ارسال مستندات