رد کردن لینک ها

نحوه شکایت از مزاحمت تلفنی و پیامکی

اشتراک گذاری

نحوه شکایت از مزاحمت تلفنی و پیامکی

نحوه شکایت از مزاحمت تلفنی و پیامکی – ایجاد هر گونه مزاحمت عمدی یا سهوی به وسیله تلفن از طریق هر فرد یا گروه و در هر رده سنی برای مشترکان دیگر،‌ مزاحمت تلفنی محسوب می شود؛ اما برای شکایت درخصوص این مزاحمت ها به کجا باید مراجعه کرد؟

مزاحمت از طریق پیامک نیز با توجه به فراگیری تلفن همراه، به معضلی برای بسیاری از افراد تبدیل شده است، به گونه ای که پرونده های فراوانی مبنی بر شکایت علیه مزاحمت از طریق اس ام اس در مراجع قضایی وجود دارد و بدانها رسیدگی می شود.

شرایط شکایت از مزاحم پیامکی

ممکن است دریافت پیام های مختلف به هر عنوانی برای شما ایجاد مزاحمت نماید. با اینحال نکته ای که باید مدنظر قرار گیرد این است که ارسال هرگونه پیام، به خودی خود مجوزی برای طرح شکایت نمی باشد.

به بیان دیگر مسائل مطرح شده در پیام ها باید حاوی مواردی باشد که در قوانین موضوعۀ کشور به عنوان جرم تعریف شده باشد و همچنین قانونگذار برای آنها مجازات در نظر گرفته باشد.

 • مطابق ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی: «هرکس به وسیله تلفن یا دستگاه های مخابراتی دیگر، برای اشخاص ایجاد مزاحمت کند، علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت مخابرات، مرتکب به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد».
 • در ماده واحده قانون تاسیس شرکت مخابرات آمده است: «هرکس وسیله مخابراتی در اختیار خود را وسیلۀ مزاحمت دیگری قرار دهد یا با عمد و سوءنیت ارتباط دیگری را مختل کند…» بر حسب نوع مزاحمت و تعداد دفعاتی که این عمل را مرتکب شده است، به قطع ارتباط به مدت محدود، جریمه نقدی و نهایتا قطع دایم سرویس ارتباطی محکوم خواهد شد.
 • چنانچه بتوان ثابت کرد که فرد مزاحم، از طریق تلفن همراه اقدام به نشر اکاذیب (انتشار و اشاعه اخبار دروغ و وقایع خلاف واقع به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی) نموده است، مشمول جرم اتهام، افترا و نشر اکاذیب میشود. مجازات این امر از دو ماه تا دو سال حبس و یا ۷۴ ضربه شلاق خواهد بود.
آیا مزاحم پیامکی مجرم است؟

با توجه به موارد فوق الذکر، مزاحمت باید با عامدانه و با قصد قبلی انجام بگیرد و همچنین باعث ناراحتی و سلب آسایش و آرامش گیرندۀ پیام شود.

چنانچه پیامک هایی که به قصد مزاحمت ارسال می شوند شامل موارد زیر شود، می تواند به عنوان عمل مجرمانه تحت پیگیرد قانونی قرار گیرد:

 • سلب آرامش و آسایش از شخص گیرنده تماس
 • تماس های مکرر و بدون وقفه به قصد آزار و اذیت
 • تهدید به قتل
 • تهدید به اخاذی
 • تهدید به ضررهای مالی یا حیثیتی
 • تهدید به افشای اسرار شخص یا بستگان و خانواده وی

مزاحمان تلفنی و دردسر برای خانواده ها و حتی نهادها و سازمانها

مزاحمان تلفنی به طور معمول در گروه سنی خاصی قرار دارند که ای کاش سرگرمی‌های بهتری برای آنان وجود داشت تا آزار دیگران را موضوع بازی‌های خود نکنند.

شاید کمتر خانواده، موسسه یا سازمانی است که از این نوع مزاحمت‌ها در امان باشد؛ زیرا مرتکبان گاه و بی‌گاه و در زمانی که مردم نیاز به استراحت دارند، آسایش آنان را سلب می‌کنند و پیامدهای ناشی از این مزاحمت‌ها را که ممکن است دردسرهای بزرگی برای خانواده‌ها ایجاد کند، نادیده می‌گیرند.

انواع تلفن همراه و ثابت جای خود را چنان در زندگی روزمره ما باز کرده است که برای بسیاری سپری کردن یک شبانه‌روز بدون استفاده از این وسیله ارتباطی غیر قابل تصور است؛ با وجود چنین وابستگی‌ شدیدی و البته نیازی که به ارتباط غیر حضوری با دیگران داریم، نمی‌توان دردسرهای آن را هم نادیده گرفت.

این مزاحمت‌ها به مشکلاتی که برای خانواده‌ها ایجاد می‌کنند، محدود نمی‌شود؛ بلکه آتش‌نشانی، موسسات تاکسی تلفنی، غذاخوری‌هایی که مشترکان تلفنی دارند، پلیس ۱۱۰، ۱۱۸ و … را هم دربرمی گیرد؛ به عبارت دیگر از این معضل اجتماعی، همه درمانده اند.

این مزاحمت‌ها شکل‌های مختلفی دارد؛ اما سوت کشیدن، سکوت و فوت کردن شاید کمتر آزار دهنده باشد. فحاشی و حرف‌های رکیک و تهمت در مرتبه دوم قرار دارد و از همه بدتر، دادن خبرهای کذب و تکان‌دهنده است که گاهی باعث شوک آنی و از بین رفتن آرامش خانواده‌ها می‌شود.

پس لازم است کمی بیشتر در مورد نحوه شکایت از مزاحمت تلفنی و پیامکی بدانیم.

اگر مزاحم تلفنی مجرم شناخته شود، حکم صادر می شود

اگر بر اثر مزاحمت تلفنی، شخصی متحمل ضرر و زیان شود، در این صورت مطابق قوانین می‌تواند با ارائه شکوائیه به دادسرا مبنی بر مزاحمت تلفنی و بیان دلایلی که حاکی از خسارت رسیدن به وی باشد، مزاحم تلفنی را به محاکمه بکشاند و چنانچه دادگاه متهم را مجرم بداند مکلف است ضمن صدور حکم جزایی در باره مزاحمت تلفنی، نسبت به مطالبه ضرر و زیان مدعی خصوصی نیز حکم صادر کند و اگر نیاز بیشتر به تحقیق درباره خسارت مدعی باشد، پس از رسیدگی لازم مطابق ماده ۱۲ قانون نسبت به صدور حکم اقدام می شود.

اگر کسی به عمد و با سوءنیت به وسیله تلفن خبر فوت یکی از نزدیکان شنونده را به او بدهد و این خبر موجب مرگ یا مرض شنونده شود، عملش مطابق با قانون مجازات اسلامی ممکن است قتل عمد شناخته شود و مرتکب قصاص شود؛ چون چنین عملی نسبت به یک فرد مسن در نوع خود کشنده به شمار می‌رود.

مزاحم زندانی می‌شود!

برای مجازات مزاحمت‌های پیامکی و تلفنی، مجرمان به مجازات تعزیری محکوم می‌شوند. این مجازات ممکن است شامل شلاق، جریمه مالی و حبس باشد. نوع مجازات نیز بسته به شخصیت متهم، دفعات و نوع مزاحمت بستگی دارد.

البته دور از انتظار نیست که یک مزاحمت ساده به قتل یک نفر منجر شود؛ بنابراین سر و کار مزاحم تلفنی کمتر به قصاص و دیه می‌افتد؛ اما حبس مجازاتی معمول برای این مزاحمان خواهد بود؛ و قانونی که اجازه زندانی کردن مزاحم را می‌دهد، قانون مجازات اسلامی ‌است و ماده‌ای که می‌توانید این حکم را در آن پیدا کنید، ماده ۶۴۱ است که مقرر شده است:

«هرگاه کسی به وسیله تلفن یا دستگاه‌های مخابراتی دیگر برای اشخاص مزاحمت ایجاد کند، علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت مخابرات، مرتکب به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد». البته این همه ماجرا نیست. علاوه بر قانون مجازات اسلامی ‌در مقرراتی که شرکت مخابرات دارد، مجازات‌های دیگری هم برای مزاحم در نظر گرفته شده است.

به کجا شکایت کنیم؟

خیلی از افرادی که قربانی مزاحمت تلفنی می‌شوند ترجیح می‌دهند که موضوع را پیگیری نکنند؛ اما برای کسانی که این مزاحمت‌ها امان‌شان را بریده است و به ستوه آمده‌اند، چاره‌ای جز شکایت و پیگیری وجود ندارد.

قربانیان مزاحمت تلفنی می‌توانند از دو طریق موضوع را پیگیری کنند.

در مورد مزاحمت تلفنی چنانچه عمل مزاحم (کسی که از او شکایت شده) فقط مزاحمت تلفنی باشد و همراه با جرم دیگری مانند فحاشی و استعمال الفاظ رکیک نباشد، در صورت احراز مزاحمت، تلفن مزاحم قطع می‌شود؛ اما چنانچه مزاحمت تلفنی همراه با جرایم دیگر از قبیل فحاشی یا تهدید باشد، رسیدگی به بزه ارتکابی با دادگاه‌های عمومی محل خواهد بود.

چه کار کنیم که پرونده شکایت بهتر جلو برود؟

داشتن نامه‌ای از مخابرات نیز می‌تواند باعث سرعت در کار شود. در این مرحله روی یک برگه کاغذ شکایت خود را مطرح می‌کنید. عنوان مجرمانه این شکایت هم چنین است: «ایجاد مزاحمت تلفنی از طریق ارسال پیامک.» اگر توهین شدیدی هم صورت گرفته باشد، شاکی می‌تواند تقاضای «اعاده حیثیت» را هم مطرح کند. ممکن است طرف مقابل نامشخص باشد. در چنین حالتی در بخش مربوط به متشاکی نوشته می‌شود: «نامشخص».

بعد از این مرحله، با ارجاع شکایت به یکی از شعبه‌های دادیاری یا بازپرسی، با نامه‌ای که دادگاه خطاب به کلانتری برای تکمیل کردن تحقیقات می‌نویسد، کلانتری از مخابرات درخصوص این شماره تلفن استعلام و تقاضای پرینت مکالمات تلفنی را عنوان می‌کند. ممکن است این استعلام به طور مستقیم از سوی دادگاه خطاب به مخابرات ارسال شود، اما بخش اولیه کار در این مرحله شناسایی مزاحم است.

حتی مخابرات می‌تواند گوشی تلفن همراهی که از آن تماس گرفته شده را ردیابی کند و این مساله را مشخص کند که آخرین بار چه زمانی و چگونه از آن استفاده شده و چه سیم کارتی در آن فعال بوده است؟ پس از این مرحله و مشخص شدن شماره تماس، از سوی دادسرا برای آن نشانی و صاحب خط تلفن اخطاریه ارسال می‌شود و دادسرا ایشان را احضار و تحقیق می‌کند.

برخورد دادسرا با مزاحم

اگر فردی در مرحله اول در دادسرا یا کلانتری حاضر نشود، برای بار دوم نیز برای او اخطاریه ارسال می‌شود و در نهایت با عدم حضور وی، برای بار سوم در صورتی که دادستان دلایل جرم را قوی تشخیص دهد، برای او حکم جلب صادر می‌شود.

در مرحله بازپرسی اگر فرد مزاحم این مساله را بپذیرد، پرونده با صدور کیفرخواست برای صدور رای به دادگاه فرستاده می‌شود. البته ممکن است مزاحم در طول مراحل بازجویی عنوان کند که استعلام را قبول ندارد.

در این مرحله تا زمان اقرار، بازجویی ادامه می‌یابد و در صورتی که دلایل کافی وجود داشته باشد، با اخذ قرار مناسب، پرونده مراحل بعدی خود را طی می‌کند.

یکی از شیوه‌های اثبات مزاحمت تلفنی، استناد به صدای ضبط شده است اما گاهی دادیاران، بازپرس‌ها یا قضات این مساله را نمی‌پذیرند. چون ممکن است با توجه به پیشرفت تکنولوژی، صدای ضبط شده ساختگی باشد.

توجه کنید مزاحمت اینترنتی با مزاحمت پیامکی و تلفنی فرق دارد

ممکن است فرد مزاحم از طریق شبکه های اجتماعی برای دیگران مزاحمت ایجاد کند. در این صورت شاکی باید از طریق مراجعه به پلیس فتا و دادسرای جرایم رایانه ای مراتب مزاحمت را مورد پیگیری قرار دهد. وی باید ابتدا با در دست داشتن تمامی چت ها و یا صداهای ضبط شده در گوشی به دادسرای جرایم رایانه ای در تهران و یا در شهرستان ها به شعبه ای از دادسرا که ویژه رسیدگی به جرایم رایانه ای است مراجعه و از فرد مزاحم شکایت نماید. البته پیگیری این کار نیاز به صرف وقت و زمان دارد و شاکی باید از خود صبر و حوصله و شکیبایی به خرج دهد.

نظرات

 1. ارسال نظر

  سلام
  وقت به خیر
  شنبه ۱۱ خرداد صبح از شماره ۰۲۱۳۳….۱۰۸ فردی با شماره موبایلم تماس گرفت و ادعا میکرد از مخابرات تماس میگرد و به اصرار که ادرس منزل بدهید که سیم کارت یوسیم ارسال کنم
  و مدام میپرسید که شما در منزل هستید یا نه . من ادرس ندادم و ایشان فحاشی کردند و قطع کردند
  میخواهم از شماره شکایت کنم

  پیوند یکتا
 2. ارسال نظر

  با سلام و خسته نباشید ببخشید یکی از اشناها با خانومم تماس گرفته و به خانومم گفته که من معتاد هستم و خونه این و اون میکشم هیچ صدا و پیامی ندارم از این حرفش اگر شکایت کنم کاری میتونم بکنم؟
  راهی هست که بتونم با شکایت کردن به جایی برسم؟

  پیوند یکتا
 3. ارسال نظر

  سلام خسته نباشید ببخشید چندروزه این شماره ۰۹۰۳۰۰۰۰۰۱۹چندباردرروز به شماره مازنگ میزنه ولی حرف نمیزنه ببخشید چیکارباید کرد میشه پیگیربشین ممنون میشم

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   با سلام می توانید به با مرکز پشتیبانی ایرانسل به شماره ۷۰۰ تماس بگیرید و موضوع را پیگیری نمایید.

   پیوند یکتا
  2. ارسال نظر

   سلا
   من ۱۳ سالم هست و بخاطر درسم گوشی دستم بود
   که فردی بهم پیام فحش داد
   و مسدود کردم ولی بازم پیام داد
   بنظرتون میتونه گکشیم و هک‌کنه

   پیوند یکتا
 4. ارسال نظر

  سلام خسته نباشید ببخشید چند روز یه شماره ۰۹۱۹ زنگ میزنه جوابی نمیده یه بارم که جواب دادم یه چیز نامشخصی گفت من جواب ندادم بازم تماس گرفتن منم گذاشتم لیست سیاه ولی باز زنگ میزنن و پیام فرستادن دوتا و امشب هم. بعد اینکه تماس رگرفتن باشمار ۰۹۳۰دیگه پیام فرستادن الان من باید چیکار کنم شکایت کنم. یا نه ممنون میشم کمک کنید

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   با سلام. شما می توانید از طریق مخابرات و مراجع قضایی این موضوع رو پیگیری کنید.

   پیوند یکتا
   1. ارسال نظر

    سلام +989376175203این شماره به من هی مزاحمت ایجاد میکندو شماره من را پخش میکند و حرفای خیلی بدی مینویسد و اکانتی با شماره من درست میکند ایشان نمیشناسم چگونه ناشناس پیگیری کنم شرایط شکایت ندارم

    پیوند یکتا
    1. ارسال نظر

     سلام.
     شما چنانچه قصد پیگیری موضوع را دارید اگر نمی خواهید شماره خود را عوض کنید قطعاً باید شکایت نمایید. بهتر است اقدام دیگری انجام ندهید.

     پیوند یکتا
 5. ارسال نظر

  سلام .ایا میشه از مزاحمی که هر بار با یه شماره جدید مزاحم میشه شکایت کرد ؟ایا راهی برای غیر فعال کردن سیم کارتش وجود ندارد ؟با تشکر

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   با سلام، بله
   مزاحمت تلفنی جرم است و می شود این موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری کرد. برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

   پیوند یکتا
 6. ارسال نظر

  سلام یه مزاحم تلفنی هی به شمارم زنگ میزنه و منو تهدید میکنه به اینکه میام سراغت و بلا سرت میارمو از این حرفای تهدید امیز باید چکار کنم الان خیلی میترسیم

  پیوند یکتا
 7. ارسال نظر

  سلام خسته نباشید
  من چند روزه یه نفر با چهار شماره تلفن متفاوت با من تماس میگیرین تقریبا کلا تماساشون در این دو سه روز حدود 100 بوده بلاک کردم ولی باز تماس میگیرن چیکار میتونم بکنم ممنون میشم راهنایی بفرمایید.

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   با سلام.
   ممنون از طرح سؤالتون.
   اگر تماس گیرنده پیام خاصی به شما میده یا خدای نکرده الفاظ زشت و توهین آمیز بکار می بره که مصداق جرم است و قابل تعقیب و شکایت.
   در غیر این صورت تحت عنوان مزاحمت تلفنی از طریق دادسرای عمومی می نوانید طرح شکایت کنید

   پیوند یکتا
 8. ارسال نظر

  ببخشيد شخصى مزاحم منه و من بلاكش كردم اما شب ها كه گوشيم رو ميذارم رو اير پلين مود صد بار زنگ ميزنه كه صبح وقتى از اير پلين مود خارج شدم اس ام اسش بياد . دو تا خط ايرانسل و همراه اول داره
  به نظرتون چكارى ميتونم كنم؟

  پیوند یکتا
 9. ارسال نظر

  با سلام چند روز پیش یه نفر با ایدی به تلگرام بنده پیم میده و ادعا میکنه ک با من دوست بوده همسر من پیام ایشون رو میخونه و ایشون منو الان بلاک کرده زندگی من داره از هم میپاشه و من نمیتونم ثابت کنم و تنها ی ایدی از ایشون دارم چجوری میتونم پیگیری کنم

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   سلام.
   با طرح شکایت در دادسرای جرایم رایانه ای و سپس مراجعه به پلیس فتا می توانید موضوع را پیگیری نمایید.

   پیوند یکتا
 10. ارسال نظر

  باسلام خواهرم از وقتی ازدواج کردم خیلی مزاحم ما میشه جدیدا شروع کرده به فحاشی وتوهین به خانواده همسرم آیا میتونم ازش شکایت کنم تمام پیامک هاشم دارم

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   با سلام
   بلی می توانید شکایت نمایید.
   چنانچه پیامک ها عادی هستند به دادسرای عمومی مرجعه کنید و چنانچه پیامک ها از طریق شبکه های اجتماعی ارسال شده اند باید به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه نمایید.

   پیوند یکتا
 11. ارسال نظر

  با سلام
  بنده به خواستگارم جواب منفی دادم و ایشونو رد کردم
  یک سری تهدیداتی کردن … و الان ۲ هفتن از طریق تلفن و پیامک با فرستادن پیام هایی مزاحمت ایجاد میکنن …نمیدونم واقعا چیکار کنم…آیا چاره ای هست!؟؟؟

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   بله چنانچه از طریق تلفن و پیامک مزاحمت ایجاد می کنند می توانید به دادسرای عمومی مراجعه نمایید. چنانچه مزاحمت ها از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است می توانید به دادسرای جرایم رایانه ای موضوع را پیگیری و طرح شکایت نمایید.

   پیوند یکتا
 12. ارسال نظر

  درود رقت بخير
  شخصي با خط ايرانسل مزاحم من ميشه هم تماس عم پيامك و پيشنهادهاي بيشرمانه ميده اسم من رو هم ميدونه اگه همسرم متوجه بشه ميترسم دچار سؤتفاهم بشن
  مزاحم رو بلاك كردم
  چطور ميتونم پيگير باشم

  پیوند یکتا
 13. ارسال نظر

  با سلام.
  اگر تمایل داشته باشید می توانید موضوع را از طریق مراجعه به دادسرای عمومی به جرم مزاحمت پیگیری نمایید.

  پیوند یکتا
 14. ارسال نظر

  با سلام و با عرض ادب و احترام
  من چند ماه قبل نیز مزاحم داشتم . اما دیروز 26 اردیبهشت ماه 1399 دو مرتبه با شماره تلفن 09392155252 و امروز نیز 27 اردیبهشت ماه 1399 سه مرتبه با شماره تلفن 09186231861 باعث ایجاد مزاحمت برای خط همراه اول من شده اند. از شما مسؤولین محترم و زحمت کش خواهشمند است که لطفا و خواهشا محض رضای خدا با این مزاحمان که باعث سلب آسایش و آرامش بنده و خانواده ام شده اند برخورد جدی کرده و آنها را مجازات کنید. صمیمانه از کمک شما تشکر می کنم . اجرتون با ماه مبارک رمضان
  با تقدیم احترام و با تشکر بسیار فراوان

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   سلام.
   از اظهار لطف شما ممنون. باید بدانید ما سازمان دولتی نیستیم و به نهادها و سازمان های دولتی وابسته نیستیم بلکه یک گروه حقوقی شخصی می باشیم.
   اما در مورد مزاحمت تلفنی. شما می توانید برای پیگیری و رفع مزامت به دادسرا مراجعه کنید و دادسرا وظیفه دارد به درخواست شکایت شما رسیدگی نماید البته در این مورد باید شکیبا باشید چون در مواردی این فرایند کمی زمان بر است. با تشکر.

   پیوند یکتا
 15. ارسال نظر

  سلام خسته نباشید ، مدتیه اقایی با دوتا شماره پیام میده و زنگ میزنه و مزاحمت ایجاد میکنه و مداوما با الفاظ زشت ایجاد مزاحمت میکنه ، چطوری میتونم شکایت کنم ، میشه به طور مجازی پیکیری کرد؟

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   با سلام.
   نه خیر شما اگر قصد شکایت دارید باید به دادسرای عمومی مراجعه نمایید.

   پیوند یکتا
 16. ارسال نظر

  سلام مدتی پیش من ب یکی از دوستان مجازیم پول قرض دادم و قرار شد ب من برگردونن ایشون مرد هستن و حالا ک موقع برگردوندن پول شده منو بلاک کردن و با شمارهای دیگ به من و خانوادم فحاشی میکنن و منو تهدید میکنن شمارمو و عکسای پروفایلمو تو سایت های مختلف میذارن و من هربار ب ایشون گفتم پولمو واریز کنن ولی ایشون بازم اینکارو انجام میدن…خودشون سایت چت دارن،چجوری از ایشون باید شکایت کنم؟

  پیوند یکتا
 17. ارسال نظر

  سلام وقت بخیرخسته نباشید.چندروزپیش کسی به من پیام دادتوواتساپ وداره باعث میشه زندگیم ازهم بپاشه.من چجوری بایدازش شکایت کنم اصلا به کجا مراجعه کنم تاازش شکایت کنم ممنون میشم واقعا کمکم کنید

  پیوند یکتا
 18. ارسال نظر

  سلام این شماره 09922682005 دو بار مزاحمم شده لطفا پلیس فتا پیگیری کند واقعا اعصابمو خرد کرده

  پیوند یکتا
 19. ارسال نظر

  سلام دیروز یکی بهم زنگ زد و گفت که دوست دختر بابام هست و فحشم داد بعد منم که 14سالمه پیگیر شدم و شماره پلیس فتا را از معلم کار و فناوریمون گرفتم ولی شکایتنکردم اگه امکان داشت که شماره را از طریق سایت یا غیر حضوری به احتضار میرسوندم خیلی دردسرش کمتر بود ولی بازم اگه دوباره زنگ زد منم به پلیس فتا زنگ میزنم 09357255584این شماره مزاحمم هست اگه میشه حسابشو کف دستش بزارین ممنون میشم

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   سلام.آقا شهریار گل.
   ما یک دفتر حقوقی هستیم که به مردم مشاوره حقوقی ارائه می کنیم.
   در جریان باشید که بدون مجوز قانونی نمی توان برای هیچ فردی محدودیت ایجاد کرد.
   شما هم نمی توانید به صرف مزاحمت تلفنی اقدام غیر قانونی انجام دهید.
   بهتر است در صورتی که مزاحمت تداوم داشت با یکی از بزرگان خانواده یا پدرتان مشورت نمایید.
   لطفا از اقدامات شتاب زده و نادرست بپرهیزید.

   پیوند یکتا
 20. ارسال نظر

  سلام وقت بخیر من حدود ۶ ماهه مزاحم‌ تلفنی دارم و مدام تماس و پیامک میزنند و تهدید میکنند من کجا شکایت کنم از شماره؟

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   سلام . اگر موضوعی که میفرمایید جدی است حتما به دادسرای عمومی باید مراجعه نمایید. آدرس دادسراها در اینترنت موجود است و نزدیکترین دادسرا به محل زندگی توان رو پیدا کنید و مراجعه و طرح شکایت نمایید.

   پیوند یکتا
 21. ارسال نظر

  سلام چند روزی هس مزاحم تلفنی دارم و هی پیام تهدید امیز و نامناسب میده چیکار میتونم بکنم

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   سلام.
   منظورتان را دقیقاً متوجه نشدم. چگونه می خواهید این موضوع را حل کنید. اگر قصد شکایت دارید که باید به دادسرای عمومی مراجعه نمایید. در غیر این صورت امکان حل موضوع بنظر نمی رسد وجود داشته باشد.

   پیوند یکتا
 22. ارسال نظر

  سلام این دوتا شماره +98 916 224 5177 و +98 994 417 5272 توی واتساپ همش زنگ میزنند من بهشون
  پیام دادم گفتم کی هستین چکار دارین ولی چیز خاصی نفهمیدم. الان چکار کنم؟

  پیوند یکتا
 23. ارسال نظر

  شخصی که خارج از کشور زندگی می کنه با وات اپل مزاحم من میشه سالی یه بار میاد ایران مشخصات شناسنامه ای ایشون رو دارم من شهرستان رشت ساکن هستم کجا باید بر شکایت کنم واینکه خط ایشون مال کشور سوید است توی پروسه شکایت مشکلی پیش نمی یاد

  پیوند یکتا
 24. ارسال نظر

  سلام
  یک نفر با پیج فیک مزاحم شده و تهدید میکنه آبروتو میبرم نمیدونم از این حرفا من فقط یه ایدی دارم که الان دلیت اکانت کرده چطوری میتونم پیداش کنم 🥺لطفا راهنمایی کنید من یه دخترم و به تنهایی نمیتونم شکایت کنم و نمیتونم به کسی بگم

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   سلام
   از طریق دفاتر خدمات قضایی اقدام نمایید و با ثبت و ارائه متن پیامک ها و تماس های ورودی شکایت خود را مطرح نمایید.

   پیوند یکتا

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه