امنیت سایبری

قرارداد محرمانگی NDA

در این مقاله می خواهیم در مورد قرار داد محرمانگی یعنی قرارداد  NDA  توضیح دهیم سوالاتی که درمورد این قرار داد پیش خواهد امد :

  • چگونه میتوانیم از اسرار تجاری و فرمول کسب و کار خودم حمایت کنم؟
  • آیا میدانید نکات مهم قرار داد محرمانگی چیست؟
  • چطور قرار داد محرمانگی شامل هر دو طرف میگردد؟
  • لزوم قرار داد محرمانگی چیست؟
  • آیا متن قرار داد محرمانگی کسب و کارهای مختلف یکی می باشد ؟

گروه حقوقی تخصصی وکیل سایبری سعی دارد در این مقاله شما را با مفاهیم اصلی قرار داد محرمانگی اشنا سازد تا بتوانید با راهنمایی و مشاوره دقیق گروه حقوقی تخصصی وکیل سایبری از اسرار تجاری و فرمول کسب و کار خود حمایت نمائید.

حمایت از اسرار تجاری و فرمول های کسب و کار خود

پیشرفت روزافزون تکنولوژی ازیک سو واهمیت کلان داده و اطلاعات از سوی دیگر ، باعث شده کمتر کسی از اهمیت انتقال اطلاعات غافل بماند.

شاید اولین روز کاری خود را به یاد داشته باشید!!!!

روزی که کارفرما یک برگه حاوی اطلاعات ریز و درشت در مقابلتان قرارداد و شما بدون اطلاع آن را امضا نمودید و یا اولین روزی که به عنوان کارفرما قصد استخدام نیروی متخصص خود را داشته اید ، بدیهی است که در آن روز استرس سرتا پای شما را فراگیرد و استرس هایی از جمله اینکه اطلاعات فنی من سرقت شود و رقبا از من پیشی بگیرند و حاصل سرمایه چندین ساله من به تاراج رود .

یکی از قراردادهای مفید در این حوزه : قرارداد محرمانگی ، عدم افشا یا ان دی ای(NDA) می باشد این قرارداد اگر به صورت صحیح تنظیم گردد بسیار راه گشا خواهد بود ، موارد دارای اهمیت در این حوزه ، تعیین دقیق و موشکافانه حقوق و تکالیف طرفین ، محدوده اطلاعات محرمانه ، نحوه دسترسی افراد ، مدت زمان و … مواردی از این قبیل می باشد.

قرار داد محرمانگی یک جانبه یا دوجانبه

گاه ممکن است اطلاعات محرمانه فقط متعلق به یکی از طرفین قرارداد و گاه ممکن است هر دو طرف قرارداد دارای اطلاعات ارزشمند و محرمانه در حین انعقاد قرارداد باشند ، که در اینصورت  بعد از در نظر گرفتن همه جانبه مورد مشارکت ، تصمیم به انعقاد قرارداد محرمانگی یک جانبه یا دوجانبه گرفته خواهد شد.

تفاوت قرار دادها کسب و کار سنتی با کسب و کارهای اینترنتی

نکته مهم بعدی اینست که قرارداد محرمانگی یک کسب و کار سنتی با یک کسب و کار اینترنتی  ویا استارتاپی تفاوت های به سزایی دارد اطلاعات محرمانه در یک کسب و کار سنتی می تواند اسامی و آدرس نیروی متخصص ،مواد اولیه به کار رفته و فرمول و …تلقی گردد درحالی که در استارتاپ ها اغلب با کدهای برنامه نویسی و نحوه تسخیر بازارهای رقابتی جهانی  و ..در ارتباط هستیم .

همه استرس های مطرح شده ناشی از افشای اطلاعات در این متن بدیهی و قابل درک می باشد مجموعه وکیل سایبری به عنوان یکی از برندهای معروف در حوزه حقوقی با بررسی چندین نمونه قرارداد محرمانگی و همکاری با شرکت های مختلف ،در کنار شماست تا ریسک کسب و کار ها  را به حداقل رساند این مجموعه با در نظر گرفتن سه قسمت تخصصی در حوزه قرارداد از جمله نگارش، اصلاح  ،مشاوره تخصصی حاضر به خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
با ما تماس بگیرید