نحوه ردیابی اینستاگرام | آیا اینستاگرام قابل ردیابی است؟
امنیت سایبری

نحوه ردیابی اینستاگرام | آیا اینستاگرام قابل ردیابی است؟

همانطور که در فضای واقعی عناصر متخلف و مجرمین، عامل ارتکاب انواع جرایم هستند، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نیز مصون از این آسیب‌ها و جرایم نیست. فقط نوع و شیوه ارتکاب جرم تفاوت پیدا می‌کند. روش‌های متفاوتی برای ردیابی اینستاگرام وجود دارد که در ادامه این مقاله از وکیل سایبری به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

ردیابی IP از طریق پیج اینستاگرام

دانستن اطلاعات شخصی و مکانی درباره یک فرد می‌تواند به شما کمک کند که دسترسی او را از چت روم، محتوا، وب‌سایت یا هر چیز دیگر که متعلق به شما است را قطع کنید. یافتن IP یک شخص کار چندان سختی نیست؛ البته در شرایطی که شخص مقابل، حرفه‌ای نباشد.

لازم به ذکر است که اپلیکیشن‌هایی مانند IP Logger و Grabify IP Logger به شما کمک می‌کنند که به راحتی و به سرعت کار ردیابی اینستاگرام را انجام بدید. جهت انجام این کار باید برای به دست آوردن IP Address از طریق اکانت اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

  • به پیج شخصی که می‌خواهید آدرس IP او را بدست بیاورید، بروید.
  • کنار username روی سه نقطه کلیک کنید.
  • سپس گزینه Copy Profile URL را انتخاب کنید.
  • بعد از آن وارد Grabify IP Logger یا IP Logger شوید.
  • لینک را در نوار پیست کرده و وقتی صفحه نتایج باز شد، روی Create URL کلیک کنید.
  • سپس یک لینک ایجاد شده خواهید دید.
  • به دایرکت آن اکانت رفته و با شخص مدنظر صحبت کنید. سپس لینک کوتاه شده را برای او بفرستید.
  • سپس وقتی که فرد روی لینک کلیک کرد، به وب‌سایت Logger که از آن استفاده کردید، بروید و صفحه را مجددا refresh کنید. در نهایت در پایین صفحه می‌توانید آدرس IP را مشاهده کنید.
  • البته به دلیل اینکه با آن فرد چت کردید، باید گزینه Hide Bots را برای دستیابی به IP اصلی روشن کنید.
ردیابی اینستاگرام

ردیابی اکانت اینستاگرام توسط پلیس فتا

همواره کاربران با این پرسش در ذهن خود مواجه هستند که آیا پلیس فتا در مورد ردیابی اکانت های پاک شده اینستاگرام با محتوای مجرمانه می تواند رأسا اقدام نماید؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت در فضای اینستاگرام هر مطلبی که در قالب پست یا استوری بارگذاری می‌شود، قابل بازیابی و ردیابی است.

البته ردیابی در مورد ضبط زنده اینستاگرامی (live) اگر توسط صاحب اکانت یا بینندگان در هنگام پخش، ضبط نگردد صدق نمی کند. لذا محتواهای ضبط زنده اینستاگرامی بعد از توقف، دیگر قابل بازیابی نیستند .

هر اکانت اینیستاگرامی برای ایجاد، نیاز به یک سیم کارت دارد. حتی اگر کسی با یک شماره، چندین اکانت متفاوت ساخته باشد باز هم ردیابی فعالیت‌های مربوط به سیم کارت امکان پذیر است. اما در مورد پست‌های اکانت‌های پاک شده لازم است از قبل، از آنها اسکرین شات گرفته شده باشد.

سوابق نشان می‌دهد غالب کلاهبرداری‌های انجام شده در شبکه‌های اجتماعی، از طریق تلگرام انجام می‌شود. از این رو در مورد استفاده از این شبکه باید هوشیاری بیشتری به خرج داد. به ویژه در مورد خرید و فروش‌های تلگرامی و دادن اطلاعات به دیگران و یا واریز وجه به حساب افراد ناشناس، باید جوانب احتیاط را به خرج داد. در هر حال همانطور که در مورد اینستاگرام بیان شد، در اینگونه موارد نیز اکانت پاک شده تلگرام می‌تواند قابل پیگیری باشد.

ردیابی اینستاگرام

ردیابی اکانت و روال کار پلیس فتا

پلیس سایبری در جواب استعلام دادسرا جهت تحقیقات از صفحه مجازی متهم معمولاً  رویه خاصی را دنبال می‌نماید. بدین ترتیب که پلیس اعلام می‌کند اگر اکانت در نرم افزارهایی غیر از اپلیکیشن اصلی تلگرام باشد، مثل هاتگرام و طلا گرام و… امکان دسترسی پلیس به اطلاعات کاربران آسان‌تر است. زیرا سرورهای اصلی این اپلیکیشن‌ها، داخل کشور هستند.

سخن پایانی

در این مطلب درباره نحوه ردیابی اینستاگرام مطالبی را ارائه کردیم؛ در صورتی که سوالی دارید، حتما آن را در دیدگاه‌های این مقاله به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به شما پاسخ دهند. همچنین شما می‌توانید برای مشاوره با وکیل سایبری نیز همین حالا اقدام نمایید.

برای مطالعه بیشتر در مورد شکایت در مورد خریدهای اینترنتی پیشنهاد می شود مقالات “شکایت از خرید اینترنتی تلگرامی اینستاگرامی”  و  “وکیل شکایت مطالب اینستاگرام واتساپ تلگرام ” را حتماً مطالعه نمایید.

 

وکیل سایبری

خدمات ما برای شما، فراهم کردن

بهترین راه حل قانونی

برای تماس جهت رزرو جلسه حضوری با شماره های زیر تماس حاصل نمایید

021-28423213 021-28423214

021-28423213

021-28423214

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه