نحوه رفع مسدودی حساب بانکی به صورت غیرحضوری
آموزش و پیشگیری
موضوعات داغ

نحوه رفع مسدودی حساب بانکی به صورت غیرحضوری

برای رفع مسدودی حساب، شیوع گسترده ویروس کرونا، باعث شد که شیوه‌های غیر حضوری خدمات، جایگزین خدمات حضوری شوند. در این ارتباط سازمان‌های مرتبط با بخش دولتی و برخی بخش‌های خصوصی اقدامات خود را به منظور اینکه شهروندان کم‌تر در مراکز عمومی و ادارات حاضر شده و بخشی از مشکلات خود را به صورت غیر حضوری به انجام برسانند، گسترش داده‌اند.

در این میان نیز مسدودی حساب‌های بانکی در حوزه جرایم رایانه‌ای بخشی از مشکلات شهروندان با سیستم قضایی  موجب گلایه و نارضایتی برخی شهروندان شده است. چرا که حساب آن‌ها با عمل مجرمانه فیشینگ و دیگر جرایم رایانه‌ای پیوند خورده و در نتیجه حسابشان برای مدتی مسدود شده است؛ آن هم در صورتی که نقشی در بروز جرم نداشته‌اند. جهت اطلاعات بیشتر در این مورد، تا پایان این مقاله از وکیل سایبری همراه ما باشید.

مشاوره با وکیل جهت رفع مسدودی حساب بانکی

برای رفع مسدودی حساب بانکی، شهروندان باید پیش از این به دادسرای جرایم رایانه‌ای مراجعه و درخواست خود را به صورت مکتوب به دادسرا ارائه می‌کردند. تا سپس دادسرا نیز دستور رفع مسدودی را به بانک مورد نظر اعلام می‎نمود؛ که این فرایند نیز مستلزم صرف وقت و حضور شهروندان برای پیگیری موضوع بود. البته هنوز هم این مورد پابرجا است و کاربران می‌توانند به دو روش مراجعه به شعبه بانک و یا از طریق سایت به صورت غیرحضوری اقدام به رفع مسدودی حساب کنند.

مراحل رفع مسدودی حساب با سامانه هوشمند تحقیقات الکترونیک

یکی از مراکز رفع مسدودی حساب بانکی، سامانه هوشمند تحقیقات الکترونیک است. این سامانه به بررسی تراکنش‌های صورت گرفته می‌پردازد. تا در صورت غیر عادی بودن تراکنش‌ها به صورت هوشمند، اقدام به مسدود سازی حساب کند. البته اشخاصی که از این طریق حساب آنها مسدود شده، باید به سایت eers.ir مراجعه کنند. سپس با درج کد ملی و شماره موبایل خود موضوع را اعلام کنند تا رسیدگی به موضوع صورت بگیرد و مسدودی حساب رفع شود.

سامانه ثبت در خواست رفع مسدودی حساب

کارگروه تعیین مصادیق محتواهای مجرمانه، صفحه‌ای را در سایت خود قرار داده است تا شهروندانی که حساب آنان توسط سیستم قضایی مسدود شده و بعد از طی مراحل قانونی و رفع مشکلات قضایی مشکلات آنان مرتفع شده است، بتوانند بدون حضور در مراجع مورد نظر از طریق این صفحه، درخواست رفع مسدودی حساب را ثبت کنند.

این سامانه این صفحه را در سایت به منظور مقابله با گسترش و شیوع ویروس کرونا و کاهش مراجعات حضوری به مراجع قضایی و حوزه معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور قرار داده است. تا درخواست‌های مرتبط با انسداد حساب‌های بانکی که از طریق سامانه خدمات الکترونیکی کاشف صورت گرفته را از همین طریق پیگیری نمایند.

نحوه تکمیل فرم توسط شهروندان

شهروندان در گام اول باید مشخصات فردی خود شامل: نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره ملی و… را وارد کنند.

در گام بعدی آدرس و مشخصات محل سکونت خود را ثبت می‌کنند.

گام سوم نیز مشخصات حساب بانکی را وارد می‌کنند. در این بخش، کاربر باید نام بانک و شعبه مورد نظر و شماره حساب بانکی و شماره کارت خود را به ثبت برساند.

فرم درگاه بانکی رفع مسدودی حساب

کد کاشف

در این مرحله کاربران باید کد کاشف را وارد کنند. اگر کد کاشف مربوط به حساب مسدود شده را ثبت کنید، روال رسیدگی به درخواست با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. در غیر این صورت ممکن است رسیدگی به درخواست با مشکل مواجه شده یا به کندی انجام شود.

باید بدانید سیستم کاشف سیستمی یکپارچه است که از چند سال پیش در بانک مرکزی ایجاد گردید تا میان سیستم بانکی و مراجع قضایی ارتباط دائم برقرار کند. این سیستم در زمینه مسدود کردن حساب‌های بانکی فاصله دستور مقام قضایی تا اجرا توسط سیستم بانکی را کوتاه می‌کند. بنابراین تنها با یک هماهنگی ساده میان اپراتورهای دو سازمان رفع مسدودی ظرف مدت کوتاه مقدور خواهد شد.

سیستم کاشف

کادر ثبت توضیحات

کاربران می‌توانند در انتهای فرم متن مکتوب درخواست رفع مسدودی حساب خود را که قبلاً با حضور در دادسرا به متصدی مربوطه تسلیم می‌کردند را در کادر مورد نظر ثبت کنند.

استعلام مسدودی حساب با کد ملی

با اعلام رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با بانک مرکزی، این امکان طی چند ماه آینده برای اطلاع از حساب‌های بانکی فراهم خواهد شد. و در حال حاضر این امکان فراهم نیست.

زمان رفع مسدود شدن حساب چقدر طول می‌کشد؟

باید بدانید که مدت زمان رفع انسداد حساب بانکی، به این بستگی دارد که شما با روش حضوری اقدام کنید یا با روش غیر حضوری! اگر با روش حضوری برای انجام این کار اقدام کردید، مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید که حساب شما از حالت مسدودی خارج شود.

اما اگر روش غیرحضوری را به دلیل مشغله‌های کاری خود ترجیح می‌دهید، باید حداقل به مدت یک هفته منتظر بمانید تا حساب شما را از حالت مسدودی خارج کنند.

رفع مسدودی حساب

چرا گروه حقوقی تخصصی وکیل سایبری؟

گروه حقوقی تخصصی وکیل سایبری با بیش‌ از هشت سال تجربه در زمینه رسیدگی تخصصی به دعاوی و شکایات رایانه‌ای فعالیت دارد. این گروه در حوزه جرایم رایانه‌ای و همکاری با تیمی مجرب که در رابطه با دانش سایبری، شبکه، برنامه‌نویسی و… تخصص دارند، می‌تواند در دفاع از شما در پرونده‌های جرایم رایانه‌ای چه در نقش شاکی و چه در مقام متهم اقدام کند.

در راستای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان اقدام به طراحی صفحه مشاوره تلفنی در سایت کرده‌ایم. شهروندانی که نیازمند اخذ مشاوره تخصصی توسط وکیل سایبری هستند، می‌توانند با ورود به صفحه درخواست مشاوره تلفنی درخواست مشاوره خود را ثبت کنند. امید است که این مقاله برای شما موثر بوده باشد.

وکیل-علی-رضا-طباطباییهاشمی

مشاوره با وکیل سایبری

( علیرضا طباطبائی وکیل پایه یک دادگستری )

۱۰ دقیقه مشاوره تلفنی

۷۵,۰۰۰ تومان

۲۰ دقیقه مشاوره تلفنی

۱۵۰,۰۰۰ تومان

۳۰ دقیقه مشاوره تلفنی

۲۰۰,۰۰۰ تومان

۶۰ دقیقه مشاوره تلفنی

۳۵۰,۰۰۰ تومان

مشاوره ویدئویی

۵۰۰,۰۰۰ تومان

صرفه جویی در زمان
صرفه جویی در هزینه
مشاوره تخصصی
چند کاربره
امنیت بالا
امکان ارسال مستندات
وکیل سایبری

خدمات ما برای شما، فراهم کردن

بهترین راه حل قانونی

برای تماس جهت رزرو جلسه حضوری با شماره های زیر تماس حاصل نمایید

۰۲۱۲۸۴۲۷۱۳۷

۰۲۱۴۴۰۹۷۱۶۲

021-28423213

021-28423214

‫23 نظرها

 1. سلام خدمت شما
  من فرم درخواست رفع مسدودی حساب پر کردم میخواهم با کد رهگیری که واسم فرستاده شده چطور میتونم مراحل کارم رو پیگیری کنم

 2. سلام خدمت شما
  خیلی ممنون از شما که چنین سایتی واس کسانی که نمیتونم حضوری بیان راه انداختین.
  من چن تا سوال در مورد فرم رفع مسدودی حساب میخواستم بدونم که کسی نیست اینجا راهنمایی کنه اگ بشه پیگیری کنیم ممنون میشم

  1. سلام.آقا مهران شما که فرم تکمیل کردی کد کاشف هم گرفتی که تونستی کد رهگیری بگیری.یه لطف کن راهنماییم کن این کد کاشف رو از کجا بدست بیاریم.والا نمیدونم چه کاریه کل نت رو گشتمو پرسیدم نتیجه ای نگرفتم.ممنون میشم راهنمایی کنی.مرسی.

   1. دوست عزیر کد کاشف رو از شعبه ای که حساب داری بگیر.برو اونجا و بگو پرینت دستور قضایی رو میخوام که حسابم بخاطرش مسدود شده.یک کد ۱۶ رقمیه

   2. سلام آقامهدی اگر حسابت توسط دادستانی مسدود شده بهتر است که حضورا به دادستانی مراجعه کنی والا بعید میدانم اقدامی صورت گیرد.من هم مثل شما بودم که حضورا مراجعه کردم ودرآنجا یک نام کاربری و رمز عبور دادن و همچنین یک فرم هستش که باید پرکنی و تو سیستم ارسال کنی که متعاقبا برای شماپیامکی ارسال میشه که در دادسرای محل سکونت باید پیگیری کنی

 3. سلام به دوستان عزیز
  من حساب بانکیم مسدود شده ومیخوام از طریق سایت کاشف درخواست رفع مسدودی حساب بدم همه مشخصات رو پر میکنم
  داخل فرم سایت فقط کد کاشف رو میخواد کسی می‌دونه کدکاشف رو چطور بدست باید بیارم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام.
   شما ابتدا باید به شعبه بانک خود مراجعه نمایید. تا ببینید به دستور کدام مرجع حسابتان مسدود شده است. بعد به مرجع مورد نظر مراجعه نمایید و موضوع را پیگیری نمایید.

   1. سلام.این مراحل طی شده شاکی دارم منو متهم به ضرب وجرح کرده دیه میخواد.پرونده هم دادسرای بعثت تهران کیفری دو هست.فقط لطف بفرمایید نهایتا این کد کاشف چیه ازچه طریق میشه بدست آورد بانک،دادگاه.. بخاطر همین کد کاشف بمدت طولانی فقط به گرفتاریهام اضافه تر شده تواین وضعو اوضاع،اونم بخاطر کار ناکرده توسط یک فرد کاملا بیمار.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.با تشکر.

   2. سلام عزیز، بنده به طور اشتباه ازم شکایت کرده اند و به اشتباه خود پی بردند، حال کارت بنده بعد از پس گرفتن شکایت آزاد می‌شود یا خودم باید پیگیری کنم جواب بدهید با تشکر

  2. سلام من نمیدونم حسابم مسدود شده یا ن ….
   فقط میزنه عدم موجودی با اینکه ۲ملییون توش هست ممنون میشم راهنماییم کنید

 4. سلام الان دوماه کل حسابهای همسرم مسدود شده باک میریم میگن واکنش سریع فتا میریم‌میگه کار ما نیست و سابقه ای چیزی نیست یه سایت دادن ثبت نام کردیم سامانه تحقیقات الکترونیک ولی هیچ خبری نشده بچمون داره ب دنیا میاد لطفا بگید باید چیکار کنیم همه حسابها مسدود شده نه یکی …هیچکسم راهنمایی کمک نمیکنه

  1. سلام میلاد جان ، با توجه به موضوع پش آمده برای شما ابتدا باید تمامی مدارک و توضیحاتتون به وکیل جرایم رایانه ای و اینترنتی مطرح بشه تا وکیل سریعا با مطالعه پرونده بطور کامل اقدامات لازمه جهت آزاد سازی و رفع مسدودی حساب بانکی انجام بدهند. به منظور مشاوره تخصصی و راهنمایی دراین خصوص به شماره 02128423214تماس حاصل بفرمائید .

 5. سلام کارت من به دلیل وارد کردن رمز اشتباه مسدود شده و نمیتونم هیچ کاری با کارتم بکنم چجوری میتوانم آزاد کنم

  1. دوست عزیز ابتدا شما می بایست با همراه داشتن مدارک شناسایی (کارت ملی /گذرنامه /کارت شناسایی معتبر اتباع بیگانه) به بانک دارای حساب مراجعه کنید و یک فرمی که مبنی رفع مسدودی حساب رو تکمیل و پر کنید پس از پرداخت کارمزد و دریافت رسید ،بررسی شعبه برای رفع مسدودی صورت میگیره.. در صورتی که با هرگونه مشکلی در جهت رفع مسدودی حساب برخورد کردید و یا به منظور انجام روند رفع مسدودی حساب بانکی توسط وکیل پایه یک دادگستری بدون نیاز به حضور شما در مراجع و مراکز مربوطه وکلای گروه سایبری آماده خدمت رسانی به موقع و صحیح به شما دوست گرامی هستند ، جهت پیگیری و مشاوره به سایت زیر مراجعه بفرمایید :https://irancyberlawyer.ir/call-form

 6. سلام کارت بنام پسرمه مسدود شده چطور فعالش کنم بخاطر پایین بودن سن مسدود شده

  1. دوست عزیز ابتدا شما می بایست با همراه داشتن مدارک شناسایی (کارت ملی /گذرنامه /کارت شناسایی معتبر اتباع بیگانه) به بانک دارای حساب مراجعه کنید و یک فرمی که مبنی رفع مسدودی حساب رو تکمیل و پر کنید پس از پرداخت کارمزد و دریافت رسید ،بررسی شعبه برای رفع مسدودی صورت میگیره.. در صورتی که با هرگونه مشکلی در جهت رفع مسدودی حساب برخورد کردید و یا به منظور انجام روند رفع مسدودی حساب بانکی توسط وکیل پایه یک دادگستری بدون نیاز به حضور شما در مراجع و مراکز مربوطه وکلای گروه سایبری آماده خدمت رسانی به موقع و صحیح به شما دوست گرامی هستند ، جهت پیگیری و مشاوره به سایت زیر مراجعه بفرمایید :https://irancyberlawyer.ir/call-form/

 7. با سلام و عرض ادب بنده با یه نفر از تلگرام آشنا شدم و ایشون گفتن من پول میزنم شما ارز برام خریداری کن من هم از فیشنگ و هک کارت خبر نداشتم قبول کردم مبلغ ۳۰ میلیون حسابم زدن من هم خرید کردم براش بعد حدود ۴ روز حسابم بسته شد و اینکه یک سوال داشتم من از اون شخص یک شماره داشتم که زنگ میزد و یه مدت سیم کارش خاموش شد الان روشن کرده گفتم ببینم اگه فردا شاکی چیزی حکم بگیره میتونم بی گناهی خودم رو ثابت کنم چند واریزی هم با عابر بانک داشته اسکرین شات هم دارم از چن تا واریزی هاش

  1. سلام علیرضا جان با توجه موضوع پیش اومده برای شما در صورت هرگونه شکایت می بایست تیم وکیل سایبری ابتدا تمامی مدارکی که شما در دست دارید بررسی کنیم تا دفاعیات خوبی رو ارائه بدهیم تا مراحل بدرستی طی بشه و تبرئه بشید .حتما پیشنهاد میکنم سریع تر برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل و عواقب آن اقدام کنید . وکلای مجموعه سایبری کاملا آماده خدمات رسانی به شما دوست عزیز هستد برای مشاوره حضوری و یا تلفنی به سایت زیر مراجعه بفرمایید
   https://irancyberlawyer.ir/call-form/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه