آموزش و پیشگیری

آدرس پلیس فتا

آدرس، تلفن و سؤالات مهم از جرایم مرتبط با عملکرد پلیس فتا

افراد سودجو با ارتکاب جرایم اینترنتی از قبیل هک و دسترسی غیر مجاز، سرقت داده ها، کلاهبرداری، توهین و افترا در فضای مجازی مشکلاتی را برای شهروندان فراهم می آورند. بسیاری از شهروندان مردد هستند که مشکلات خود را که در مورد انواع جرایم اینترنتی اتفاق اقتاده و یا در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی دچار مزاحمت های گاه و بیگاه می شوند در کجا باید دنبال نمایند. این افراد معمولا سؤالات مختلفی را می پرسند و گاهاً پاسخ مناسبی نیز برای آن پیدا نمی کنند . در زیر به برخی سؤالات کاربران در مورد جرایم مرتبط با شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام و اینستاگرام، در انتها آدرس پلیس فتا و لینک اتصال به پلیس فتا نیز قرار داده شده است. کاربران با کلیک بر روی لینک مربوطه می توانند مستقیماً به سایت مورد نظر متصل شوند.

ابهامات و سؤالات کاربران شبکه های اجتماعی

سؤال: آیا پلیس فتا در مورد پیج های غیر اخلاقی اینستاگرام رأساً اقدام می نماید؟

پاسخ:

بلی در این موارد پلیس می تواند رأساً اقدام نماید. به عنوان مثال  اخیراً در استان یزد در پي رصد و پايش فضاي مجازي در جهت پيشگيري از تهديدات و آسيب‌ها، صفحه‌اي با موضوع انتشار محتواي غير‌اخلاقي در اينستاگرام شناسايي که اقدام اصلي ايجادکنندگان آن، انتشار فيلم و عکس‌هاي غير‌اخلاقي بوده است.

در این خصوص پلیس فتا استان ابتدا مدير صفحه مربوطه را که اقدام به بارگزاري محتواي غير‌اخلاقي کرده بود احضار نموده که دو روز بعد از موعد مقرر به دليل عدم حضور در پليس فتا با هماهنگي قاضي مربوطه وی را در منزل خود دستگير نموده است.

خرید و فروش داروهای مکمل ورزشی

سؤال: آیا پلیس فتا در خصوص خرید و فروش داروهای مکمل ورزشی که عوارض جانبی دارند بر مبنای شکایت شهروندان اقدام می کند؟

پاسخ:

بلی. در این مورد هم پلیس وارد عمل می شود. به عنوان نمونه  اخیرا یکی از شهروندان اصفهانی گزارشی را به پلیس فتا در مورد خرید مکمل‌های ورزشی از طریق تلگرام ارائه می نماید و در بررسی های پلیس مشخص می گردد مکمل ها تقلبی هستند. با انجام اقدامات فنی توسط کارشناسان پلیس فتا فروشنده مواد در منزل خود شناسایی و دستگیر می شود.

فروش اکانت بازی آنلاین

سؤال: برخی به بهانه فروش اکانت بازی آنلاین اقدام به کلاهبرداری می کنند. در این موارد پلیس فتا چه اقدامی می کند؟

در این مورد با شکایت شاکی و اخذ مرجوعه از مقام قضایی به پليس فتا مبنی بر کلاهبرداری از طریق شبکه های اجتماعی به موضوع رسيدگي می شود.

اکانت پاک شده تلگرام

سؤال: آیا پلیس فتا اکانت پاک شده تلگرام را می تواند پیگیری کند؟

پاسخ:

همانگونه که می دانید تمام فعالیت کاربران در فضای مجازی با آثاری همراه است. پلیس معمولاً با بهره گیری از دانش سایبر فارنزیک یا همان پزشکی قانونی دیجیتالی می تواند این آثار را بیابد. در صورت پاک شدن اطلاعات باز هم راههایی برای پلیس و متخصصین جرایم رایانه ای وجود دارد تا رد پای مجرمان را شناسایی نمایند.

اکانت حذف شده اینستاگرام

سؤال: آیا پلیس فتا اکانت حذف شده اینستاگرام را به دلیل شکایت چت مستهجن با زن شوهر دار پیگیری می کند؟

پاسخ:

چنانچه در این خصوص شکایتی از سوی شخص ذینفع به محاکم قضایی صورت گیرد پلیس بر اساس دستور مقام قضایی موظف به پیگیری موضوع و تحقیق در این رابطه خواهد بود.

شکایت با استفاده از اسکرین شات

سؤال: آیا امکان شکایت با استفاده از اسکرین شات پیام های مستهجن اکانت حذف شده وجود دارد؟

پاسخ:

اسکرین شات می تواند اماره یا نشانه ای بر وجود جرم باشد لیکن به منظور اثبات دقیق جرم، پس از شکایت در مرجع قضایی، تحقیق در این زمینه به پلیس واگذار می شود.

ساختن اکانت اینستاگرام با اسم و مشخصات و عکس دیگران

سؤال:آیا ساختن اکانت اینستاگرام با اسم و مشخصات و عکس دیگران جرم است؟

پاسخ:

بلی. به استناد ماده 745 و یا بند الف ماده 734 قانون مجازات اسلامی این عمل مصداق جرم است و مجازات نقدی و حبس یا هر دو در انتظار متهم خواهد بود.

فحاشی در تلگرام

سؤال: آیا فحاشی در تلگرام توسط پلیس فتا قابل پیگیری است؟

پاسخ:

بلی. پس از طرح شکایت در مرجع قضایی و ارجاع امر به پلیس، موضوع قابل پیگیری خواهد بود.

پیگیری رابطه نامشروع بدون شاکی

سؤال: آیا پلیس فتا بدون شاکی خصوصی رابطه نامشروع تلگرامی و پیامکی را پیگیری می کند؟

پاسخ:

پیگیری اینگونه جرایم نیاز به وجود شاکی خصوصی دارد که می تواند خود شخص یا همسر و یا اولیاء وی باشند.

بازیابی اطلاعات تلگرام غیر رسمی

سؤال: آیا پلیس فتا می تواند اطلاعات در تلگرام غیر رسمی مثل موبوگرام که  را بازیابی کند؟

پاسخ:

بلی. در صورت شکایت و ارجاع موضوع به پلیس توسط مقام قضایی، موضوع قابل پیگیری خواهد بود.

شکایت با اتهام خیانت

سؤال : آیا بعد از گذشت چند ماه همسرم می تواند با داشتن تصویر پیامک و چت های روی گوشی به اتهام خیانت از من شکایت کند؟

پاسخ:

بلی می تواند. اما شکایت در خصوص رابطه نامشروع و نتیجه آن، یک پروسه زمان بر و طولانی است.

وکیل سایبری

توجه داشته باشید که در پرونده‌های جرایم رایانه‌ای معمولاً مقام قضایی برای رسیدن به واقعیت موضوع، مورد ادعا را به کارشناسان پلیس فتا یا کارشناس رسمی دادگستری در زمینه جرایم رایانه‌ای ارجاع می‌دهد در اینجاست که نقش وکیل متخصص در حوزه جرایم رایانه‌ای نمود پیدا می‌کند چرا که اوست که باید در دفاع از حقوق شما و ایجاد اقناع در کارشناسان دادگستری یا کارشناسان پلیس فتا و سپس نزد مقام قضایی اقدام به ارائه لوایح قوی , مستند و فنی نمایند.

آدرس پلیس فتا

پلیس فتا تهران بزرگ: تهران- خیابان شهید مطهری- بعد از تقاطع قائم مقام فراهانی- روبروی خیابان سرافراز

برای مشاهده آدرس پلیس فتا در سراسر کشور بر روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده آدرس پلیس فتا تهران و شهرستان ها

0

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

‫103 دیدگاه ها

 1. با عرض سلام،
  متاسفانه برخی از افراد إیرانی اقدام به حملات سایبری بیو با کاشت غیر قانونی سیستم موبایل و یا سنسوریک در بدن انسان نموده اند که با توجه به شرایط موجود زنده انسانیhttps://irancyberlawyer.ir/پلیس-فتا-آدرس-،تلفن،-ایمیل/، و تکنولوزی ضد بشریت دادکاه جنایی و حتی قضات فریب این افراد را در جهت سربوش کذاشتن به این مسئله عنوان نموده اند.
  دستکاه هدایت کننده امواج رادیویی بالاتر از رادار حرکت می کند که نیاز مبرم به همکاری بلیس بدون حکم دادکاه جنایی جهت رسیدکی اکاهی می باشد.
  متاسفانه با توجه به رشته تحصیلی فرد متجاوز به بدن ، روانبزشکی، بدون بودن بزشک افراد تجاوز شده دادکاهها و مراکز رسیدکی را که از chip استفاده می کنند و شامل باند قاجاق انسان می باشند را فریب در جهت تعویق رسیدکی دادکاه جنایی و یا کیفری می دهد.
  لطفاً شرایط کرینشی ییجیده ای برای متقاضیان رشته بزشکی و فیزیک هستم ای- بزشکی و مهندسین الکترونیک و کامبیوتر از تحصیل تا اشتغال اعمال فرمایید.
  شرایط کنونی کنترل ذهن از طریق امواج رادیویی و یا الکترومغناطیسی بر روی بدن انسان و کودکان ، جایکاه دین و عرف و شان انسانیت را مورد ترور و تجاوز با همکاری ایرانیان ساکن در ایران و خارج از ایران قرار داده است.

 2. سلام من جیملم رو چند ماه پیش به دوستم دادم و اون ازش سو استفاده کرده دادش به یکی دیگه ایا از طریق پلیس فتا میتونم جیمیلم رو پس بگیرم ممنون میشم اگه جواب منو بدید

 3. سلام.تصویرکارت ملی بنده به دست این شماره که صاحبش مشخص نیست میباشد۰۹۳۷****۶۳۳٫لطفاراهنمایی بفرماییدایامیتوانندازان سوءاستفاده کنند.ممنون.شماره تماس حقیر۰۹۱۷***۷۴۰۵

  1. لطقا هر چه زودتر به پلیس مراجعه کنید و اعلام مفقودی کارت کنید. و سپس به دادگاه مراجعه از صاحب شماره شکایت کنید.

 4. درود بر شما پیجی از من کلاهبرداری کرده البته مبلغ زیادی نیست ۵۰ هزار تومان . من ساکن ترکیه هستم میخواستم ازتون درخواست کمک کنم
  آدرس پیجشو هم دارم قبض رسید بانکی رو هم دارم که به حسابش پول ریختم

 5. سلام. وقتتون بخیر. حقیقتش من دیروز به آگهی یه شرکتی برای کار در منزل برخوردم به اسم شرکت ستاره کیمیا (در زمینه‌ی صنایع دستی). که محل شرکتشونم حوالی میدون امام حسینه.. می‌خواستک بدونم کلاهبرداریه یا نه؟ چون اسمشو که تو گوگل سرچ کردم، به یه همچین مضامیتی برخوردم.. ممکنه کمکم کنید. اگر که معتبره لطفا بهم بگید چون به این کار نیاز دارم.

  1. با سلام
   می تونید از طریق سایت ثبت شرکت ها هویت شرکت مورد نظرتون رو استعلام کنید.

 6. سلام اگه واقعا پلیس فتاه هستید جان مادتون پیگیری کنید همین الان اینو در برنامه کافه بازار بازی جعیه مرگ شرکت ایرانی مگنت گیم کلاهبرداری میکنه ما از بازیش خرید میکنم بعد داخل بازیش هکر هک رمز بازی مارو میبرن بعد میگن به ما چه منو الان بن کردن همین شرکتش لطفا پیگیری کنید جون مادرتو ترو خدا این شرکت بی پدر رو به فاک بدیددد

 7. سلام من یک ماه پیش تویه کانالی خریداینترنتی داشتم به مبلغ۵۴۰۰۰۰۰هزار تومان حالاطرف نه جنس رو میفرسته نه پولم روپس میده حالا باید چکارکنم

  1. با سلام – اگه مایل به شکایت هستید لطقا حضوری مراجعه کنید به دفتر تا بتونیم کمکتون کنیم و اگه می خواهید فقط اعلام کنید لطقا این موضوع رو در سایت پلیس فتا به نشانی https://www.cyberpolice.ir/110/ یا بخش ثبت گزارش های مردمی پلیس فتا به نشانی https://www.cyberpolice.ir/reports/all در میان بگذارید

 8. سلام.میشه شرایط استخدام در پلیس فتا و چگونگی مراحل استخدام رو لطف کنید بگین؟؟
  ممنون

 9. با سلام
  یکی از تو اینستا با درخواست خرید کالا از حساب بانکی من کلاهبرداری کردش و حساب منو خالی کردش
  نمیدونم چیکار کنم کلا میخوام از طریق انلاین و اینترنتی پیگیر شکایت باشم

 10. سلام وقتتون بخیر
  اگر از طریق پلیس فتا شکایتى طرح شده باشه، پلیس فتا تلفنى تماس میگیرن و احضار میکنن یا شکایت بطور رسمى ثبت میشه و ابلاغیه میاد؟!

 11. سلام این فرد در شیپور با این شماره اقدام به فروش تخم مرغ میکنه بعد کسی که ازش سفارش میگیره هر مقدار اکی میده بعد از طرف مقابل تقاضای بیانه از ۵ تا ۵۰ میکنه میگه هر چقدر دوست داری بزن در مقابل بعد از رسیدن زمان تحویل با تعویق انداختن مشتری خسته میکنه تا بی خیال پولش بشه .
  شماره : ۰۹۳۳ *** ۹۹۵۸
  شماره حساب
  ۶۰۳۷۶۹***۸۶۴۰
  شهاب *****_بانک صادرات

 12. با سلام
  من سال ۹۵ حسابم رو هک کردن و نزدیک ۲ ملیون تومان رو برداشت کردن از طریق پلیس فتا شکایت کردم و گفتن خبرت میکنیم ولی الان ۲ سال هست خبری نشده باید چکار کنم؟

 13. سلام چند روز پیش تو دیوار و شیپور آگهی کار در منزل زده بودن با نام سازمان آب ک باید دستمال کاغذی هارو بسته کنید شماره گذاشتن ک تو تلگرام باهاشون ارتباط بگیریم تو تلگرام گفتن پول پیک اول ک ۱۳ تومنه رو باید اول بدین دوباره بهتون برگردونده میشه خلاصه ک شماره حساب دادن تا ۱۳ تومنو بریزیم وقتی پولو واسشون ریختم امروز فردا کردن بعدم زدن بلاکم کردم ۱۳ تومنو هم خوردن اگه از هر کس ۱۳ تومن پول بگیرین کلی پول میشه
  این شماره تماسیه ک گذاشته بودن و تو تلگرام هم با همین شماره هستن
  ۰۹۳۹****۲۲۹
  اینم شماره حسابشه
  ۶۰۳۷****۲۲۵۰ ب نام فاطمه *****

 14. با سلام و درود فراوان
  امروز مورخ ۹۷/۰۸/۲۶ راس ساعت ۰۹:۲۰ پیامکی حاوی انتقال مبلغ ۲۵۰۰۰۰۰ ریال از حساب بانک ملی بنده به حسابی ناشناس دریافت شد
  پس از مراجعه به نزدیکترین شعبه بانک ملی و پیگیری مشهود شد به حساب شخصی بنام آقای رحمان آذرکیش در استان گلستان واریز شده است.
  از طرف بانک شماره تماس ایشان دریافت شد پس از تماس های مکرر در خصوص برگشت وجه انتقال یافته،ایشان اذعان داشته اند خودشان از این نقل و انتقالها بی خبر بوده و امرزو وجوه متعددی به حسابشان واریز و مبلغی نیز کسر شده است.

  1. با سلام – رسیدگی به این موضوع نیاز به طرح دعوا در دادگاه دارد و اگر مایل بودید همکاران ما در خدمت شما هستند.

 15. سلام دمتون گرم نمیدونم چرا شماره تلفن و ایمیل بازیابیم عوض شده جیمیلم بالا نمیاد خیلی اطلاعات دارم داخلش توروخدا کمکم کنید

 16. سلام و خسته نباشید

  ببخشید من یک مشکلی دارم و از صاحب کانال بالا
  یعنی دقیقا بگم گسترده برگ در تلگرام با ایدی @Ad_Nyazco و شماره موبایل ……… بخاطر تبلیغات گسترده فیشینگ شکایت دارم

  ایشون در تلگرام تبلیغات فیشینگ پخش میکنند و حساب هموطنانمون رو خالی میکنند و من نیز قربانی همین شخص هستم که با کارت دزدی برای من پول زده و حساب بانکی من رو بانک مسدود کرده در حالی که من هیچ گناهی نکردم درگیر فیشینگ کاری های این آقا شدم البته بگم من غیر شماره موبایل و ایدی تلگرامی هیچ اطلاعاتی از ایشون ندارم

  خواهشمندم هرچه سریعتر شکایتم بررسی و با من در ارتباط باشید و نحوه آزاد سازی حساب بانکی ام را هم بهم بگید

  1. با سلام
   لطفا این موضوع رو با سایت پلیس فتا در میان بگذارید. و اگر مایل به شکایت و رسیدگی پرونده توسط وکلای ما هستید لطفا تماس بگیرید. با تشکر

 17. سلام وقتتون بخیر.من حدودسه ماه پیش خرید از طریق کانال تلگرام انجام دادم مبلغ یک میلیون و هشتصد.ایشون نه جنس برام ارسال کرد نه پولمو داد همش داره بهانه میاره بنظرتون باید چیکارکنم

  1. با سلام – باید از طریق دادسرای جرایم رایانه ای یا دادسرای محل زندگی خودتون در شهرستان های اقدام به شکایت کنید.

 18. سلام لطفا توضیح بدید برای اولین قدم برای ثبت شکایت مجازی به کجا مراجعه کنیم کلانتری دادسرا یا پلیس فتا

  و چه مدارکی رو هم میخواد

  1. با سلام – درحال حاضر امکان ثبت شکایت مجازی در محاکم ایران وجود ندارد.

 19. سلام وقتتون بخیر
  اخیرا برای من از شعبه پنجم بازپرسی ناحیه۳۱ تهران ابلاغیه اومده و تو توضیحات نوشته شده برای ادای توضیح مراجعه کنم. ولی من اهل یکی از شهرستان های شمالی هستم. میتونم از طریق پلیس فتای شهر خودم پیگیر پروندم بشم؟ چون اطلاعی هم اصلا از موضوع و شکایت ندارم.

  1. با سلام – شما یا وکیل تون باید حضوری به دادسرای احضار کننده مراجعه کنید

 20. سلام
  من چند دیشب یه نفر وارد خونه ام شده و فقط گوشیام رو برداشته که یکی اندروید و خط روش نبوده و اون یکی ساده و اون شخص داره از خط استفاده میکنه .گفتم که از طریق پلیس فتا میشه تقاضای ردیابی خط رو بدم چون داره ازش استفاده میشه
  ممنون تو را خدا راهنماییم کنید

  1. با سلام
   برای اینکار می تونید ابتدا سیم کارت ها رو بسوزانید و از طریق دادگاه شکایت کنید و موضوع رو پیگیری کنید.

 21. سلام خسته نباشین من با کمپانی و افرادی اشنا شدم که نتورک غیر قانونی و خارجی رو به صورت مخفیانه در حال گسترش در ایران هستن من برای گرفتن مدرک هم یه یکی از جلسات این اقا رفتم و صداش رو ضبط کردم و شماره تماسش رو هم دارم میخواتم بدونم پجوری میتونم باهاتون همکاری کنم تا همپین ادم هایی نتونن کلاه برداری مالی کنن داخل کشور

 22. سلام
  یک اقایی تو اپلیکیشن دیوار از من بیعانه گرفته و گوشیش رو خاموش کرده
  ایشون با شماره های مختلفی اگهی میذاره و همین کار رو ادامه میده.از طرفی بیعانه من اینقدر زیاد نبوده که بیفتم دنبال شکایت..
  با توجه به اینکه ایشون داره این کار رو هر روزه انجام میده و من به پشتیبانی دیوار هم اطلاع دادن و اونها گفتن که فقط میتونن بلاکش کنن..ایا پلیس میتونه این رو خودش پیگیری کنه؟

 23. سلام
  یه سوال در مورد ارز دیجیتال
  آیا ارز دیجیتال مثل بیت کوین ، مشکل قانونی یا سایبری داره?

 24. سلام خواهش میکنم به من کمک کنید از حسابم پول بر داشت شده چکار پولم به حسابم بر گردد.کمکم کنید

 25. سلام خوبین بنده سایت اینترنتی دارم فروش گیفت کارت امروز صبح دیدم حسابم مسدود شده به هر جا تماس میگیرم میگن مربوط به ما نیست به پلیس فتای قرچک تماس گرفتم با اگاهی تماس گرفتم همه میگن مربوط به ما نیست من باید چیکار کنم خواهش میکنم کمکم کنین من شهرستانم شرح علت انسداد : ۹۷/۴۴۵۷/۱۷/۱۶۶/ک-آگاهی قرچک – ۹۷/۱۰/۱۰

 26. سلام من خرید انترنتی کردم اما پولامو خوردن بعد مسدودم کردن . شماره کارت دارم ازشون فقط میتونم از طریق همین شماره کارت همراه همراهشو پیدا کنم؟؟؟

 27. سلام من ۴۸۰ هزارتومن توی کارتم بوده.متاسفانه کارت منو هک کردن و خالی کردن..من کجا باید برم برای شکایت؟؟؟یسری میگن دادسرا یسری خوده پلیس فتا.باید چکار کنم؟؟؟

 28. سلام روز بخیر من در تلگرام گروه ازدواج با دختر آشنا شدم اعلام کرد که از شوهرش بدلیل اعتیاد طلاق گرفته و قرار شد بیاید و با هم آشنا بشیم و در صورت تفاهم عقد کنیم اعلام کرد که خودم و بچم بیماریم البته خودش آنفولانزا داشت ..من هم براش پول فرستادم اول گفت مشهدم و مثلا اومد تهران و نهایتا حدود یک میلیون که سرم کلاه گذاشت بلاک کرد البته شماره تماسش اینه ۰۹۱۶***۹۷۱۸و شماره کارت ۶۱۰۴ بنام سارا ***** .کارش کلاهبرداری تلفنی هم با هم صحبت کردیم با یک آی دی دیگه رفتم پی ویش گفت تو نمیتونی ثابت کنی ..سر من که کلاه گذاشت لطفا نگذارید این جور افراد کلاهبرداری کنند ..

 29. سلام خسته نباشین
  من چن وقتیه به منظور سرگرمی یه اپلیکشنی هس به اسم سوبرا که اونو بازی میکنم ولی متوجه شدم که خیلی از کاربرایه اونجا الکیه و خودشونو جایه اشخاص دیگه جا میزنن و چن بار هم می خواستن به من کلک بزنن، خواستم بهتون اطلاع بدم اگر امکان داره یه تحقیقی درباره این بازی انجام بدین که خدایی نکرده از هموطنانمون کلاهبرداری نشه.با تشکر

 30. سلام ، من خرید اینترنتی انجام دادم ،معلوم شده انیمیشن جعلی بوده و صفحه خریدش فیک بوده ، چکار کنم الان ، از طریق اینترنت قبض و شارژهای میتونه کمکی کنه؟؟؟؟ شمارم هست ۰۹۳۹****۱۹۴

  1. با سلام – لطفا با در دست داشتن مستندات به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه کنید.

 31. ببخشیدمن باشماره۰۹۳*********داخل تلگرام اکانت داشتم الان تلگرامم پاک شده ولی دلیت اکانت نشده دوباره تلگرام نصب کردم واین شماره روواردمی کنم اما به دلیل مسدودبودن خطم کدی برام پیامک نمیشه الیته این مسدودیت خطم ازقبل بودومن بازباهاش داخل تلگرام بودم حالابایدچیکارکنم لطفا کمکم کنیدتمام زندگیم داخل تلگراممه راستی مسدودیت خطم به دلیل پرداخت نکردن بدهی هستش ومن پولی ندارم توروخداکمکم کنید🙏🙏

 32. سلام فردی در فضای مجازی با انتشار تصاویر و تهدید قصد سواستفاده و استفاده های نامشروع دارد ایا با مراجعه حضوری و درخواست شکایت میتوان کاری کرد؟؟

 33. سلام من امروز صبح متومجه پیامی توی تلگرامم شدم فردی به نام کرارالعیاضی که به تظر میومد یک عرب باشه به من پیام داده بود روی عکس پروفایل این فرد عکس هایی با اسلحه و عکس های دیگه ای بود که منو ترسوند ایشون تو پیامش به من گفته بود(hi) راستش من ترسیدم و سریع ایشونو بلاک و ریپورت کردم نمیدونم عکس هاشون فیک بود یا نه اما هرچی بود من رو ترسوند میخواستم بدونم ایا این مسئله میتونه خطرناک باشه یا اگه هست من چجوری باید پیگیری کنم

 34. سلام به پلیس فتا خسته نباشید ببخشید من یک کانال هک توی تلگرام دیدم و یک برنامش رو نصب کردم الان دو علامت از هک در گوشی خودم پیدا کردم و الان میترسم که گوشیم هک نشده باشه البته نمیدونم هک شده باشه یا نه ولی شک دارم روش لطفا اگه میشه خواستم بگم که به پیوی من در تلگرام مراجعه کنید برای تایید صحت هک،که من بدونم گوشیم هک شده یا نه ممنون👇👇👇

  1. با سلام – اینجا وب سایت وکیل سایبری است.
   توصیه می کنیم از نسخه های اصلی استفاده کنید و موبایل خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید

 35. سلام راستش از کارت عابر بانکم دزدی شده مبلغ ۲۰۰تومن هرکاریم میکنم پس نمیده داشتم اینترنتی خرید میکردم که مشخصات کارتم رو از ساست فهمیدن و تمام کازتمو خالی کردن خواهش میکنم کمک کنید

 36. سلام من ترکیه زندگی میکنم از اینجا سایت پلیس فتا باز نمیشه
  مادر خانممو تو گروه تلگرامی در مورد خودکشی و خود زنی ادد کردن نمیتونه ازش بیاد بیرون لطفا رسیدگی کنید

  1. با سلام – لطفا بگید یکبار اکانت تلگرام رو حدف کنه و بعد گوشی موبایل را به حالت تنظیمات کارخانه برگرداند. به احتمال زیاد موبایل ایشان ویروسی شده است. بررسی کنید کدام برنامه روی موبایل ایشان هست که اصالت ندارد و از جای غیر امن نصب شده است.

 37. با سلام
  خسته نباشید
  مدتی هست یک نفر مزاحمم میشود و از طریق باجه تلفن تماس میگیرد و تهدید میکند که آبروی یکی از نزدیکانم را میبرد
  خواهشمندم کمکم کنید این مزاحم را پیدا کنم
  با تشکر

 38. سلام امروز یک پیامک برای من آمد نوشته برای دریافت بن کالا با این شماره۰۲۱-۶۶۰۵۶۱۰۰ بگیرید این هم شماره پیامکش
  ۵۰۰۰۴۰۰۷۹۹۷۷۳۳، تماس گرفتم گفتند شما جزو ۵ نفر قرعه کشی شرکت کالای سبز عصر جدید پیشگامان هستید.
  خواستم پیگیری کنید

 39. سلام من به کمک شما نیاز دارم لطفا کمکم کنین خاهش میکنم یه نشانی ایمیلی که پاسخگو باشه رو به من معرفی کنین واقعا شرایط بدی دارم لطفا به من کمک کنید امکان اینو ندارم که حضوری بیام

  1. شما می توانید برای ارتباط با وکیل سایبری از شماره های تماس معرفی شده در سایت و ایمیل سایت استفاده کنید.

 40. سلام.ببخشید چجوری میشه از یه سایت یا یه فروشگاه اینترنتی استعلام گرفت یا مطمعن شد از قانونی بودنش؟

 41. میخام خرید کنم از یک فروشگاه،چون محصولاتش را از خارج از کشور میگیره،نمیدونم مطمعن هست یا نه..اگر آدرس سایتش را بدم،شما میتونید تشخیص بدید که معتبره یا قانونی

 42. سلام خوبین من بچه شهرستانم تو برنامه دیوار تهران یه لباسشویی خریداری کردم پولشم ریختم به حسابشون ولانم لباسشویی رو نمیرسته و میگه پولشم نمیدم هرکاری دوس داری برو بکن من موندم پلیس فتا روبرنامه دیوارهیچ کنترلی نداره

  1. با سلام – لطفااز طریق سایت دیوار و در صورتیکه به نتیجه نرسید ازطریق دادسرا اقدم کنید.

 43. سلام،ی صرافی هست ۴۰روز ی مقدار دلار اینترنتی خواستم نقد کنم قرار بود دوروزه واریزشه الان ۴۰روزه واریز نکرده و پشتیبانیش به هیچ وجه پاسخ نمیده،،الان تکلیف ما چیه??فقطم من نیستم همه مشتریاش این بلا سرشون اومده ،واقعا کمک. کنید🌹

 44. سلام تو رو خدا جواب بدید اولویتش خیلی مهمه برامون…کارت بانکی مارو هک کرده از توش ۳، چهار میلیون پولش رو از حساب برداشتن چیکار باید بکنیم این پول سرمایه زندگیمونه.
  دلمون نمیاد ۳ میلیون بدیم به سیم کشی دندان الان همه پولمون هک شده تا شنبه کل موجودی صفر میشه تورو به امام زمام جواب بدید.

 45. سلام
  می توانید گردش حسابتون رو بگیرید و تشریف ببرید دادسرای جرایم رایانه ای شکایت کنید.
  اگر خواهان دریافت اطلاعات بیشتر هستید از طریق سایت با ما چت کنید.

 46. سلام
  سه هفته پیش جهت ساخت صفحه – انتشار تصاویر – تهمت و تهدید از طریق مراجع پلیس فتا شکایت کردم ولی هنوز خبری نشده و شخص متهم همچنان به روند کاری خود دارد ادامه می دهد من نمیتونم از خونه خارج شم و شماره پرونده و شماره تماس هیچ چیزی در دست ندارم چطوری از روند پرونده خود مطلع بشم ؟

  1. سلام لطف کنین در ساعت اداری با شماره تلفنی که داخل سایت قرار داده شده تماس بگیرین تا راهنمایی بشین. ممنون.

 47. سلام من از تو ی کانال تلگرام سفارش دادم بعد هزینشو واریز کردم الان ب دستم ک نرسیده هیچ جوابم نمیده و حدود دوماه میشه و تو این سایتی ک گفتین رفتم همش میگ ایمیلتون اشتباس یا فردی ب این نام وجود ندارد امکانش هست راهنمایی کنید

 48. سلام خسته نباشید بیخشید من از طریق اینترنت به بانه کالا تماس گرفتم برای خرید لوازم برقی خانه و این اقای رحمنی که جوابگو بودن گفتن باید ۳۰۰ هزار تومن برای من پول واریز کنید تا من ماشین جارو برقی و لباسشویی در عرض یکی دوروز براتون بفرستم ولی الان نزدیک دوهفته است خبری نشده وهر چی تماس میگیرم جز فوحش و رد تماس چیزی نصیبم نمیشه گفتم اگه میشه پیگیری کنید من که پولم از دست رفت کسانی دیگر درگیر این مساله نشوند من الان میخوام بدونم چطور میشه پولم رو دریافت کنم ایا کاری میشه کرد فقط شماره موبایل دارم از این اقا ی رحمنی 09377957786 ممنون میشم اگه پیگیری کنید

  1. سلام اگر در تهران هستید برای پیگیری و طرح شکایت با مدارکی که در اختیار دارید به شورای حل اختلاف و اگر در شهرستان هستید به دادسرای عمومی مراجعه نمایید.

 49. سلام سال ۹۸ پیامکی برای من اومد ک برای تحویل بن‌کالای خود تماس بگیرید منم تماس گرفتم و خلاصه گفتن ک ی سرویس قابلمه براتون‌ارسال میشه ب قیمت ۴۱۰ تومن و ی کارت قرعه کشی داخل بسته ب دستتون میرسه کد قرعه کشی روی کارت و ب ما میگید و تو قرعه کشی س دستگاه ماشین شرکت داده میشید ب طوری ک کل شرکت کننده ها س نفر هستن ینی حتما یکی از ماشینارو برنده میشی خلاصه من پول و ریختم و سرویس قابلمه رسید و کد رو هم بهشون گفتم گفتن فروردین یا اردیبهشت یادم نیست دقیق قرعه کشی میشه دیگ من هم یادم رفت همم ک جدی نگرفته بودم امروز با من تماس گرفتن و گفتن تو قرعه کشی نفر دوم شدی و برنده ی تیبا گفتن اگ میخوای ۸۱۰ تومن هزینه حواله رو‌واریز کن تا ماکارارو انجام بدیم و نفر اول اخر مرداد نفر دوم‌اخر شهوریور میرن واس تحویل ماشینشون بازم ی حسی ته دلم گفت ک الکیه ول کن ولی وسوسه شدم و‌نتونستم بیخیال شم اون ۸۰۰ تومن و ریختم براشون گفتن اگ ۳۰ شهریور پست حواله رو‌نیورد در منزلتون با ما تماس بگیرید بگید نیمده حالا نمیدونم همش سرکاری و اخاذیه یا هست واقعا! بهشونم چندبار گفتم واقعیه؟گف اخه چرا باید دروغ بگیم گفتم اخه ادم جایی برنده شه پولی واریز نمیکنه گفتن این پول واس حواله است خلاصه ک هرچی گفتم ی چیزی گفتن و گفتن شماره تلفنی ک بهتون زنگ زدیم شماره کارت و … و … همشون قابل پیگیری از پلیس فتا و … هستن نمیدونم شرکتمون معتبره و از این حرفاحالا ب نظر شما اینا کلاهبردارن؟ اگر ک بله چطوری و کجا باید پیگیری کرد تا واریز هایی ک کردیم و پس بگیریم؟ شماره تلفنی ک تماس گرفتن باهام اسم خانومی ک صحبت کردن باهام شماره کارتی ک واریز کردم رو هم دارم
  ‌چطوری باید پیگیری کرد و هزینه هارو پس گرفت؟چقد زمان و هزینه میبره شکایت؟ارزش شکایت کردن داره؟منظورم اینه مثلا من الان ۸۰۰ تومن دادم بهشون اگ برم شکایت و ‌پیگیری کنم ب جایی میرسم یا بر فرض مثال باید ی ملیون خرج شکایت کردن و پروسه اش کنم اخرشم دستم بهشون نرسه و‌پولم و‌نتونم پس بگیرم!عزیزم ممنون میشم جواب بدید و راهنماییم کنید

  1. شما می توانید با در دست داشتن شماره هایی که در اختیار دارید به دادسرای عمومی مراجعه نمایید و شکایتی را علیه صاحبان خطوط تماس گیرنده مطرح نمایید. اما به احتمال زیاد شماره ها موقتی بوده و بعید به نظر می رسد بتوانید فردی را مورد شناسایی قرار دهید. به طور قطع پروسه زمان بری نیز باید برای پیگیری طی نمایید. چون مدارک و آدرس درستی از افراد تماس گیرنده در اختیار ندارید .
   با این وجود به شما توصیه نمی کنیم که طرح شکایت ننمایید.

 50. سلام
  از یه شماره ای در واتس اپ تماس با من گرفتن و به بهانه برنده شدن ۹ میلیون تومان برای روز جوان و … از طرف رادیو جوان شماره ملی بنده رو میخواستن البته که اطلاعات ندادم و متاسفانه راهی مثل شماره تماس فوریتهای سایبری پیدا نکردم که اطلاع بدم و گفتم اینجا خبر بدم شاید کلاهبردار باشن و یکی پیدا شه اطلاعت بده و متضرر شه ممنون میشم پیگیری کنید

  1. با سلام و تشکر از ارتباط شما.
   بله متأسفانه موارد زیادی از اینگونه تماس ها به قصد فریب و کلاهبرداری صورت می گیرد. شهروندان باید مراقب رفتارهای خود در اینترنت و شبکه های اجتماعی باشند.

   وکیل سایبری

 51. سلام، دیروز از حساب بنده مبلغ 1،000،000 ریال بدون اجازه و اطلاع بنده از بانک ملی به حساب شخصی بنام پرهام کرمی در بانک آینده به شماره کارت 6362141101781160 انتقال یافته است.
  لطفا راهنمایی فرمایید چگونه باید شکایت و پیگیری کنم.
  سپاسگزارم

  1. با سلام
   شما باید به بانک مراجعه و با اخذ پرینت گردش حساب خود برای طرح شکایت به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه نمایید.

 52. سایت شرط بندی گیم کده ، در حقیقت یک سایت شرط
  بندی غیر کازینویی است که برخی آن را سایت بازی انفجار گیم کده می نامند

 53. ازم کلاهبرداری شده بعد سه تا شماره دارم ازشون بعد هی بهم زنگ میزدن الان هم بوق میخوره ولی جواب نمیدن گفتن از پنل مخابراتی تهران زنگ می‌زنیم شما برنده شدین برا شرکت در قرعه کشی باید خرید کنین بعدش گفتن برنده شدین برا شما می‌فرستیم ولی هیچ خبری نشد زنگ هم میزنم جواب نمیدن لطفا راهنماییم کنید

 54. سلام میخواستم یه نوع کلاهبرداری که از خارج کشور مدیریت میشه رو گزارش کنم اما شماره ای از پلیس فتا ندارم

 55. میخام یه کلاهبرداری رو که از خارج کشور مدیریت میشه گزارش کنم اگر کسی شماره پلیس فتا رو داره لطفا سریع برام بفرسته09302096361

  1. با سلام.
   لطفا وارد سایت چپلیس فتا شوید. در اونجا لینکی برای ثبت گزارش های مردمی وجود دارد . گزارش تون می تونید در اونجا ثبت کنید.
   سپاس

 56. سلام از من ۱میلیون و ۱۹۰ تومن کلاهبرداری شده چطور میتونم پیگیری کنم؟؟؟

 57. سلام علیکم در مورخه 1399/10/21 حدود ساعت 12 شماره تلفن 02144350562 شخصی بنام خانم صابری اعلام کردند. از روابط عمومی صداو سیما و برنامه دست پخت تماس می گیرم. نام شما جزء برندگان رندمی درآمده و متاسفانه با چرب زبانی و غفلت من سوء استفاده و مبلغ یک میلیون و سیصد هزار تومان بابت فروختن یک دستگاه جاروبرقی به شماره کارت 5892101309619548 بنام وحید لیشوئی از بانک سپه واریز نمودم. امروز هرچه پیگیری کردم. بی نتیجه بود. استدعا دارم برای چلوگیری از خسران دیگر هموطنان چاره اندیشی شود.

 58. سلام
  یکی از کاربران برای من فیش واریزی فتوشاپ ارسال کردن که متاسفانه ساختگی بود و من هم کالا رو تحویلشون دادم الان چجوری پیگیری کنم با توجه به اینکه کرونا الان در وضعیت خوبی نیستش
  ممنون از راهنمایی های شما برای ما
  تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.