وکالت دعاوی سایبری

وکیل ردیابی مزاحم اینستاگرام

آشنایی با وکیل ردیابی مزاحمت در اینستاگرام

وکیل ردیابی مزاحم اینستاگرام – استفاده روزافزون از اپلیکیشن های تلفن همراه، دنیای ما را وارد عرصه جدیدی از تعاملات اجتماعی نموده است. با وجود تمامی موفقیت هایی که تکنولوژی یا فناوری های مدرن ارتباطی برای شهروندان و مردم در سراسر دنیا فراهم آورده اند، اما این توفیقات بدون آثار فردی و اجتماعی نبوده اند.

عوامل متعددی در گسترش تهدیدات فضای مجازی برای مردم و بویژه دختران و پسران  و در نتیجه آسیب های مرتبط  با آن نقش دارند. شاید گزاف نباشد اگر بگوییم پس ماندگی یا عقب افتادن فرهنگ عامه از فرهنگ حاکم بر فضای فناوری ارتباطات، از جمله خطرات جدی در این رابطه است.

مزاحم اینستاگرامی
مزاحم اینستاگرامی

این ناهمخوانی، موجب شده است بخشی از بدنه اجتماع، از موقعیت هایی که از رهگذر تکنولوژی برای همه فراهم شده است، سوء استفاده نمایند. اینجاست که موضوع مزاحمت، تهدید، فحاشی، جعل، کلاهبرداری و…انواع دیگر از جرایم در گستره ای از فضای وب موجب نگرانی جدی می شود.

از آن جا که بخشی از فضای وب در اختیار شبکه های اجتماعی است. و در این میان نام اینستاگرام، واتساپ و تلگرام در کشور ما به صورت جدی مطرح است لذا این موضوع، می تواند موجب نگرانی عمومی شود. از رهگذر چنین تعاملات نادرست است که وکیل ردیابی مزاحم اینستاگرام اهمیت مضاعف پیدا می کند.

مزاحمت در اینستاگرام و وظیفه وکیل سایبری

وکیل متخصص جرایم رایانه ای در حیطه جرایم مرتبط با اینترنت و فضای مجازی فعالیت تخصصی و منحصر به فرد دارد. از این رو  مشکلات حقوقی مربوط به شبکه های اجتماعی و جرایم مرتبط با آن می تواند از طرف وکیل سایبری مورد رسیدگی قرار گیرد.

وکیل ردیابی مزاحم اینستاگرام از این جهت مورد استفاده کاربردی قرار می گیرد که فی الواقع این وکیل اطلاعات بسیار تخصصی و فنی در مورد جرایم اینترنتی دارد. مزاحمت در اینستاگرام نیز از جمله مواردی است که توسط وکیل ردیابی مزاحم اینستاگرام رسیدگی می شود.

آمار جرایم مرتبط با اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی

به طور مرتب و در طول ماه افرادی با دفتر حقوقی ما تماس می گیرند و در مورد برخی مزاحمت ها که برای خود و یا خانواده شان ایجاد شده سؤال می کنند. این سؤالات بیشتر در مورد شبکه های اجتماعی از تلگرام ، واتساپ و اینستاگرام مطرح می شود.

اما آیا واقعاً آمار جرایم مرتبط با اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی نگران کننده است؟ آیا وکیل ردیابی مزاحم اینستاگرام می تواند در این مورد توجیه مناسبی داشته باشد؟

در اوایل سال 99 رییس پلیس فتا تهران بزرگ در مصاحبه ای اعلام کرده بود در ایران آمار جرایم در اینستاگرام بالا است. اگرچه وی توضیحات بیشتری در این مورد نداد ولی از آنجا که وی و همکارانشان از نزدیک با جرایم اینترنتی برخورد می کنند، بنابراین می توان اظهارات وی را دستمایه ای برای مراقبت بیشتر در فضای وب قرار داد.

در خارج از کشور نیز برخی گزارش ها نشان می دهد موارد گزارش شده از جرایم مزاحمت در اینستاگرام کم نیست.

پلیس فتا چگونه اکانت پاک شده اینستاگرام را ردیابی می کند؟

یکی از مسائلی که از وکیل ردیابی مزاحم اینستاگرام سؤال می شود این است که آیا پلیس فتا می تواند اکانت پاک شده اینستاگرام را ردیابی نماید؟ اما بهتر است برای گریز از ورود به دایره خطا و جرم، اینگونه خود را توجیه نماییم که همیشه احتمال به دام افتادن خطاکاران توسط مقامات امنیتی از جمله پلیس فتا وجود دارد.

برای درک بهتر این موضوع و پاسخ مناسب به سؤالات کاربران بهتر است مقاله  سؤالات کاربران در مورد پیگیری اکانت های پاک شده  را مطالعه نمایید.

ردیابی اکانت پاک شده
ردیابی اکانت پاک شده

ردیابی اکانت پاک شده تلگرام

در مورد ردیابی اکانت پاک شده تلگرام نیز همان روال وجود دارد. یعنی پلیس در مواردی می تواند رفتارهای مجرمانه از جمله مزاحمت برای دیگر کاربران در شبکه های اجتماعی را ردیابی نماید. مصداق بارز آن دستگیری گاه و بیگاه مزاحمان و مجرمان تلگرامی در سطح کشور از طرف پلیس فتا می باشد.

مجازات مزاحم فضای مجازی

طبق ماده 641 قانون مجازات اسلامی : هر شخصی به کمک تلفن یا دستگاه های مخابراتی دیگر برای اشخاص سلب آسایش کند علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت مخابرات، به مجازات های تعیین شده در قانون محکوم خواهد شد.

اطلاع مزاحم تلفنی به پلیس

مزاحمت اگر از طریق تلفن صورت پذیرد این امر را می توان از طریق دادسرای عمومی پیگیری نمود. ولی اگر مزاحمت ها از طریق فضای مجازی و اینستاگرام ، تلگرام و … باشد، می باید از طریق دادسرای جرایم رایانه ای و پلیس قتا مورد پیگیری قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
با ما تماس بگیرید