وکیل اسکیمر
مشاوره سایبری

وکیل اسکیمر

اگر متهم به اسکیم کردن حساب دیگران شده اید و یا حساب شما از طریق کپی کارت بانکی خالی شده است با وکیل اسکیمر تماس بگیرید

چنانچه متهم به اسکیم یا کپی کارت بانکی شده اید قبل از هر اقدام با وکیل اسکیمر تماس بگیرید

قبل از اینکه بخواهیم در خصوص ویژگی های وکیل اسکیمر صحبت کنیم ابتدا باید بدانیم اسکیم یا همان کپی کارت چیست و اسکیمینگ چیست :

بانک‌ها در تمام دنیا نقشی اساسی در اقتصاد کشورها دارند و اکثریت مردم پول‌های خود را در بانک واریز می‌کنند. بانک‌ها هیچ‌گاه اطلاعات بانکی کارت‌های عابر بانک افراد را در اختیار دیگران قرارنمی‌دهند و تاکنون این اتفاق به وقوع نپیوسته است. افراد به بانک‌ها اعتماد دارند ولی در این اثنا افرادی سودجو وجود دارند که از طرق مجرمانه مختلف اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب‌های شخصی افراد می‌کنند. در مطلب پیش روی درباره یکی از این روش‌های مجرمانه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

اسکیمر چیست:

در حال حاضر بسیاری از اشخاص با استفاده از کارت‌های عابربانک اقدام به برداشت از حساب خود و خرید از فروشگاه‌ها و مراکز خرید می‌کنند. فراوانی این روش باعث شده تا عده‌ای از افراد سودجو با ابداع روش‌های جدید اقدام به بردن اموال دیگران کنند که یکی از شایع‌ترین این روش‌ها، کلاهبرداری به وسیله دستگاه‌های کارت‌خوان به ویژه دستگاه‌های کارت‌خوان سیار است. مجرمان فوق، قطعه‌ای سخت‌افزاری را که اسکیمر نامیده می‌شود بر روی دستگاه‌ها نصب می‌کنند و متعاقب آن، اقدام به کپی‌برداری از روی اطلاعاتی که به روی کارت‌های عابر بانک افراد است، می‌کنند.

مجازات اسکیم یا کپی کارت:

قانونگذار در ماده ۷۳۴ قانون مجازات اسلامی به مجازات مرتکبان این نوع جرایم پرداخته که رد مال به صاحب آن یا حبس یا جزای نقدی و یا هر دو مجازات است. بر اساس ماده ۷۳۴ قانون جرایم رایانه‌ای:

    “هرکس به طور غیرمجاز از سیستم‌های رایانه‌ای یا مخابراتی با ارتکاب اعمالی از قبیل وارد کردن، تغییر، محو، ایجاد یا متوقف کردن داده‌ها یا مختل کردن سیستم، وجه یا مال یا منفعت یا خدمات یا امتیازات مالی برای خود یا دیگری تحصیل کند، علاوه بر رد مال به صاحب آن به حبس از یک تا پنج سال یا جزای نقدی از ۵۰ میلیون ریال  تا دویست و پنجاه میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.”

وکیل اسکیمر با تسلط به قوانین میتواند ضمن بررسی دقیق موضوع نسبت به دفاع از شما در پرونده های اسکیمر اقدام نموده و چنانچه مورد کلاهبرداری اسکیمری شده باشید با تحقیق جامع پیرامون موضوع نسبت به شناسایی شخص مرتکب جرم اقدام نماید.برای مشاوره با وکیل اسکیمر اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

نوشته های مشابه