دفاع از متهمین جرایم رایانه ای

دفاع از متهمین جرایم رایانه‌ای

دفاع از متهمین جرایم رایانه ای – بر مبنای قانون اساسی و اصول مصرحه در آن، همه افراد در حمایت قانون قرار دارند و هیچکس را نمی توان دستگیر کرد. مگر به حکم و ترتیبی که قانون معین می کند(اصل بیستم و سی و دوم). از سویی ، هر رفتاری اعم از فعل یا ترک فعل که در قانون برای آن مجازات تعیین شده است جرم محسوب می شود(ماده 2 قانون مجازات اسلامی). بنابراین در مواردی که اتفاق نظری در مورد جرم بودن و یا نبودن یک عنوان مجرمانه وجود دارد مبنا قانون و نظر قاضی است.

این موضوع به این دلیل بیان شد که بدانیم در موضوعات تخصصی و فنی مرتبط با فناوری اطلاعات و فضای سایبر، اینگونه نیست که هر عنوان مجرمانه ای که به افراد نسبت داده می شود، مبنای رسیدگی به پرونده باشد. در این موارد نگاه مراجع قضایی، اظهارات شاکی نیست بلکه مبنا عناوین مجرمانه ای است که در قانون آمده است.

جرایم رایانه ای بسیار حساس، دقیق و از نظر فنی پیچیده هستند

از طرفی حساسیت ها، ظرافت ها و مسائل پیچیده فنی در مورد جرایم رایانه ای بسیار زیاد است.  به گونه ای که در  پرونده های قضایی، دفاع وکیل از حقوق موکلین، مستلزم برخورداری از سطح مناسبی از دانش حقوقی و داشتن تخصص لازم در زمینه فناوری اطلاعات است. به عنوان مثال آشنایی با انواع شگردهای مجرمانه در فضای سایبر، نحوه شناسایی سرنخ ها در اینترنت، جمع آوری مستندات فنی و ادله دیجیتال و مواردی نظایر آن از مهم ترین ارکان دفاع از حقوق متهمین جرایم رایانه ای محسوب می شود.

دفاع از حقوق متهمین جرایم رایانه ای

دفاع از حقوق متهمین جرایم رایانه ای مستلزم تخصص فنی و حقوقی است

در حال حاضر تعداد وکلا و یا مؤسسات حقوقی که منحصراً در مورد جرایم رایانه ای و دفاع از متهمین جرایم رایانه ای فعالیت تخصصی می نمایند زیاد نیست. بنابراین باید دقت نمود سرنوشت پرونده های خود را به دست وکلایی بسپاریم که آشنایی کامل با موضوع داشته باشند.

گروه حقوقی تخصصی وکیل سایبری متشکل از تعدادی از کارشناسان و حقوقدانان مطلع و صاحب نظر در علوم رایانه هستند. این گروه آمادگی دارد تا با افتخار از موکلین خود در محاکم قضایی به صورت کاملاً حرفه ای دفاع نماید.

ما آماده همکاری با آن دسته از افراد هستیم که مشکلات حقوقی در مورد کسب و کارهای اینترنتی دارند. یا اینکه اخیراً در مظان انواع اتهامات سایبری قرار گرفته اند. بنابراین می توانید ضمن تماس با گروه وکیل سایبری، ما را در جریان مشکلات خود قرار دهید. ما آماده هر ارائه انواع خدمات تخصصی اعم از مشاوره حقوقی و یا قبول وکالت شما هستیم.

اینستاگرام وکیل سایبری

ما را در صفحه اینستاگرام وکیل سایبری (vakilecyberi) دنبال کنید .

 

سایر خدمات وکالت وکیل سایبری

 

 

 

وکیل سایبری

خدمات ما برای شما، فراهم کردن

بهترین راه حل قانونی

برای تماس جهت رزرو جلسه حضوری با شماره های زیر تماس حاصل نمایید

۰۲۱۲۸۴۲۷۱۳۷

۰۲۱۴۴۰۹۷۱۶۲

021-28423213

021-28423214