بهترین وکیل ارز دیجیتال ⚖️ متخصص و با تجربه - مشاوره تخصصی☎️

بهترین وکیل ارز دیجیتال

وکیل ارز دیجیتال کیست؟ چه نیازی به وکیل ارز دیجیتال داریم ؟ وکیل رمزارز یا وکیل ارز دیجیتال با ارائه راهنمایی ‌ها و مشاوره‌ های حقوقی مطمئن، می ‌تواند بهترین نتایج را برای پرونده شما به دست آورد. با توجه به اینکه در پرونده های قضایی ارز دیجیتال ممکن است ابهامات و پیچیدگی های فراوان وجود داشته باشد، یک وکیل ارز دیجیتال مطمئن با سال ها تحقیق و مطالعه در این زمینه می تواند پرونده را به خوبی پیش ببرد. او با آگاهی از جزئیات قوانین مرتبط، می‌ تواند بهترین دفاع را برای موکل خود ارائه داده و به دستیابی به آرا و حکم ‌های عادلانه‌ تر در این زمینه کمک نماید.

وکیل رمز ارز، فرشته نجات در دنیای ارز دیجیتال

آیا شما هم از آن دسته افراد هستید که گرفتار مشکلات قانونی یا کلاهبرداری ها در زمینه رمز ارز شده اند؟ ممکن است قصد شروع فعالیت در این زمینه را داشته باشید، اما بخاطر دورنمای مبهم مباحث قانونی در این زمینه برای شما تردید ایجاد شده باشد. در اینجا باید بگوییم که وکیل ارز دیجیتال مانند یک فرشته نجات و راهنما در این مسیر همراه شماست. اگرچه قوانین بسیاری از کشورها، از جمله ایران، در این زمینه به صورت رسمی مشخص نشده ‌اند، اما با تحلیل آن ها می ‌توان نتیجه گرفت که تمام اقدامات مجرمانه در این زمینه قابل پیگیری قضایی هستند.

با توجه به رشد ارزهای دیجیتال و همچینن سهولت در پرداخت و انتقال پول و محافظت از سرمایه در مقابل تورم مورد استفاده بسیاری قرار گرفته است، وکیل ارز دیجیتال می‌تواند با تخصص و مهارت خود کارهای حقوقی در این حوزه را بر عهده بگیرد.
در زمینه‌های ارز دیجیتال کلاهبرداری‌های بسیاری صورت گرفته و جرم سرقت ارز دیجیتال و همچنین اتهام سرقت ارز دیجیتال نیز رایج شده است. این نکته را همواره در نظر داشته باشید که نباید به هیچ عنوان، به دلیل اینکه سود زیادی از رمز ارز به دست بیاورید، بدون دانش خاصی در ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید.
متاسفانه در سال‌های اخیر بسیاری از مردم به دلیل اینکه آگاهی زیادی از مسائل اینترنتی و ارز دیجیتال نداشتند، در دام سودجویان و کلاهبرداران ارز دیجیتال گرفتار شدند. ولی اگر شما هم جزو قربانیان این کلاهبرداری‌ها هستید، نگران نباشید؛ چرا که وکیل سایبری آماده مشاوره به شما در تمام زمینه‌های سایبری و اینترنتی است.
باید بدانید که تخصص وکیل ارز دیجیتال این است که به صورت حرفه‌ای با دانشی که دارد، در زمینه رمزارزها وکالت کند. تمام وکلایی که در حوزه رمز ارزها فعالیت دارند، تجربه و تسلط زیادی هم به این حوزه دارند و می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

وظایف یک وکیل ارز دیجیتال خبره و متخصص

از جمله وظایف این وکیل، ارائه ی بهترین راه حل ها در کمترین زمان جهت رسیدن به بهترین نتیجه می باشد. بررسی کامل جوانب مختلف پرونده و بکارگیری تخصص و دانش در روند حل مسئله از مهمترین وظایفش به حساب می آیند.

وکیل ارزدیجیتال نقش بسیار حیاتی در حفاظت از حقوق و منافع موکلین خود در زمینه ارز دیجیتال دارند. این وکلا با توجه به پیچیدگی و تغییرات پرشتاب در حوزه ارزهای دیجیتال، به موکلین خود کمک می‌ کنند تا در تصمیم ‌گیری‌های مختلف مانند خرید، فروش، نگهداری، و مدیریت اموال ارز دیجیتال خود، به بهترین شکل عمل کنند.
وکیل رمزارز در زمینه‌ های گوناگونی فعالیت دارد. این فعالیت ‌ها شامل تهیه قراردادهای خرید و فروش، مشاوره در زمینه مالیات و مسائل گمرکی، ارائه مشاوره در مورد قوانین و مقررات مربوط به ارز دیجیتال، و پیگیری مسائل حقوقی مرتبط با این حوزه می‌ شود.
یکی از نکات اساسی در این زمینه، حفاظت از منافع موکلین است. وکلای ارز دیجیتال مسئولیت حفاظت از منافع موکلین خود را به عهده دارند و باید با دقت و کنایه به حقوق و مصالح موکلین پاسخ دهند.
مشاوره در خصوص مسائل مالیاتی و گمرکی نیز از دیگر خدمات وکیل کلاهبرداری رمزارز است. با توجه به پیچیدگی مسائل مالیاتی که به ارزهای دیجیتال مرتبط می ‌شوند، وکیل می‌ تواند مشاوره‌های لازم را در زمینه پرداخت مالیات و امور گمرکی ارائه دهد. پیگیری مسائل حقوقی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. وکلای ارز دیجیتال با دانش و تجربه خود، به موکلین خود در پیگیری و حل مسائل حقوقی مرتبط با ارزهای دیجیتال کمک می‌کنند.
آگاهی از قوانین و مقررات نیز یکی از نکات حیاتی در این حوزه است. وکلای ارز دیجیتال باید با دقت به قوانین و مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال آشنا باشند تا بتوانند به موکلین خود به بهترین نحو ممکن کمک کرده و آن ها را از تغییرات قانونی و مقرراتی مطلع نگه دارند. در نهایت، حضور وکیل ارز دیجیتال با تخصص و تجربه می‌ تواند برای موکلین خود اطمینان و اطلاعات لازم را فراهم کند تا در دنیای پیچیده و فنی ارزهای دیجیتال، تصمیمات صحیح و هوشمندانه بگیرند.

برخی دیگر از وظایف و ویژگی‌های وکیل و کارشناس رسمی دادگستری ارز دیجیتال عبارتند از:

 • دانش و مهارت کافی درباره دعاوی ارز دیجیتال
 • تسلط کافی به تمام قوانین موجود
 • مسئولیت پذیر
 • دارای سابقه خرید و فروش رمز ارز
 • تسلط به تمام مفاهیم ارز دیجیتال
 • بروز و آگاه از جدیدترین ترفندهای کلاهبرداری ارز دیجیتال
وکیل ارز دیجیتال

دعاوی مرتبط به وکیل ارز دیجیتال چیست؟

 وکیل ارز دیجیتال (رمز ارز)  می‌تواند تمام جرم‌ها و سرقت هایی که در زمینه ارز دیجیتال اتفاق می‌افتد را پیگیری کند و همچنین باعث رفع اتهام از موکل های خود در این زمینه شود. به عنوان مثال بهترین وکیل ارز دیجیتال می‌تواند پرونده‌های مربوط به نقل و انتقال پول و جا به جایی رمز ارز را مورد پیگیری و بررسی قرار دهد.
بنابراین اگر متوجه شدید که واریز یا برداشتی در صرافی ارز دیجیتال انجام شده ولی در پنل یا کیف پول شما ثبت نشده، می‌توانید برای شکایت از صرافی ارز دیجیتال اقدام کنید.
لازم به ذکر است که اغلب کلاهبرداری‌های ارز دیجیتال، توسط افرادی انجام می‌شوند که سودجو و منفعت طلب هستند. ولی با این حال این نوع کلاهبرداری‌ها نیز قابل پیگیری هستند و شما می‌توانید برای شکایت از کلاهبردار ارز دیجیتال هم اقدام کنید. ولی باید توجه کنید که به دلیل غیرمتمرکز بودن تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال، عدم قوانین شفاف نیازمند دانش حقوقی بسیار تخصصی و پیچیده ای دارد.

وکیل رمز ارز در پرونده ‌های گوناگون وارد می ‌شود تا حقوق و منافع موکلین را در زمینه ارزهای دیجیتال محافظت کند. این وکلای می ‌توانند در زیرمجموعه ‌های گوناگونی به شرح زیر وارد شوند:

 

کلاهبرداری‌ها و پروژه‌های هرمی، پانزی و شبکه‌ای

وکیل کریپتوکارنسی می ‌تواند در پرونده‌ های مرتبط با کلاهبرداری‌ ها و پروژه ‌های هرمی یا پانزی و شبکه ‌های غیرقانونی در دنیای ارزهای دیجیتال دفاع کند و حقوق موکلین را تضمین نماید.

شکایت از صرافی‌های ارز دیجیتال

در صورت وجود صرافی‌های ارز دیجیتال تقلبی یا عدم رعایت استانداردهای لازم توسط این صرافی‌ ها، وکیل کلاهبرداری رمز ارز می‌تواند شکایات را به کمک موکلین به مسیر قانونی هدایت کند.

سرقت از کیف ‌پول دیجیتال

در صورت وقوع سرقت از کیف‌ پول ‌های دیجیتال، وکیل کریپتوکارنسی می ‌تواند به موکلین در پیگیری مسائل حقوقی کمک کند و حقوق او را دفاع کند.

پرونده‌ های مرتبط با کیف‌ پول ‌های تقلبی

در صورت مواجهه با کیف‌ پول ‌های تقلبی و سوء استفاده از اطلاعات موکلین، وکیل متخصص در حوزه رمز ارز می ‌تواند به موکلین کمک کند تا از حقوق خود دفاع کند.

هک کیف ‌پول ارز دیجیتال

در صورت مواجهه با کیف‌ پول ‌های تقلبی و سوء استفاده از اطلاعات موکلین، وکیل متخصص در حوزه رمز ارز می ‌تواند به موکلین کمک کند تا از حقوق خود دفاع کند.

پولشویی توسط رمزارزها

در موارد مرتبط با پولشویی از طریق رمزارزها، وکیل متخصص می‌ تواند به موکلین در راه‌ اندازی پرونده‌ های حقوقی و پیگیری مسائل مرتبط کمک نماید.

پروژه‌های کلاهبرداری پامپ و دامپ

وکیل کریپتوکارنسی در پرونده ‌های مرتبط با تلاش‌ های متقلبانه برای افزایش یا کاهش قیمت ‌ها (پروژه‌های پامپ و دامپ)، به موکلین کمک می‌ کند تا به حقوق خود دست یابند.

فروش توکن‌ های بی ارزش و تقلبی

وکیل کریپتوکارنسی در پرونده ‌های مرتبط با فروش توکن ‌های بی ارزش و تقلبی، به موکلین کمک می‌ کند تا از حقوقش دفاع نماید. وکلای کریپتوکارنسی در کلیه‌ جرایم مرتبط با کریپتوکارنسی، از جمله رمزارزها، وارد می‌ شوند تا به موکلین خود در مسائل حقوقی مرتبط با این زمینه راهنمایی و پشتیبانی کنند.

متهم به کلاهبرداری ارز دیجیتال

اگر متهم به کلاهبرداری رمز ارز شده اید و یا تحت عنوان عضوگیری در شبکه های هرمی یا پانزی تحت تعقیب قرار گرفته اید

اگر کیف دیجیتال (ولت) شما در دسترس دیگران قرار گرفته و دارایی های دیجیتال شما به سرقت رفته است و یا قربانی هر یک از انواع کلاهبرداری های رمزارزی شده اید.

بهتر است در این زمینه قبل از هر اقدامی به یک وکیل ارز دیجیتال مراجعه کنیم و برای موفقیت در این میدان از وی کمک بگیریم. یادمان باشد که هرکاری برای رسیدن به موفقیت، احتیاج به یک فرد کاربلد و خبره دارد.

ویژگی های بهترین وکیل ارز دیجیتال

ارز دیجیتال به یک جنبه برجسته و پویا از چشم انداز مالی جهانی تبدیل شده است. بنابراین، یک وکیل ارز دیجیتال باید مجموعه‌ای از ویژگی‌ های منحصر به ‌فرد را برای عبور از چالش ‌های حقوقی پیچیده در این زمینه که به سرعت در حال تغییر است را داشته باشد.

درک عمیق فناوری بلاک چین

یکی از ویژگی های اساسی یک وکیل رمز ارز متخصص، درک جامع از فناوری بلاک چین است. ارزهای دیجیتال بر روی سیستم های دفتر کل غیرمتمرکز و توزیع شده عمل می کنند و وکلا باید جنبه های فنی این سیستم ها را برای ارائه مشاوره حقوقی موثر درک کنند. این موارد شامل درک قراردادهای هوشمند، مکانیسم‌ های اجماع و اصول رمزنگاری است که زیربنای بلاک چین را تشکیل می‌ دهند.

تخصص حقوقی و دانش نظارتی

یک وکیل ارز دیجیتال باید پایه ای قوی در اصول قانونی سنتی داشته و در عین حال از چشم انداز نظارتی در حال تحول پیرامون ارزهای دیجیتال مطلع باشد. چارچوب قانونی برای ارزهای دیجیتال به طور مداوم در حال توسعه است و وکلا باید به قوانین موجود آشنایی کامل داشته باشند و تغییرات را پیش بینی کنند. این تخصص برای ارائه مشاوره دقیق به مشتریان در مورد انطباق، صدور مجوز و مدیریت ریسک بسیار مهم است.

سازگاری و یادگیری مستمر

با توجه به تکامل سریع فضای ارز دیجیتال، یک وکیل موفق ارز دیجیتال باید سازگار و متعهد به یادگیری مستمر باشد. برای ارائه به روزترین مشاور حقوقی به مشتریان، توجه به پیشرفت های تکنولوژیکی، تغییرات نظارتی و روندهای نوظهور ضروری است. این سازگاری تضمین می‌کند که یک وکیل ارز دیجیتال در رسیدگی به چالش‌ های جدید ارائه شده توسط ماهیت پویای صنعت ارزهای دیجیتال مؤثر باقی می ‌ماند.

مهارت تحلیل و حل مسئله

مهارت های تحلیلی و حل مسئله برای هر وکیلی اساسی است، اما در حوزه قانن ارز دیجیتال اهمیت بیشتری پیدا می کند. وکلا در این زمینه اغلب با مسائل حقوقی بدیع و پیچیده ای مواجه می شوند که برای موشکافی و حل آن ها نیاز به یک ذهن تحلیلی دقیق دارد. مهارت ‌های حل مسئله مؤثر برای ابداع استراتژی ‌های حقوقی نوآورانه در پاسخ به چالش‌ های منحصر به ‌فرد ناشی از ارزهای دیجیتال ضروری است.

مهارت های ارتباطی

ارتباط شفاف و موثر از ویژگی های یک وکیل موفق رمز ارز است. با توجه به ماهیت فنی و اغلب پیچیده ارزهای دیجیتال، وکلا باید اطلاعات را به گونه ای انتقال دهند که برای مشتریانی که ممکن است پیشینه فنی نداشته باشند به راحتی قابل درک باشد. علاوه بر این، مهارت ‌های ارتباطی مؤثر برای همکاری با سایر متخصصان حقوقی، نهادهای نظارتی و ذینفعان در اکوسیستم ارز دیجیتال بسیار مهم است.

ملاحظات اخلاقی و صداقت

صداقت یک ویژگی اساسی برای هر وکیلی است، اما در فضای ارز دیجیتال اهمیت بیشتری پیدا می کند. ماهیت غیرمتمرکز و ارزهای دیجیتال می تواند معضلات اخلاقی مانند مسائل مربوط به پولشویی، کلاهبرداری و حریم خصوصی را ایجاد کند. یک وکیل ارز دیجیتال باید بالاترین استانداردهای اخلاقی را برای عبور از این چالش ها و حفظ یکپارچگی حرفه حقوقی حفظ کند.

دیدگاه جهانی

ارزهای دیجیتال در مقیاس جهانی عمل می کنند و از مرزهای سنتی فراتر می روند. بنابراین، یک وکیل رمز ارز باید دیدگاه جهانی و درک چارچوب های حقوقی بین المللی داشته باشد.

یک وکیل ارز دیجیتال خبره و متخصص از دانش کافی در زمینه ی ارز دیجیتال برخوردار می باشد، اطلاعات وی به روز و مطابق با جدیدترین تغییرات می باشد، موفقیت های زیادی در این نوع پرونده ها داشته است، و بر تمامی قوانین حاکم مسلط می باشد.

وکیل متخصص در جرائم حوزه رمز ارز می بایست ضمن آشنایی کامل با شبکه بلاک چین و ساختار آن بتواند نسبت به ردیابی یک تراکنش در بستر بلاک چین اقدام نموده و با استفاده از ابزارهای موجود یک نمای کامل از مسیر انتقال رمزارزهای سرقت شده ترسیم نماید همچنین باید بتواند ضمن تشخیص یک تراکنش جعلی نسبت به اعتبار سنجی رمزارزهای ادعایی و مطالعه و تحلیل وایت پیپر (مانیفست فعالیت) اقدام نماید.

گروه حقوقی تخصصی وکیل سایبری با بکارگیری مهندسین فناوری اطلاعات و وکلای دوره دیده در زمینه جرائم رایانه ای توانسته است حرفه ای ترین تیم وکالتی را در زمینه جرائم رمزارز گرد هم آورده و بدین وسیله شرایط مطلوبی را برای پیگیری جرائم حوزه رمزارز و یا دفاع از متهمین بیگناهی که به دلیل اشتباه و یا برخی شبهات تحت تعقیب قرار می گیرند فراهم آورد .

انواع کلاهبرداری‌ در ارزهای دیجیتال و کریپتوکارنسی

با پیشرفت فناوری و افزایش پذیرش استفاده از رمز ارز، سرمایه گذاران زیادی وارد این حوزه شدند و سودهای کلانی هم به دست آوردند؛ ولی نکته مهم اینجا است که این نوع سرمایه گذاری علاوه بر سودهایی که دارد، دارای پیامدهای ناگواری نیز است. از همین رو برخی افراد، به دلیل افزایش کلاهبرداری‌ها در این حوزه، از سرمایه گذاری رمزارزها دوری می‌کنند. 

برخی از نمونه کلاهبرداری های ارزدیجیتال که رایج هستند عبارتند از:

 • پروژه‌های طرح پانزی، هرمی و شبکه‌ای
 • پروژه پامپ و دامپ (افزایش و کاهش)
 • جرم سرقت ارز دیجیتال
 • ادعای استخراج ابری (بدون دستگاه) و ربات‌های تلگرام
 • سرقت توسط صرافی‌های تقلبی ارز دیجیتال و ایجاد کیف پول‌های تقلبی
 • حملات فیشینگ با ایجاد صفحات جعلی اینترنتی
 • دریافت اطلاعات شخصی کاربران با بهانه‌های مختلف
 • ایجاد تیم پشتیبانی تقلبی با هدف کلاهبرداری
 • وعده دروغین اهدای رایگان جایزه یا ارز دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی
 • فروش توکن بی ارزش و بی هدف
 • ادعای استخراج ارز دیجیتال با موبایل و کامپیوترها

تمام روش‌های کلاهبرداری ذکر شده در این بخش، دارای شیوه‌های خاص اجرایی خود هستند که برای جلوگیری از وقوع آنها راه‌هایی وجود دارد که وکیل ارز دیجیتال به تمامی آنها مسلط است.

دریافت بهترین خدمات وکیل ارز دیجیتال

بعد از آشنایی کامل با وکیل رمز ارز و البته حوزه کاری وی، نیاز به انتخاب بهترین خدمات در این زمینه را دارید. اگر قربانی کلاهبرداری های رمز ارز هستید یا در این زمینه محکوم شده اید، با ما در وکیل سایبری تماس بگیرید. وکلای مجرب کریپتوکارنسی با دانش بالا در این زمینه آماده خدمت رسانی به شما هستند. این وکلا تمامی ویژگی های یک وکیل خوب ارز دیجیتال را در اختیار داشته و قدرت تحلیل مسائل شما را با دانش بالا دارند. پس با خاطری آسوده در دنیای هیجان انگیز ارزهای دیجیتال به فعالیت خود ادامه دهید.
وکیل-علی-رضا-طباطباییهاشمی

مشاوره با وکیل سایبری

( علیرضا طباطبائی وکیل پایه یک دادگستری )

۱۰ دقیقه مشاوره تلفنی

۷۵,۰۰۰ تومان

۲۰ دقیقه مشاوره تلفنی

۱۵۰,۰۰۰ تومان

۳۰ دقیقه مشاوره تلفنی

۲۰۰,۰۰۰ تومان

۶۰ دقیقه مشاوره تلفنی

۳۵۰,۰۰۰ تومان

مشاوره ویدئویی

۵۰۰,۰۰۰ تومان

صرفه جویی در زمان
صرفه جویی در هزینه
مشاوره تخصصی
چند کاربره
امنیت بالا
امکان ارسال مستندات

چرا به وکیل ارز دیجیتال نیاز داریم؟

همیشه اینطور نیست که سرمایه گذاری کنیم و بعد به نتیجه دلخواه خود برسیم بلکه باید در نظر داشته باشیم که خطرات و تهدیدات در کمین هستند. خطراتی مثل: هک، کلاهبرداری، سرقت، جعل، رشوه دادن و رشوه گرفتن، پولشویی و… دنیای رمزارز را تهدید می‌کند. پس اگر قصد دارید وارد دنیای ارز دیجیتال شوید، برای جلوگیری و در امان ماندن از این تهدیدات و در صورت قربانی شدن برای پیروز شدن در پرونده خود، برای شکایت از کلاهبردار ارز دیجیتال و شکایت از صرافی ارز دیجیتال نیاز به وکیل خبره دارید.

همچنین علاوه بر موارد گفته شده برای دعاوی مرتبط با وکیل ارز دیجیتال (رمز ارز) و در جایگاه متهم برای به حداقل رساندن مجازات خود، باید به سراغ بهترین وکیل ارز دیجیتال بروید. این وکیل خبره بخاطر آشنایی کامل با چارچوب‌های قانونی چنین پرونده‌هایی حتما می‌تواند فرشته نجات شما در تمام شرایط بحرانی باشد. وکیل سایبری همواره در تلاش است که مهم‌ترین و بروزترین مسائل حقوقی جهان را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. اغلب افرادی که در زمینه رمز ارز فعالیت کردند، در دام افراد سودجویی گرفتار شدند که وعده یک شبه پولدار شدن را به آنها می‌دادند؛ به همین دلیل تمام سرمایه خود را از دست دادند. در همین راستا، شما می‌توانید با وکیل سایبری، به صورت تلفنی در ارتباط باشید و مشکلات خود را به صورت کامل مطرح کنید تا برای حل مشکلات شما اقدام کند.

سوالات حقوقی ارز دیجیتال

رای انجام اموری مثل تنظیم شکوائیه و دادخواست علیه مجرمان رمز ارز، صرافی‌های غیرقانونی، اثبات کلاهبرداری و جرایم مربوط به ارز دیجیتال و پیگیری پرونده و دفاع از حقوق موکل و انجام مراحل مربوطه تا زمان کسب نتیجه مطلوب از وکیل رمز ارز کمک بگیرید.

برای شکایت‌های مربوط به ارز دیجیتال، باید علاوه بر مدارک شناسایی و ثبت نام در سامانه ثنا برای دریافت ابلاغیه و پیگیری پرونده خود، لیست تراکنش و پرینت کیف پول خود را هم به همراه داشته باشید

خیر! باید بدانید که اگر در فرایند تجارت در حوزه ارز دیجیتال که دارای نوسان است، بدون وقوع جرمی، خسارت یا ضرری به شما وارد شود، به دلیل اینکه تجارت در این زمینه، با مسئولیت خودتان است هیچ مرجعی برای دریافت خسارت وجود ندارد

کیف پول های سخت افزاری داری امنیت بیشتری هستند.

بله امکان طرح شکایت از صرافی ارز دیجیتال امکان پذیر است.

هیچ صرافی غیر حضوری در ایران نتوانسته که مجوز رسمی فعالیت خود را از طریق بانک مرکزی دریافت کند. تمامی صرافی های آنلاینی وجود دارند به صورت غیر رسمی و بدون مجوز فعالیت می کنند و فاقد کد ایرنیک هستند پس باید احتمال کلاهبرداری این صرافی ها را نیز در نظر داشته باشید.

صرافی بایننس نخستین صرافی دارای مجوز است که اعتماد مردم را به دست آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این صرافی به مقاله “بایننس و امنیت آن” مراجعه کنید.

به دلیل عدم وجود مجازات برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال یا نگهداری آن نمی‌توان این عمل را جرم دانست.

در صورت رخ دادن هرگونه کلاهبرداری، هک در فضای ارزهای دیجیتال، یک فرد می‌تواند شکایت رسمی ارائه دهد و دادگاه به آن رسیدگی خواهد کرد…بیشتر بخوانید

برای شکایت در تهران به دادسرای ناحیه 31 مراجعه و سایر استان ها به دادسرای محل سکونت خود مراجعه کنید… آدرس دادسرای جرائم اینترنتی

مجازات مرتکب بر اساس ماده 729 قانون مجازات اسلامی است. برای اطلاعات بیشتر مقاله “مجازات هک” را مطالعه نمایید.

پیشنهادات و راهکارهای وکیل سایبری را میتوانید در مقاله “جرایم مربوط به رمز ارز در ایران و روش های پیشگیری مطالعه” نمایید.

بله ، هیات وزیران در تصویب‌نامه شماره ۵۸۱۴۴/ت۵۵۶۳۷ هـ مورخ ۱۳۹۸/۵/۱۳  آیین نامه فرآیند ماینینگ رمز ارزها را تصویب کرد.

واردات دستگاه ماینر، قانونی است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر به “مقاله استخراج ارز دیجیتال “مراجعه کنید.

روش های متفاوتی برای سرقت رمز ارز وجود دارند از جمله فیشینگ و کریپتو جکینک، برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ” روش های سرقت ارز دیجیتال “ مراجعه کنید.

بله، تراست ولت یا هر کیف پول دیگر از این موضوع مستثنی نیست.

 • بهترین صرافی های متمرکز برای ارزهای دیجیتال عبارتند از Coinbase ،بایننس،Kraken و صرافی های غیرمتمرکز که توسط هیچ سازمانی کنترل نمی شوند، صرافی های غیرمتمرکز برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال: یونی سواپ (Uniswap)، وان اینچ (1inch)، صرافی غیرمتمرکز بایننس (Binance DEX)، صرافی کایبر سواپ (Kyberswap) و صرافی بالانسر (Balancer).
 • توجه داشته باشید صرافی‌های متمرکز بر روی سرورهای اختصاصی خود اجرا می ‌شوند و این امر می تواند منجر به حمله سایبری به این صرافی ها شود.

نظر سنجی

امتیاز کاربر: 4.99 ( 22 نتایج)