مجازات هتک حیثیت از طریق انتشار محتوای صوتی و تصویری جعلی - وکیل سایبری - مشاوره تلفنی جرائم رایانه ای
جرایم و دعاوی

مجازات هتک حیثیت از طریق انتشار محتوای صوتی و تصویری جعلی

ممکن است تصاویری از چهره شما توسط دیگران ویرایش شده و در فضای مجازی منتشر شده باشد همچنین ممکن است متهم به جرم هتک حیثیت دیگران از طریق فضای مجازی شده باشید توجه داشته باشید که این روزها با وجود فناوری هایی نظیر دیپ فیک و ابزارهای ویرایش تصویر هر کدام از ما ممکن است قربانی چنین مواردی شده باشیم مطلب زیر اطلاعات جامعی در اختیار شما قرار می دهد و مجازات هتک حیثیت از طریق انتشار محتوای صوتی و تصویری جعلی را بیان می کند.

فناوری رایانه‌ای یکی از اصلی‌ترین عوامل پیشرفت در دنیای امروز محسوب می‌شود، اما در کنار همین پیشرفت، موجب ایجاد چالش‌ها و مسائلی مانند آزار و اذیت افراد هم می‌شود. استفاده نادرست از این فناوری‌ها می‌تواند آرامش را سلب و حیثیت افراد را در معرض خطر قرار دهد. هتک حیثیت از طریق انتشار محتوای صوتی و تصویری جعلی یکی از چالش هایی ست که هریک از ما ممکن است با آن مواجه شویم.

شاید شما هم در معرض هتک حیثیت قرار دارید و به دنبال راههای اثبات آن و طرح شکایت می باشید؟ و یا متهم به جرم هتک حیثیت هستید و به دنبال اثبات بی گناهی خود هستید؟

توصیه می کنیم قبل از هر اقدام ضمن مطالعه کامل مطلب زیر با ما تماس بگیرید.

در بحث جرایم رایانه ای تحت عنوان هتک حیثیت و نشر اکاذیب سه عنوان کیفری مطرح شده است:

 • هتک حیثیت از طریق انتشار محتوای صوتی و تصویری جعلی
 • هتک حیثیت اشخاص از طریق انتشار رایانه ای اسرار خصوصی آنان
 • نشر اکاذیب

در این مقاله قصد داریم، به بررسی هتک حیثیت از طریق انتشار محتوای صوتی و تصویری جعلی بپردازیم. برای آشنایی با مجازات هتک حیثیت از طریق انتشار محتوای صوتی و تصویری جعلی با ما همراه باشید.

برای اینکه بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به پیگیری هتک حیثیت از طریق انتشار محتوای صوتی و تصویری جعلی و اخذ راهنمایی درست اقدام کنید، از طریق لینک مشاوره با وکیل هتک حیثیت از طریق انتشار محتوای صوتی و تصویری جعلی اقدام نمایید و دقت داشته باشید که در جرائم اینترنتی سرعت عمل و پیگیری به موقع و درست شما می تواند نقش به سزایی در احقاق حقوق شما داشته باشد.

مجازات هتک حیثیت از طریق انتشار محتوای صوتی و تصویری جعلی

بر اساس ماده 744 قانون مجازات اسلامی، هر کس به‌ و‌سیله سامانه‌ های رایانه‌ ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به‌ نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از چهل و پنج روز و دوازده ساعت تا یک سال یا جزای نقدی از پانزده میلیون (15/000/000) ریال تا صد میلیون (100/000/000) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

تبصره – چنانچه تغییر یا تحریف به صورت مستهجن باشد، مرتکب به حداکثر هر دو مجازات مقرر محکوم خواهد شد.

جرم هتک حیثیت از طریق انتشار محتوای صوتی و تصویری جعلی

در این نوع از جرایم، مرتکب بواسطه تغییر و انتشار محصول یا تحریف و انتشار یا انتشار محصولات تغییر یا تحریف شده توسط دیگران که این محصول یا محصولات فیلم یا صوت یا تصویر دیگران می باشند و با استفاده از سامانه های رایانه ای یا مخابراتی انجام شده اند، مجرم تلقی می شود.

مجازات تغییر فیلم، عکس و صدا دیگران و انتشار آن

مجازات انتشار محتوای صوتی و تصویری جعلی

تغییر عکس و فیلم خصوصی و صدای دیگران بدون مجوز قطعاً یک تخلف قانونی محسوب می شود. در بسیاری از کشورها، قوانین و مقرراتی برای محافظت از حریم خصوصی افراد وجود دارد و تخلف از این قوانین ممکن است منجر به پیگیری‌های قانونی شود که می‌تواند شامل جریمه مالی یا حتی مجازات زندان شود. تغییر عکس و فیلم خصوصی و صدای دیگران ، می‌تواند باعث نقض حریم خصوصی و حقوق شخصی افراد شود و به عنوان یک تخلف قانونی محسوب می‌شود.

اگر فرد مجرم، فیلم، عکس و یا صدای افراد را تغییر دهد و بعد از آن، اقدام به انتشار این محتواها نماید. این تغییر و سپس انتشار عکس، فیلم خصوصی و صدای دیگران جرم محسوب می شود و مجازات خواهد داشت.

به دنبال این جرم، بر اساس ماده 744 قانون مجازات اسلامی، هر کس به‌ و‌سیله سامانه‌ های رایانه‌ ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به‌ نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از چهل و پنج روز و دوازده ساعت تا یک سال یا جزای نقدی از پانزده میلیون (15/000/000) ریال تا صد میلیون (100/000/000) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

بیشتر بخوانید: انتشار تصاویر خصوصی دیگران در فضای مجازی و مجازات سنگین آن

نحوه پیشگیری از هتک حیثیت

 1. افزایش آگاهی: با بالا بردن آگاهی در مورد روش‌هایی که می‌توانند برای هتک حیثیت استفاده شوند، می توان  پیشگیری لازم در این زمینه را انجام داد..
 2. بررسی دقیق محتوا: قبل از اشتراک گذاری یا اعتماد به محتوایی که دریافت می‌کنید، محتوا را با دقت بررسی کنید. و از اصالت محتوا مطمئن شوید.
 3. بکارگیری منابع معتبر: محتوایی که به اشتراک می‌گذارید یا به آن اعتماد می‌کنید، از منابع معتبر و قابل اعتماد باشد. از وب‌سایت‌ها و منابع رسمی و از رسانه‌های اجتماعی معتبر و قانونی استفاده کنید.
 4. گزارش و حذف محتوای جعلی: در صورت مشاهده محتوای جعلی، باید آن را گزارش کنید.
 5. از فرایند رمزگذاری و امنیت دیجیتال استفاده کنید:  استفاده از رمزگذاری برای اطلاعات حساس و اجرای مراحل امنیت دیجیتال می‌تواند در این مسیر مفید باشد.
 6. از اطلاعات شخصی و حساس خود مراقبت کنید:  از انتشار اطلاعات شخصی و حساس تان در محیط‌های آنلاین پرهیز کنید. و در مورد اطلاعاتی که در مورد شما به اشتراک گذاشته می‌شود، مراقب باشید و احتیاط کنید.
 7. نظارت بر فعالیت‌های آنلاین: نظارت بر فعالیت‌های آنلاین خودتان و اعضای خانواده تان می‌تواند به شما کمک کند تا خیلی زود هر گونه محتوای جعلی را شناسایی کنید. و اقدامات لازم را انجام دهید.
 8. به روز رسانی دستگاه‌ها: بروزرسانی‌های دستگاه هایتان را بصورت مرتب انجام دهید و از نرم‌افزارهای امنیتی مناسب استفاده کنید.
 9. 10.  مشاوره با وکیل متخصص: مشاوره با یک وکیل کاربلد می تواند آگاهی های لازم را در مورد انتشار چنین محتواهایی در اختیارتان قرار دهد. و به شما در تمام مراحل و فرایندهای قانونی مربوطه کمک کند.

وکیل هتک حیثیت از طریق انتشار محتوای صوتی و تصویری جعلی و اقدامات وی:

الف) مشاوره تلفنی: که با توجه به لحاظ وقت و هزینه شما جهت سهولت نتیجه در چند مقطع زمانی ۶۰ دقیقه ،۳۰ دقیقه ،۱۰دقیقه ارائه گردیده است.

ب) وکالت در دعاویی: که مستلزم مراجعه حضوری، بررسی دقیق تمام مراحل پرونده، مستند سازی ادله و امکان سنجی میزان موفقیت در دعوا بعد از طرح کیس در جلسات هفتگی وکلای متخصص می باشد.

ج) نهاد وکیل همراه :

نهادی نوظهور که به جرائت می توان جز ابداعات گروه حقوق وکیل سایبری از آن نام برد ،به نحوی که مشابه آن در کمتر مجموعه ای یافت می گردد.

این نهاد، همراهی یک وکیل پایه یک دادگستری در تمامی مراحل از بدو شکایت تا زمان اجرای حکم، بدون نیاز به حضور وکیل در جلسات دادرسی می باشد.

مزایای این طرح نسبت به خدمات فوق:

 الف)دسترسی به وکیل حتی به صورت آنلاین در تمامی مراحل دعوا

ب)امکان دریافت مشاوره تلفنی تا اتمام کار بدون محدویت

ج)تنظیم شکواییه، لوایح و …به صورت رایگان

وکیل هتک حیثیت از طریق انتشار محتوای صوتی و تصویری جعلی

وکیل متخصص در این زمینه، باید با قوانین مربوط به حقوق دیجیتال، جرائم رایانه‌ای و حقوق شخصی آشنا باشد. یک وکیل متخصص باید بتواند با استفاده از تکنیک‌های مدرن، مانند تجزیه و تحلیل محتوا، بررسی اثرات دیجیتالی، و بررسی متن‌ها و تصاویر، به تشخیص دقیق محتوای جعلی بپردازد، موارد را به درستی ارزیابی و تصمیمات درستی بگیرد.

بیشتر بخوانید: وکیل جرایم رایانه ای

ویژگی های وکیل هتک حیثیت از طریق انتشار محتوای صوتی و تصویری جعلی

 1. دانش فنی: با توجه به پیچیدگی موارد دیجیتال، یک وکیل مجرب باید دارای دانش فنی مناسب باشد تا بتواند به بهترین شکل ممکن به مراجعان خود کمک کند.
 2. خلاقیت و نوآوری: در مورد پرونده‌های پیچیده هتک حیثیت، وکیل باید دارای خلاقیت و نوآوری باشد تا بتواند با ارائه راه‌حل‌های مناسب به بهترین نتیجه ممکن برسد.
 3. حفظ محرمانگی اطلاعات: وکیل باید اطلاعات محرمانه مراجعان خود را حفظ و از هر گونه انتشار غیرمجاز آنها پرهیز کند.
 4. تعهد به اخلاق حرفه‌ای:وکیل باید امانتدار باشد و صداقت در ارتباط با مراجعان و دادگاه را در اولویت قرار دهد.

شکایت از هتک حیثیت از طریق انتشار محتوای صوتی و تصویری جعلی

از آنجایی که انتشار و تغییر تصاویر و فیلم‌های خصوصی دیگران بدون اجازه آن‌ها جرم محسوب می‌شود. بنابراین در صورتی که با چنین مواردی مواجه شدید می‌توانید از مجرم شکایت کنید.

 • نوشتن شکواییه
 • جمع آوری هر گونه سند و مدرکی که برای اثبات جرم و ضمیمه آن به شکواییه

برای انجام هریک از این مراحل یعنی نوشتن شکواییه، جمع آوری اسناد و مدارک و سایر موارد مربوط به فرایند قانونی، مشاوره با وکیل متخصص و مجرب می تواند در این زمینه به شما کمک کند. همچنین هتک حیثیت و انتشار تصاویر خصوصی تان یکی از مهم ترین مسائلی ست یک وکیل می تواند با آگاهی کامل به شما کمک کند. بنابراین برای مشاوره با وکیل مجرب و طی کردن موفقیت آمیز این مراحل اقدام کنید.

سخن نهایی

هتک حیثیت از طریق انتشار محتوای صوتی و تصویری جعلی به معنای انتشار محتوایی می باشد که شامل فیلم‌ها، صداها یا تصاویری ست که به طور جعلی ساخته شده‌اند و به نام فردی دیگری منتشر می شوند. قانون برای این جرم مجازات هایی تعیین کرده که افراد قربانی می توانند برای رسیدن به حقوق خود مراحل قانونی آن را طی کنند. گروه حقوقی تخصصی وکیل سایبری با تجربه و تیم کاری مجربی که دارد می تواند به شما در تمام مراحل قضایی کمک کند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *