رد کردن لینک ها

چگونه بفهمیم واتساپ ما هک شده و راه هایی برای مقابله با هک واتساپ

اشتراک گذاری

چگونه بفهمیم واتساپ ما هک شده و راه هایی برای مقابله با هک واتساپ

 

هک شدن اکانت واتساپ یکی از بزرگترین کابوس های کاربران این گونه اپلیکیشن ها است.

هک شدن اکانت واتساپ به این معنی است که یک شخص دیگری( کاربر سوم )به چت ها و اطلاعات شخصی شما(عکس ها ، فیلم ها و…)دسترسی نامحدود دارد و همچنین در بعضی موارد می تواند خود را به جای شما جا بزند و از طرف شما اقدامات متعددی را انجام دهد (پاک کردن پیام های شما ، پاسخ دادن و برقراری ارتباط با مخاطبان شما و یا در موارد شدید تر شخص هک کننده می تواند به وسیله ی واتساپ شما جرائم مختلفی را مرتکب شود)

چگونه بفهمیم واتساپ ما هک شده و راه هایی برای مقابله با هک واتساپ
چگونه بفهمیم واتساپ ما هک شده و راه هایی برای مقابله با هک واتساپ

 


چناچه اگر با جرم و مجازات گوشی می خواهید اطلاعات بیشتری کسب نمایید پیشنهاد می شود این مقاله را مطالعه نمایید.

 


روش های دسترسی هکرها به اطلاعات واتساپ شما:

1-دسترسی از طریق واتساپ نصب شده بر روی کامپیوتر شخصی و یا وارد کردن شماره شما بر روی یک دستگاه دیگر.

با اینکه یک شماره تلفن نمی تواند همزمان بر روی دو تلفن همراه برای دسترسی به واتساپ استفاده شود لیکن اگر شما شماره تلفن تان را بر روی یک دستگاه دیگر نیز ثبت کرده باشید هکر ها می‌توانند به آسانی به چت ها و اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند.

 

2– هکرها می‌توانند به آسانی و به سرعت کد QR واتساپ شما را اسکن کنند و بدینوسیله به واتساپ شما دسترسی پیدا کنند ولی با این حال این نوع از دسترسی نیازمند دسترسی فیزیکی به تلفن همراه شما است.

 

3-دسترسی از طریق فایلهای پشتیبان گیری دستگاه شما:

این شیوه حتی هنگامی که شما واتساپ خود را به وسیله آپ های مخصوص مانند App lock قفل کرده اید نیز عمل می کند با این حال این شیوه تنها بر روی دستگاه‌هایی اثر می گذارد که به تازگی واتساپ بر روی آنها به روز رسانی نشده باشد.

 

اتفاقات بعد از هک

زمانی که مهاجم به دستگاه شما دسترسی پیدا کند در کمترین زمان ممکن قادر خواهد بود به چت ها و اطلاعات دستگاه شما از طریق یک دستگاه دیگر دست یابد.

بعد از دست یافتن به فایلBack up(پشتیبان گیری) شما از طریقfile manager آن ها می توانند این فایل را از طریق بلوتوث به دیگر دستگاه ها بفرستند.

آنها همچنین می توانند با استفاده از آپ های پشتیبان گیری خودکار مانند backup text و نصب این گونه دستگاه ها بر روی سیستم و دستگاه شما چت های واتساپ شما را به صورت متن های ساده به دیگر دستگاه ها ایمیل کنند و پس از انجام این کار، آن ها میتوانند این آپ را از دستگاه شما پاک کنند. بااین وسیله مهاجمان به راحتی می‌توانند به تمام چت های شما دسترسی پیدا کنند حتی زمانی که واتساپ شما قفل است.

 

4-استفاده از شبکه وای فای همراه با نرم افزارwhatsapp sniffer

همچنین امکان دارد بتوان واتساپ را از طریق نرم افزار  whatsappsniffer  و شبکه وای فای هک کرد چرا که هر دستگاه یک آدرس مک mac address به خصوص دارد اگر هکر بتواند به ادرس مک  mac address دستگاه شما دست یابد از آن به بعد قادر خواهد بود تمام فعالیت های واتساپ به شما را مشاهده کنند.

5- استفاده از جاسوس افزارها

نرم افزارهای وجود دارند که میتوانند واتساپ را هک کنند اینگونه از نرم‌افزارها از مهاجم می‌خواهند که ابتدا یک نرم افزار با حجم کم را بر روی دستگاه هدف نصب کنند و بعد از ان می توانند به اطلاعات واتساپ شما دسترسی پیدا کنند.

چگونه می توان متوجه شد واتساپ ما هک شده است؟

برای اینکه بدانید واتساپ کامپیوتر شما بر روی یک دستگاه ناشناخته دیگر فعال است یا نه  به قسمت گوشه بالا سمت راست واتساپ خود رجوع کنید. به قسمتwhats app web بروید ولیست open sessions را چک کنید این قابلیت به شما اجازه می دهد تمام دستگاه های متصل به واتساپ خودتان را مشاهده کنید. اگر شما پیام this phone could not be verified)این تلفن قابل تایید نیست) را مشاهده کردید این بدین معنی است که یک دستگاه ناشناخته به واتساپ شما دسترسی دارد.

 


مطالب مرتبط : چگونه بفهمیم که هک شده ایم


توصیه هایی برای پیشگیری از هک واتساپ

1- از تمام رایانه های که شما می توانید در لیست whats app web ببینید خارج شوید و حساب واتساپ خودتان را در آن ها ببندید این کار می تواند مانع از آن شود که مهاجمان چت های واتساپ شما را بخوانند این کار باید هر باری که ازwhatsapp web استفاده میکنید انجام شود.

2 -همیشه مراقب تلفن همراه خود باشید

3- تمام آپ های خود را قفل کنید تا از دسترسی افراد ناشناخته به آپ های شما جلوگیری شود

-4تلفن همراه خود را به شبکه های وای فای غیرمعتبر و ناشناخته وصل نکنید

-5هنگامی که واتساپ شما هک شده است به وسیله ارسال یک ایمیل به support@whatsapp.com اکانت و حساب خود را غیر فعال کنید اگر دسترسی به اکانت شما بعد از ۳۰ روز امکان‌پذیر نشد اکانت شما به طور خودکار از دسترس خارج خواهد شد.

-6  از طریقwhatsapp acount setting دو مرحله اضافی اعتبار سنجی را فعال کنید این باعث افزوده شدن یک لایه امنیتی اضافی به گوشی شما خواهد شد.

-7واتساپ خود را به وسیله نرم‌افزارهای مخصوص قفل کنید این باعث پیشگیری از دسترسی افراد ناشناخته به واتساپ شما خواهد شد چرا که با استفاده از قفل واتساپ ، شما یا هر فرد دیگری برای وارد شدن به آن نیاز به گذرواژه خواهید داشت.

 

سوالات خود را باکارشناسان ما در تیم وکیل سایبری  مطرح کنید .

 

نوشته های پیشین:

جمع آوری داده ها در جرائم رایانه ای:

نگاهی به جرم قاچاق صوت (ترمینیشن و اورجینیشن) :

به گفتگو بپیوندید

6 − پنج =

بازگشت به بالای صفحه